Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisfiam még nem tud egyedül...

A kisfiam még nem tud egyedül felállni, de ha vezetgetjük, és elengedjük a kezét, akkor már megtesz 5-6 lépést egyedül. Mikorra lesz ebből járás?

Figyelt kérdés
Magától még ritkán engedi el a bútort, de néha előfordul, akkor is tesz 1-2 lépést, majd elesik. A párom már a lépcsőn is levezetgette a házban, ezzel nem ártunk neki (csak egy lépcsőforduló volt)?
2010. jan. 4. 12:52
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
nem kérdezel hülyeséget, bútoroknál kapaszkodva már régóta feláll, csak egyedül, kapaszkodás nélkül még nem áll fel (mondjuk a szoba közepén, ahol nincs bútor). Önállóan is áll 5-10 másodpercet, ha felállítjuk, vagy elengedi a bútort.
2010. jan. 4. 13:45
 12/16 anonim ***** válasza:

Az eddigiekhez csak annyit fűznék hozzá, hogy az én lányom 9 hónapos korától 16 hónapos koráig volt ebben a fázisban, szóval akkor se kenődjetek el, ha jövő héten még nem indul el. Biztatgatni lehet maximum, hogy egy-két méterről hívogatod magadhoz, de többet nem érdemes tenni.

Egymást váltogatva fejlődik a mozgásuk és az értelmük, amikor az egyik "előre szalad", általában a másik stagnál egy kicsit. (Bár ez sem törvényszerű, de az enyémeknél ezt figyeltem meg...)

Azóta már elmúlt két éves, és remekül jár, sőt rohan. Szépen ki kell várni, amíg ő megindul. :o)

2010. jan. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
A gerince miatt nem szabad erőltetni a járást. Látod, neki még totál egyenes, nincsenek benne azok a természetes ívek, ami a nagyobb gyerekekében már kialakult. Ha a hátizmai még nem elég erősek (főként a mélyizom), akkor a kis gerince a terheléstől rossz irányba, rossz helyen görbülhet. A férjed segíteni akar neki, de ne tegye. Bőven ráértek. Az én első lányom 7 hónaposan már kapaszkodva lépegetett bútorok, fal mentén, de 16 hónapos koráig nem ment egyedül. Lesz még ideje bőven. :)
2010. jan. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! az vagyok aki a hülyeséget kérdezte..:-) ha önállóan a ti segítségetek nélkül feláll, ezt nevezik önálló felállásnak. az már egy másik fázis, hogy a szoba közepén feláll csak úgy sitty-sutty kapaszkodás nélkül. Nekünk onnantól három és fél hóanp telt el az önálló járásig, pedig ahogy felállt a bútorba kapaszkodva azonnal lépegetett is. nem szabad sétáltatni, azt is meg kell tapasztalnia, hogy milyen elesni, hogy egyensúlyozni kell, stb.Az én lányo egy jegyzetfüzetet szorongatva indult el, csórikám azt hitte, hogy kapaszkodik.:-) még egy hétig csak úgy volt hajlandó járni ha volt a kezében valami.:-)
2010. jan. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
ami talán a férjedet is meggyőzi: később fog elkezdeni önállóan járni, ha vezetgetitek! Sok olyan anyukával találkoztam már, akik megbánták a vezetgetést, mert gyerekük nem volt hajlandó önállóan járni, amikor már a vele egyidősek bőven mentek. És ha nem vezetgették, hiszti volt.
2010. jan. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat!
2010. jan. 7. 12:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!