Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért fáj a férjemnek ha...

Miért fáj a férjemnek ha hajnalban még aludni akarok az éjszakázás után?

Figyelt kérdés

Azt vágta már több alkalommal is a fejemhez hogy idézem: Te mindig csak aludnál!

Van egy 9 hónapos kis fiam és nem tudom a foga miatt vagy alapból ilyen rossz alvó de óránként fent van , + a cumija is állandóan kiesik a szájából nappal többet tud aludni egy folytában mint éjjel.

1 hétből kb 3 szor ébred utoljára 5 órakor és van mikor mondom a férjemnek hogy vigye ki -2 órára hadd aludjak a fárasztó éjszakázások után.

Ki is viszi de nem szívesen mert ő és az anyja hajnalanta pont csak ülni, beszélni , cigizni, és kávézni, sziesztázni szoktak és én gondolom olyankor megzavarom őket ebben.

Na de van a házban egy sógor is akinek igen hamar ilyen esetben le is passzolják a gyereket azért hogy én aludhassak.

Ma éjjel sem volt jobb az éjjelk mint a többi gyakran ébredt nem mindig bírtam vissza aludni , amikor meg mondtam a férjemnek hogy az ővé a terep akkor jött hogy én mindig csak aludnék.

Na mérgemben nem feküdtem vissza.

Anyósom is fél óra alatt elfárad a gyerek vigyázásba.

Mindenki elvárja hogy csak én egyedül éjjel nappal legyek a gyerekkel plussz még legyen látszata is hogy mit dolgoztam aznap.

+ nem lehet a gyereket ott hagyni 1 percre sem mert mindenhova már feláll és esik kel.

Ha pedig olyankor beteszem a kiságyba akkor jön a vísítás.

Hajnalban is anyósom jön hogy megnézze hogy mi ez a sírás de már pucol is mert nincs türelme a gyerekhez inkább megy ki dolgozni.

Miért baj az ha nem vagyok hozzá szokva a hajnalban keléshez én nem tudok 4-5 kor kelni hajnalban éjjszakázás után.

De meg kell szoknom.

Mert nem kapok segítséget úgy néz ki,vagy lehet hogy túl sokat várok el.

Na de amikor a gyerekkel vagyok szinte alig tudok csinálni valamit, és akkor már látom hogy anyósnak dupla akkora a feje mert egyedül meg nem győzi.

Szóval nálatok ilyen nincsen?

A gyereknevelés csak az anya szerepe lenne, és az apa feladata mi, ha itthon hosszadalmas munkát nem végez, ő lehet a tv előtt fél napot is hadjam békén , pedig ő jót aludt zavartalanul?

Oktalanul vagyok felháborodva?



2014. jún. 29. 06:48
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
78%

Nem akarlak kiábrándítani, de az én kisfiam másfél éves koráig mindig felébredt éjszaka enni. Arra is felébred, ha kiesik a cumija, de azt visszateszi, ha megtalálja. Lesznek/vannak rosszabb időszakok, amikor pl.jön a foga.

Szerintem hülyeség, hogy nappal ne hagyd aludni, mert attól csak nyűgös lesz, és éjszaka még rosszabbul fog aludni.

Nem, nem csak a te dolgod lenne a gyerekre vigyázni, hiszen van neki apja is. Attól, hogy te vagy vele otthon, még neki is illene foglalkoznia vele. Én se nagyon tudok a kisfiamtól megcsinálni dolgokat, de ez van. Megpróbálom úgy csinálni, hogy ő is ott van. Nem szoktam hagyni sírni, hogy majd megnyugszik. Szerintem az kegyetlenség, és nekem ő fontosabb, mint a házimunka (lehet lepontozni, de nem takarítónőnek maradtam itthon, hanem hogy a gyerekemmel legyek).

Az én férjem rengeteget dolgozik, de ő is sokszor felkel éjszaka. Sosem kértem tőle, de nagyon sokat segít. Nem vagyunk egyformák.

2014. jún. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
0%
nekem a kisfiam mikor megszuletett ejszakankent masfel orankent szopizott.kicsi sullyal szuletett.pedig csaszaroztak de a parom semmit nem segitett.megis meg kellett oldanom,nem tehettem meg nappal hogy faradt vagyok es alszok.es ez sokaig igy volt.kb 1 eves koraig sokszor fent volt.faradt voltam de egyedul vegigcsinaltam,mert orultem hogy van egy gyermekem es van kiert felkelni.tudom hogy nehez de vegyel erot magadon.a te ferjed is olya mint az enyem.annyi hogy amikor en megkertem a ferjem hogy vigyazzon mar a kicsire mig elmegyek lezuhanyozni meg azt se tette szivesen.ugyhogy akkor mentem zuhanyozni is amikor elaludt a fiam
2014. jún. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
81%

Utolso, buszke lehetsz a ferjedre, egy ekkora suttyonak en biztos nem szultem volna.

Ez nem megoldas h akkor rahagyjuk. Igenis neha napjan nem szakad bele egyik sem ha segit. Neki nem gyereke? Nem azt mondom h mindent csinalhon meg hekyette mert nem errol van szo, de azert alljon mar meg a menet h a no nem alhat, nem ehet, nem furodhet mert nagysagos urnak nehezere esik megfogni a sajat gyereket. Szerintetek ez nornalis? Mert ha igen nalatok is gondok vannak.

