Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Első gyermekes anyukák nálatok...

Első gyermekes anyukák nálatok is volt segítség? Többi lent.

Figyelt kérdés
Édesanyám nagyon izgága már most és ha majd megszületik a pici akar segíteni pelenkázni fürdetni.Csak hogy én teljesen egyedül szeretném ezt megtanulni, nem úgy hogy ő cseréli a pelust , főzni stb.Elhiszem , hogy kell a pihenés a gyermekágyi időszakban de más nő is megtanulja mi hogyan működik.
2014. jún. 24. 22:25
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek a tanácsokat:)) örülök , hogy nem csak én vagyok egyedül ezzel a szeretném egyedül csinálni.Biztosan nehéz egy újszülöttel, de annyi nő megtanulta már egyedül kezelni a dolgokat. Írtam , hogy anyukám nem volt minta értékű, sőt a családom sem.Olyan veszekedésben , kiabálásban nőttem fel, hogy ezt a picinek soha nem akarnám! Fiatal energikus vagyok, itt lesz apuka is segít.De majd ha megszületett ráérek neki elmondani mi a szitu. Igen az első napokban főleg nem szeretném , hogy átjáró ház legyen mert unoka lett.Lesz még annyi idejük unokázni, elsősorban én vagyok az édesanyja:) Szép babázást mindenkinek csajok:)
2014. jún. 25. 10:44
 22/25 anonim ***** válasza:
mi kifejezetten kértük, hogy az első két hétben ne jöjjön senki, utána meg jött egy hétre anyukám, hát, a végére már vártam, mikor megy el :) nem azért mert nem szeretem, sőt, és kifejezetten olyan, akivel meg lehet beszélni a dolgokat, de ő azt hitte, majd mennyi mindent fog segíteni, erre inkább unatkozott. A takarítást megcsinálta a férjem, háklis is arra, hogy milyen a takarítás, babázni ugye én babáztam, anyu max néha büfiztette vagy ringatta (hasfájós volt a babó) meg ilyenek. Egyedül ami szerintem jól jön, az a főzés, de később is megoldottuk kajarendeléssel, most meg már vagyok olyan rutinos, hogy főzök is
2014. jún. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
én nem hiszem el, hogy ne tudnék megfőzni valami gyors ételt amíg a pici alszik majd.és gyorsan kitakarítani.nem olyan nagy a lakásunk. nem szeretem ha beleokoskodnak mindenbe.én ilyen vagyok:) szeretek egymagam boldogulni.hasfájósról pedig annyit, hogy nem minden baba lesz hasfájós.addig pedig apa is tud rá figyelni, ringatni stb.
2014. jún. 25. 13:18
 24/25 anonim ***** válasza:
15-ös vagyok, mondjuk azt én sem tudnám elképzelni, hogy nekem ideköltözzön. Szerencsére mondjuk kocsival 20 percre laknak a szüleim, szóval szólok, félórán belül itt van, meg egy nap akár többször is tud jönni, ha akar/kell, így eleve nem éreztük szükségét annak, hogy betelepedjen 0-24-ben...
2014. jún. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Nálunk is nagyon izgult mindkét nagymama az első unokájuk születése előtt, én meg pláne! Ismerve anyósomat, aki bár jó szándékú, nagyon erőszakos. hozzád hasonlóan én is elég önálló vagyok, nem szeretem, ha valaki beleszól a dolgaimba. De meg lehet találni azt a határt, ami mindenkinek jó! a kórházban tanítanak meg pelenkázni, szoptatni, köldökcsonkot ápolni! olyan sok minden változott a te babakorod óta, hogy ő is megértheti, hogy a védőnő, gyermekorvos fogja elmondani, hogy mit és hogyan főzz a babának! Neked kell meghúzni a határokat! Nálunk a gyermekágyas időszakban naponta látogattak felváltva a nagyik, de csak a háztartásban segítettek, a baba dolgaiban nem! Persze ringatták, meg duruzsoltak neki, de az ellátást én csináltam! A fürdetés is apa, anya,meg a baba programja! több rossz példán is láttam, hogy jobb előre tisztázni, hogy mik lesznek az elvárásaid, mert akkor a hátad közepére sem fog hiányozni holmi sértődés..
2014. jún. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!