Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan segítsek neki, egyáltal...

Hogyan segítsek neki, egyáltalán mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

9 hónapos a kisfiam. Eddig nyugodt, kiegyensúlyozott, jó étvágyú baba volt, átaludta az éjszakát, eljátszott egyedül.

Ám egy hete éjjel felébred, torkaszakadtából sír, alig lehet megnyugtatni. Napközben is nagyon sokat sír, nem akar enni, csak inni folyton, rengeteget alszik. Ha nem altatom el, akkor képes a szőnyegen elaludni.

Már 4 foga kint van, nem volt gond, csak ömlött a nyála. Most jön neki 2, plusz 2-nél már fehéredik az ínye.

Szerintetek a fog a gond? A doki szerint semmi baja.

Adjak neki fájdalomcsillapítót?


2014. jún. 23. 10:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Fájdalomcsillapítót csak akkor adj, ha nagyon szenved. Valószínűleg növekedési ugrása van, az értelme is nyílik a világra ami kicsit ijesztő számukra, ezért a nagy nyugtalanság. Emellett fogzik is szegény, ami mégjobban megkínozza őket.
2014. jún. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tuti hogy a foga miatt van. Kenegesd neki Dologéllel, amikor csak nyügösködik.
2014. jún. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi!

A Dologélt próbáltam,nem hat neki.

Igen, egyre érdeklődőbb, nyitottabb. Már szavakat is tud, lassan elindul. De ez ilyen gyorsan jön, hogy eddig semmi baja, most meg hirtelen ez a nagy változás?

2014. jún. 23. 11:01
 4/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy tényleg a foga. A kislányom az első 4 fogát meg se érezte, aztán amikor az őrlői jöttek, hasonló tüneteket produkált. Visítva ébredt éjszaka (ami soha nem volt rá jellemző), alig lehetett vigasztalni. Se inni, se enni, gyógyszert beadni sem tudtam neki, mert ha csak az arcához értünk, visított. Végül kúpot adtam neki, hogy legalább aludni tudjon. Napközben is nyugtalanabb, nyűgösebb volt, de akkor mindig megpróbáltam elterelni a figyelmét, így nem kellett fájdalom csillapító. . Amúgy semmi más baja nem volt, se láz, se hasmenés, és ezek egyszeri alkalmak voltak néhány esetben. A szemfogaknál volt megint hasonló nyűglődés, de mióta kinn van mindegyik hegye, újra kerek a világ. :)

Ugyanakkor valóban közrejátszhat a túlterhelt idegrendszer is, bár én a fogra tippelek.

2014. jún. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!