Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden vendég ilyen h*lye...

Minden vendég ilyen h*lye babalátogatásnál, vagy én spilázom túl? Másnak is folyamatosan szólni kell valamiért?

Figyelt kérdés

állandóan tele vagyok frusztrációkkal, néha némán tűrök, néha azon vagyok hogy mondjam, mint mondjam, hogy ne bántsam meg, általában folyamatosan szólok valamiért, valamikor meg már dühömben kiszalad a számon, amit meg megbánok, hogy nem akarok senkit megbántani.


ilyenek pl.:

-mesélem tejkiütéses a baba mert túl sok csokit ettem. erre folyamatosan csokit hoznak

-ha szólok nem ehetek banánt, cseresznyét, karfiolt, erre mind hármat szintén folyamatosan(!) hozzák!

-egy normális kézmosás meleg vízben fél percig tart. senki nem várja meg míg jön a melegvíz, másodpercekig mossák, csak öblítik, volt hogy szabályosan meg kellett mutatnom hogy az ujjak között is kell, ráadásul karra veszi a gyereket, könyékig mossanak kezet.(megj.:a gyerekorvos meztelen fogdossa agyon a gyereket mindig kézmosás nélkül, neki nem merek szólni, de az orra előtt fertőtlenítem a saját kezem, így egy másik alkalommal észre vette magát)

-szólnom kell, hogy karórát le

-magukhoz ölelik a babát és képesek eljönni parfümmel halálra befújni magukat, utána érzem a baba ruháján is (a parfümöket egészségtelen belélegezni)

-ha adok textilpelenkát vállra hogy arra vegye fel a gyereket (a baba folyamatosan tátog, nyálazik, bármikor a szájába kerül minden)erre így rakosgatják a babát, meg úgy, a végén a pelenka a nyakában, gyerek az utcai ruháján

-amikor a baba mindjárt alszik, elkezd bambulni, jelzem, hogy nézd, mindjárt alszik, erre folyamatosan ébren tartanák ,képeket mutogatnak neki, beszélnek hozzá, meg énekelnek. ekkor is szólnom kell, hogy duguljanak már el, mert nem tudja kikapcsolni úgy magát.(amihez könyv se kell, hogy az ember ezt vágja)

-ha átadom a babakocsi tologatást, a huppanóknál nem emelnék, raknák finoman, lassítva, jó nagy bukkanó és repdes a gyerek a kocsiban (ehhez nem csak józan ész kellene, hogy lassítok már?)

-beszéltük(kísérletezünk), hogy altatásnál nem szabad agyoninfózni a gyereket (ringatás, éneklés, cumi, képek, duma, meg miegymás)hanem csend, béke, nyugalom, erre kézről kézre adogatják, elkérik a parfümfelhőbe, stb

-a szájszagúaknak(erre is, hogy nem ügyel egy protézises nem is értem) csak annyit jelzek, hogy ne beszéljen a gyerek arcába, mikor öleli (ráadásul most volt a tv-ben is, hogy mire kiér egy hamburger tele van a készítők DNS-ével, mert felette beszélgetnek)


vagy lazítanom kellene, hagy kapjon be mindent a gyerek, elvégre mások putriban is felnőnek?


2014. jún. 26. 09:42
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:

de ezek nem alap dolgok?


mindig próbálok lazítani, tényleg a nagyját nyelem, nem szólok egy árva szót sem. de belül mardos, újabban imádkozok, hogy jöjjön közbe valami és gyerekkel ne is jöjjenek látogatóba.de persze ezt sem mondom.

nyelek, nyelek és nyelek.

2014. jún. 26. 10:01
 12/40 anonim ***** válasza:
100%

nagyon jol leirtál elöttem!!


te tiszta dilis vagy! keress fel egy orvost! (komolyan irom, nem viccböl vagy gunyolodásbol)

2014. jún. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:
7 hetes babáról van szó
2014. jún. 26. 10:02
 14/40 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg igaz a kérdés, akkor egyet értek az utolsó hozzászólóval. irány a pszichológus, mert itt probléma van. Mennyi idős a kicsid? Lehet szülés utána nyavalyád van, már bocs.
2014. jún. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 A kérdező kommentje:

7 hetes a baba



és azt nem is írtam, hogy hát miért ne? Pont a kezét puszilgatják, meg nyálazzák, amit a baba a szájába vesz


még jó, hogy nem csókolgatják szájon.

volt akit herpeszes szájjal csókoltak, a baba belehalt és nem túlzok!

2014. jún. 26. 10:10
 16/40 A kérdező kommentje:

ok, valahogy lazítok majd.

de hogyan.