Mielott gyereket vallaltznk volna a ferjemnel tudtam ha itt lesz az udo nem fog hatat forditani es ha szuksegem lesz ra szivesen, nem kenyszerbol segit majd. Tenyleg dobbenet h ilyen hulladekoknak kepesek vagytok szulni. Aztan meg jon a nyavajgas, mert semmit se segit. Pontozzatok le nyugodtan. Attol ez meg igaz marad.

2014. jún. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet egy kisgyereket csak úgy leszoktatni az éjjeli kelésekről! De okos, aki ezt írta.. Lehet az ő gyereke épp reagált a "reformokra", de nem egyformák.

A fiam lassan 2 éves és még mindig éjjelente 3-4x kelm tehetek bármit.

Nem vagy oktalanul felháborodva, kedves kérdező. Igaz, hogy te vagy anyja, de ha már annyian vagytok abban a házban, akkor akiben van egy kis jó érzés, segíthetne. Lehet nem voltak ebben a helyzetben és nem értik, hogy milyen lehet neked így. Az, hogy egy rossz alvó babával végigcsináljon az ember egy napot úgy, hogy ellásson minden házimunkát és mellé még dolgozzon is, baromi nehéz. Persze meg lehet csinálni, csak hát bírja az ember minden áldott nap, hogy ne fáradjon el.. Ilyen nincs.

Kitartást kívánok!

2014. jún. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
9%
Utolsó, akkor menj el te is 12 órában dolgozni, mint a férjem, és akkor egyenlően lesz elosztva a gyereknevelés is. Nekem pofám nem lenne még ezért is nyaggatni, mikor hulla fáradtan hazaesik. Pontozzatok le nyugodtan...
2014. jún. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy a férjed dolgozik neki is ugyanúgy kötelessége foglalkozni a gyerekével, nevelni mikor otthon van. Soha nem értettem azokat a családokat, barátnőimnél is volt egy pár ilyen ahol apuka dolgozott 8-10 órát, hazaért, anyuka már gőzölgő kajával várta, apuka bekajált, beült a tv elé és mindenkinek kb kuss, a gyerek se nagyon idegesítse mert szegény apuka hogy el van fáradva a munkában. Dolgoztam én is elég keményen, keltem hajnalba, 16 órába stb. mégis volt időm mindenre. Ez nagyon bu(z)i hozzáállás szerintem, hogy apukának nem kell foglalkoznia a gyerekkel. Mi lesz ha anyuka is visszamegy dolgozni és ketten dolgoznak, akkor ne nevelje senki a gyereket mert anyuka is melózik, vagy mi? Az meg hogy nem az anyósnak szüli a gyereket háááát....normális anyós ugyanúgy viszonyul az unokához mintha a sajátja lenne...ha ott tud üldögélni minden hajnalban a konyhámban kávézgatni, meg trécselni a kisfiával akkor az unokájára s igazán odafigyelhetne jobban.
2014. jún. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Kepzeld en is dolgozok egy 17 honapos mellett. De nem mintha rad tartozna de oke.

Az meg h nincs pofad, nem azt kered h fozzon meg, furdesse meg, vagy mossa le helyetted az ablakot! NEZZEN A GYEREKRE AMIG FURDESZ, esetleg wc.re mesz. De latom nalatok az van h az ember dolgozik te meg csendben tursz. Ez is egy felfogas. De attol meg nem ez a normalis. Kicsit nezz korbe es rajossz.

2014. jún. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

16-os total leirtad amit akartam meg en is irni.

Mivel mind a ketten dolgozunk igy akkor gyereket meg felneveli a szomszed vagy sajat magat a gyerek. Hiszen aki dolgozik annak jar a pihenes melo utan. Csak kivancsi vagyok h kerul oda az gozolgo etel majd.

Nevetseges tenyleg. Es a legjobb h aztan panaszkodnak h semmit nem segit, kerdem en ki kenyszeritette h ilyennek szuljon? Meg kerni se lehet semmit, szegyelknem a hazassagomat ha nem lehetnek oszinte a ferjemmel ha kernem kell vmit tole es meg se erteni a gondomat, vagy nem latna milyen hulla vagyok. Az ilyeneket el tudom kepzelni h elnek egymas mellett. Asszony ugrik-pattan, szalad midenert, hangja, bekeszolasa semmibe nincs, bologat mindenre szepen. Az ember hatradolva tv-t nez, reggelente kinyalja aza sszony es mint egy pava elvonul dolgozni. Hazaerve minden elotte de rogton es valoban a gyereknek hangja se legyen. Aztan asszonyka meg jon ide panaszkodni.

2014. jún. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
32%

Kedves kérdező. Már ne is haragudj, de nem értem miért panaszkodsz. Tudtad milyen férfihoz mentél hozzá, nem? Tudtad, hogy nem lehet rá számítani. Akkor?

Nekem nem kell kérnem a férjemet erre meg arra. Pláne, hogy "nézzen" a gyerekünkre, VICC! Ez alap basszus, hisz a kettőnk gyereke. Nem a középkorban élünk, hogy a nő végzi a házimunkát és gyereknevelést a férfi meg ledolgozza az x óráját és slussz! Ne vicceljünk már!

2014. jún. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 Gabi86 ***** válasza:
69%
Először is az első kettőnek üzenném,hogyha nincs gyereketek ne is legyen,de ha van sajnálom őket.aki azt írta hogy tömje meg a gyereket neki még annyit
2014. jún. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!