Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden vendég ilyen h*lye...

Minden vendég ilyen h*lye babalátogatásnál, vagy én spilázom túl? Másnak is folyamatosan szólni kell valamiért?

Figyelt kérdés

állandóan tele vagyok frusztrációkkal, néha némán tűrök, néha azon vagyok hogy mondjam, mint mondjam, hogy ne bántsam meg, általában folyamatosan szólok valamiért, valamikor meg már dühömben kiszalad a számon, amit meg megbánok, hogy nem akarok senkit megbántani.


ilyenek pl.:

-mesélem tejkiütéses a baba mert túl sok csokit ettem. erre folyamatosan csokit hoznak

-ha szólok nem ehetek banánt, cseresznyét, karfiolt, erre mind hármat szintén folyamatosan(!) hozzák!

-egy normális kézmosás meleg vízben fél percig tart. senki nem várja meg míg jön a melegvíz, másodpercekig mossák, csak öblítik, volt hogy szabályosan meg kellett mutatnom hogy az ujjak között is kell, ráadásul karra veszi a gyereket, könyékig mossanak kezet.(megj.:a gyerekorvos meztelen fogdossa agyon a gyereket mindig kézmosás nélkül, neki nem merek szólni, de az orra előtt fertőtlenítem a saját kezem, így egy másik alkalommal észre vette magát)

-szólnom kell, hogy karórát le

-magukhoz ölelik a babát és képesek eljönni parfümmel halálra befújni magukat, utána érzem a baba ruháján is (a parfümöket egészségtelen belélegezni)

-ha adok textilpelenkát vállra hogy arra vegye fel a gyereket (a baba folyamatosan tátog, nyálazik, bármikor a szájába kerül minden)erre így rakosgatják a babát, meg úgy, a végén a pelenka a nyakában, gyerek az utcai ruháján

-amikor a baba mindjárt alszik, elkezd bambulni, jelzem, hogy nézd, mindjárt alszik, erre folyamatosan ébren tartanák ,képeket mutogatnak neki, beszélnek hozzá, meg énekelnek. ekkor is szólnom kell, hogy duguljanak már el, mert nem tudja kikapcsolni úgy magát.(amihez könyv se kell, hogy az ember ezt vágja)

-ha átadom a babakocsi tologatást, a huppanóknál nem emelnék, raknák finoman, lassítva, jó nagy bukkanó és repdes a gyerek a kocsiban (ehhez nem csak józan ész kellene, hogy lassítok már?)

-beszéltük(kísérletezünk), hogy altatásnál nem szabad agyoninfózni a gyereket (ringatás, éneklés, cumi, képek, duma, meg miegymás)hanem csend, béke, nyugalom, erre kézről kézre adogatják, elkérik a parfümfelhőbe, stb

-a szájszagúaknak(erre is, hogy nem ügyel egy protézises nem is értem) csak annyit jelzek, hogy ne beszéljen a gyerek arcába, mikor öleli (ráadásul most volt a tv-ben is, hogy mire kiér egy hamburger tele van a készítők DNS-ével, mert felette beszélgetnek)


vagy lazítanom kellene, hagy kapjon be mindent a gyerek, elvégre mások putriban is felnőnek?


2014. jún. 26. 09:42
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%
Kezeltesd magad! A férjed, hogy bírja melletted?
2014. jún. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
16%

Ezeket én is betartom, bár a vendégekkel nem szokott gond lenni. Aki nem ért a gyerekekhez, az inkább kérdezi, hogy mit kell/lehet csinálni, aki meg igen, az tudja magától is.


Óra miatt egyszer szóltam apámnak, de nála figyelmetlenség volt csak.


Kézmosásnál, ha vki BKV-val érkezik, az kap orvosi fertőtlenítő folyadékot, biztos, ami biztos. UTána csak akkor kérek kézmosást, ha pl pénzhez nyúl a tárcájában.


Kézmosásos balhé egyedül apósommal van állandóan. Ő SOHA nem mos kezet, WC után sem, a bőr redői közé van beülve a sok hónapos retek, a körme alatt is fekete csík van.

Ő meg is sértődött, hogy imért kell kezet mosni, nem fogja meg a gyereket - ja, köszi, de a kilincset igen és még én magam se szívesen érek hozzá utána.

A gyerek meg edződjön, de ne tífusszal kezdjük az edzést... De sztem apósom még felnőtt emberre veszélyes fertőzéseket is terjeszthet, boá...


Mással annyira nem foglalkozok, de figyelni is szoktak az alapvető higiéniára.


