Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek sokat beleszól anyósoto...

Nektek sokat beleszól anyósotok abba hogy hogyan nevelitek a babátokat?

Figyelt kérdés
engem állandóan kikészít!ha hagyom a gyereket sírni mert hisztizik,üvölt,akkor vágja a pofákat meg mondja hogy mért hagyom sírni.ha engedek a gyereknek akkor azért vagyok rossz.nem tetszik neki hogy nem úgy nevelem a gyerekemet ahogy ő szeretné!!sajnos együtt lakunk vele és ez egy ideig még nem fog változni.párom azt mondja hogy mondjam meg neki ha nem tetszik hogy beszól.de szóltam már neki hogy nem kérek a gyereknevelési tanácsokból.szóval nekem elegem van belőle!ti hogy álltok ezzel?
2014. jan. 19. 20:36
 1/6 A kérdező kommentje:
ja 1,5 éves a fiam.ez lemaradt
2014. jan. 19. 20:40
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem szól bele semmibe. Tesz ránk magasról, az unokája meg sem ismerné.
2014. jan. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
beleszólna,ha tehetné,de természetsen mindig elmagyarázom neki olyankor,h. ő már élhetett 3x is a lehetőséggel,h. gyereket nevelhessen,ez most az én időm. ha úgy gondolja,h.ő jobbban csinálná,szüljon magának mégegyet.
2014. jan. 20. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem is beleszol, vagyis szeretne.

15.-en volt 1 honapos a masodik babam, nagyon jo baba ejszaka is alszik. Eszik, ebren van akkor beszelgetunk, jatszunk vele, aztan szundit. (Pedig elotte: maaajd megtudod milyen egy siros, 'rossz' babaval, aki nem hagy aludni ejszaka!!!)

Mozesbe aludt delutan naluk az erkélyen, a naggyal orvosnal voltunk, mennunk kellett, attettem a hordozoba, en tudtam hogy ezt eszre sem veszi a baba. Anyós meg suttogva ordít (ez eleg vicces), hogy miert nem hagyom, olyan nyugodtan alszik, jaj szegeny, ne arra foditsam onnan fuj a szel (akkor most hogy menjunk?!??), igy takarjam.... Probalja nem engedni, odaall rendesen, ugy kell kikerulnom es arrebb kuldeni....!!!! En neg csinaltam ahogy akartam. Közben idegesítően kérdezget: mentek? Nem teszel ala takarot? Eleg igy ez a takaró?

Maskor kérdések: folyik a melled, tedd anya gyorsan cicire azt a babat! ; jajj ez az anya milyen hideggel torli a popsidat, rossz ugye? ; jajj ez az anya nem ad egyből cicit ( mi neki a "nem egyből")( mindezt gagyaraszva a babanak)

Szopizas elott: gyere anya ennie kell! (Nah o mibol gondolja ezt egy nyöszörgő babarol, mas nem lehet....) ehes mar biztos! Szopizni fog? Ne fekve szoptasd, hanem ulve, ugy jobban lefele folyik a szajaba! Nem szoktad egybol ratenni, mikor folyik a melled?

Szopizas kozben:(o ki be jarkal, pakolaszik) eszik? Jon a tejcsi? Szopizik rendesen? Vagy csak cumizik? ( hat hagyjon mar ...)

Szopizas utan: evett rendesen? Szivott e valamennyit/rendesen? (Jah azert kell a tapszer)

Fel szoktam menni hozzajuk megetetni, ha a varosban van dolgunk, de akkor sem hagy nyugodtan, rohanni kell el. Ezekkel meg minden mas kerdeseivel probal beleszolni, ravenni a dolgokra.

Megyunk boltba: viszed magaddal? Ez a csoppseg is veled van? ( hol legyen?) - egyszer mondtam hogy otthon hagyom egyedül... :)

A ruhajat mindig kevesli, jaj most hideg a keze, miert nem oltoztetem fel. A nagy meleg zsakot takarjam be.

Aminel nagyot lestunk a parommal : adjal ra nyugodtan meg kistrikot a body es a rugi ala (nem fogok csak ha nagyon hideg lesz), mert volt a tv-be (!), hogy abba jó beleizzadni, mert felfogja a nedvességet, nem lesz melege...

Ha tole nem fogadok el valami tanacsot, akkor massal mondatja nekem ugyanazt....

Megprobalok vele a leheto legkevesebbet talalkozni, de sajnos hiaba kerjuk meg szepen-csunyan, nem erti vagy nem erdekli, ő ugy is tud mindent. Pedig mindig csak segiteni akar, csak ez igy nem segitseg.

2014. jan. 20. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jaj Istenem, előző, nagyon jót nevettem...tipikus anyósod van...mitől lesznek ilyenek...?

Nekem most 4 hónapos a babám, már szerencsére semmibe sem szól bele, az elsőnél hasonlóképpen próbálkozott, de nem jött össze neki...Most a lányának van éppen egy kislánya, egy éves, rajta éli ki magát...látszik is az eredmény, lánya mindenben hallgatott rá, kb két hétig tudott szoptatni...pelenkázni a mai napig ketten nem tudják, altatni szintén nem, vásárolni nem lehet vele...és még hosszan sorolhatnám. Az én 11 éves lányom sokszor mondja nekem, hogy anya, milyen jó, hogy te nem így bánsz a kistesóval...ennyi :-)

2014. jan. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
dettó ugyan ez a helyzet nálunk is. mi majdnem minden nap vitatkozunk vele de nem érdekel. nem fogom úgy nevelni ahogy ő szeretné mert butaságokat mond. mi már azt csináljuk a párommal hogy ha ő nem tartja be azt amit mi mondunk akkor mi se amit ő mond :)
2014. jan. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!