2014. jún. 26. 10:11
 17/40 anonim ***** válasza:
100%

Mivel ennyire súlyos a helyzet, szerintem ne egyedül lazíts, hanem tényleg kérj segítséget, mert bekettyózol. Ez lehet szülés utáni depi vagy bármi más.


Irány egy jó pszichológus!

2014. jún. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
100%

lazítanod kellene, néhány dolog - még ha igazad is van benne - nem várható el olyanoktól, akiknek soha sem volt kisgyerek a közelükben. Ajándékokkal csak kedveskedni szeretnének, én a magam bőrén tudom - van szintén olyan csecsemő a környezetemben aki mindenre allergiás és meg van szabva minden játék ajándék is mit lehet neki venni - hogy nem egyszerű vásárolni. Az ember mégis vinni akar valamit, hát én is mindig csokit viszek, a férj megeszi úgyis ha az anya nem, nem merek semmit venni, semmit csinálni mert tudom hogy az anyukának nem fog tetszeni.

Szerintem túl spilázzák egyes anyukák, túl sterilen tartják a csecsemőket, nem csoda a sok allergiás, meg immun nélküli baba. Ahogy mondod, mások putriban is felnőnek és 100 évig élnek.

Még egyszer: lazíts vagy nagyon be fogsz fordulni. És ezt most nem laikusként mondom, mert én is kismama vagyok.

2014. jún. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, az első napokban én is ilyen voltam, össze-vissza paráztam magam hasonló dolgoktól (bár nem így mint te, hogy az idegösszeroppanás kerülgetett, csak például este feküdtem az ágyban, és kérdeztem a férjemtől, hogy "ugye nem lesz baja a babának, mert textilpelus nélkül ölelgette meg egy barátnőm?" ő meg csak nevetett, mondván dehogy lesz. tényleg nem lett.)


nem szabad ennyire ráfeszülni a dolgokra, a csokoládét elpakolod a szekrénybe, nem kér az enni, majd megeszed ha már nem szoptatsz. a gyümölcsöt, zöldséget megeszi a párod, vagy lefagyasztod vagy egyszerűen kidobod, biztosan nem szándékosan akarnak idegesíteni vele a látogatóid, ami egy anyukának ilyenkor evidens, az a másiknak eszébe se jut (miért jutna de tényleg?)

kézmosásnál elsősorban a szappan távolítja el a szennyeződéseket, majdnem mindegy, hogy hideg-e vagy meleg-e az a víz, örülj neki, hogy kezetmosnak (nálam volt már olyan vendég, aki a bkv-s kezével akarta simogatni a lányom arcát, na neki én is szóltam, hogy bocsika, ott a fürdőszoba, irány kezetmosni)


higgadj le, és kezeld kicsit lazábban a dolgokat, mert bele fogsz őrülni ebbe, és a babádnak sem fog rendesen kialakulni a saját kis védekező rendszere, ha ennyire sterilen tartod. hidd el, mosolyogva fogsz ezekre az apróságokra visszagondolni, amikor majd a gyereked a kukából szedi ki a gyümölcs lehámozott héját, vagy amikor a cipődet veszed ki a szájából...


RELAX!

2014. jún. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
100%

Hűha te aztán nagyon görcsös vagy, de nem vagyunk egyformák.

A csokival kedveskedni akarnak, később is megeheted, a párod is megeheti, zárójelben pedig ajándék lónak fogát. Nem kell a gyereknek fertőtleníteni a kezet meg nyakig kezet mosni, gondolom nem földtúrásból vagy állatetetésből mennek hozzád. Egy sima szappanos kézmosás és kész. Órát, karkötőt stb nem is várhatod el és nem is kell levenni. Azt megint nem várhatod el, hogy csak mert hozzád mennek ne használjanak parfümöt vagy bármit, a gyereknek semmi baja nem lesz tőle. A textilpelenka oké, de az is nekik kellemetlen ha netán csórés lesz a ruhájuk, mert a gyerek nem fogja megenni a szöszt koszt, aki látogatóba megy általában ügyel erre. Ha a baba aludni akar jelezni fogja, észre fogják venni főképp, ha fáradt sír. A gyerek nem cukorból van, nem kell a levegőben tolni a kocsiban sem. Pontosan, hogy nem csendhez kell szoktatni, mert a későbbiekben minden neszre fel fog ébredni és te sem tudsz semmit csinálni, ő sem fog tudni aludni. A szájszagról sokan nem tehetnek, gondolom egyik sem fröcsög a gyerek arcába.

Igen nagy bajok vannak veled, ha így burokban akarod nevelni a gyereket egy mindenre allergiás, elkényeztetett hisztis lesz. Ezeknek az általad felsorolt dolgoknak köze nincs a putris környezethez, csupán normál emberek babalátogatásához.

2014. jún. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!