Cumisüveget meg azért kell fertőtleníteni, mert sok apró rés van a cumin, onnan nehéz kimosni a cuccot és ételmérgezés alakulhat ki, ha berohad. Főleg most, nyáron.


Viszont, amit elvileg nem javasolnak, én mégis megtettem: tápszeres és időnként egy tápszercsomó eldugaszolja a cumi lyukát. OLyankor rászívok én, amíg ki nem dugul és úgy teszem vissza a szájába. Ezt már egy hetesen is megcsináltam, még semmi baja nem lett tőle, pedig így elég direktben kap a nyálamból egy adagot.


Egyébként nálunk 6 hetes a kölyök.

2014. jún. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
100%

én csak a babakocsis részre reagálnék :)

enyémet direkt a kátyúkba, repedésekbe kellett tolni, mert abban a pillanatban elaludt :D

aztán találtam egy régi részt a környéken, ahol volt pad és vacak volt körülötte a járda. oda jártam ki hónapokig, leültem a padra és a tologattam a babakocsit a hepehupás betonon. 3 órákat aludt ott... :D

2014. jún. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, nekem is ez jutott eszembe, utolsó! :D az én fiam is csak a fűcsomós terepen aludt, mi mindig lementünk a járdára ki a fűre és ott a hepehupán toltam :D azonnal bealudt és úgy marad két órára :) imádta. A sima betonon meg csak sírt. :) Nekem is ez az emlékem maradt meg élénken a babakocsizásból :)
2014. jún. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
91%

Igen, ez barokkos túlzás. Rendben van, hogy első baba, de lazíts egy kicsit. Hidd el nem lesz semmi baja, ha emberekkel érintkezik.

Vicces, amit a kézmosásról írsz. Te ott állsz felettük, mint egy óvónéni, és figyeled hogyan mosnak kezet?! Nálunk ki volt téve az antibakteriális kézmosó, és mindenkinek az intelligenciájára bíztam a használatát, illetve a kézmosási technikát.

A többire nem tudok mit mondani, biztos, hogy az első ilyen alkalom után nem szívesen mennék hozzátok látogatóba, mert bár téged a vendégek idegesítenek, biztos vagyok benne, hogy nekik is megvan a véleményük (már megbocsásd) a hülyeségeidről.

Végül pedig. A kicsinek már most van immunrendszere (gondolj bele honnan bújt ki, az sem steril környezet), és folyamatosan edződik, ahogy telik az idő. Nem beszélve arról a védelemről, amit az anyatej biztosít.

Pár hónap múlva meg fogsz lepődni, miket vesz a szájába.

2014. jún. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen voltam. Ráadasul télen az i nfluenza szezonban jöttek a látogatók. Az egyik rátüsszentett a 2 hetes babámra. Azt hittem, rosszul leszek. Nyugi! Ahogy nő a baba, te is lentebb adsz ezekből a dolgokból majd. Én mar észre sem veszem, ha jön vki és úgy nyúl a gyerekhez, hpgy nem mos kezet. Fél éves lesz mindjart a kisfiam, kezdetleges kúszással ide-oda "megy". Lekúszik a játszószőnyegről és a padlót nyalogatja. Egyszerűen lehetetlenség minden bacitól védeni őket és nem is szabad! Így fejlődik az immunrendszere. Jah és hat hetesen kórházba kerültünk mert vesegondjai voltak. Nah ott volt kruppos és hányásos-hasmenős baba is. Eléggé féltettem.
2014. jún. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
100%

Te jó ég! :)

Állsz felettük és nézed, ahogy mossák a kezüket? :) Könyékig??? Jajj ne már.

Lazíts, mert ez nagyon nem jó így, mindenkit elmarsz majd magad mellől.

Az meg, hogy az ajándékokat kritizálod.... nem is mondok semmit. :)

2014. jún. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
100%
Én kiraktam a látogatóknak fertőtlenítő folyadékot. Senki nem szólt egy rossz szót sem. Kezet mostak, azzal a vacakkal bedörzsölték a mancsukat, és jó napot. Mondjuk ezt, vagy 3 hós korig csináltam. Nem mosogatom alkoholos vattával az ollót, az orrszi-poszi is sztem 1-szer volt kifőzve. A szájszag....azért látogatás előtt nem zuhanyoztathatsz le mindenkit. Legyél már lazább! Ezek a dolgok mind-mind erősítik a babádat, hogy ne legyen puding!
2014. jún. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 TappancsMancs ***** válasza:
2014. aug. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 A kérdező kommentje:
2014. aug. 4. 10:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!