Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért fáj a férjemnek ha...

Miért fáj a férjemnek ha hajnalban még aludni akarok az éjszakázás után?

Figyelt kérdés

Azt vágta már több alkalommal is a fejemhez hogy idézem: Te mindig csak aludnál!

Van egy 9 hónapos kis fiam és nem tudom a foga miatt vagy alapból ilyen rossz alvó de óránként fent van , + a cumija is állandóan kiesik a szájából nappal többet tud aludni egy folytában mint éjjel.

1 hétből kb 3 szor ébred utoljára 5 órakor és van mikor mondom a férjemnek hogy vigye ki -2 órára hadd aludjak a fárasztó éjszakázások után.

Ki is viszi de nem szívesen mert ő és az anyja hajnalanta pont csak ülni, beszélni , cigizni, és kávézni, sziesztázni szoktak és én gondolom olyankor megzavarom őket ebben.

Na de van a házban egy sógor is akinek igen hamar ilyen esetben le is passzolják a gyereket azért hogy én aludhassak.

Ma éjjel sem volt jobb az éjjelk mint a többi gyakran ébredt nem mindig bírtam vissza aludni , amikor meg mondtam a férjemnek hogy az ővé a terep akkor jött hogy én mindig csak aludnék.

Na mérgemben nem feküdtem vissza.

Anyósom is fél óra alatt elfárad a gyerek vigyázásba.

Mindenki elvárja hogy csak én egyedül éjjel nappal legyek a gyerekkel plussz még legyen látszata is hogy mit dolgoztam aznap.

+ nem lehet a gyereket ott hagyni 1 percre sem mert mindenhova már feláll és esik kel.

Ha pedig olyankor beteszem a kiságyba akkor jön a vísítás.

Hajnalban is anyósom jön hogy megnézze hogy mi ez a sírás de már pucol is mert nincs türelme a gyerekhez inkább megy ki dolgozni.

Miért baj az ha nem vagyok hozzá szokva a hajnalban keléshez én nem tudok 4-5 kor kelni hajnalban éjjszakázás után.

De meg kell szoknom.

Mert nem kapok segítséget úgy néz ki,vagy lehet hogy túl sokat várok el.

Na de amikor a gyerekkel vagyok szinte alig tudok csinálni valamit, és akkor már látom hogy anyósnak dupla akkora a feje mert egyedül meg nem győzi.

Szóval nálatok ilyen nincsen?

A gyereknevelés csak az anya szerepe lenne, és az apa feladata mi, ha itthon hosszadalmas munkát nem végez, ő lehet a tv előtt fél napot is hadjam békén , pedig ő jót aludt zavartalanul?

Oktalanul vagyok felháborodva?



2014. jún. 29. 06:48
1 2 3
 21/30 Gabi86 ***** válasza:
0%
Hogy téged kellene tömni 2órànként.azoknak aki nem értik hogy mehetett hozzá a kérdező ilyen emberhez azt üzenem hogy senki sem látnok és szerintem ezt az oldalát csak akkor lehet megismerni vkinek ha màr van gyerek.mert addig hogyan lehetne?!ha tudjátok rá a választ érdekelne.mert ugye ha tudom hogy el fog ütni az autó nem megyek ki a lakásból.kedves kérdező beszélgess el erről a pároddal.és egy jó tanàcs aludj akkor amikor a gyerkőc is.ha 3x alszik és neked szükséged van ennyire akkor aludj ennyiszer és tojd le az anyóst.ha zavarja őket a kosz a rendetlenség akkor csinálják meg ők a férjeddel.én sem értek azzal egyet hogy a férfi ledolgozza az x óràt a munkahelyén és nem kell a gyerekkel törödnie.meg az anyós is ugyan úgy vigyázhat rá,még ha nem is neki szülted.nekem sincs segítségem,de már nem is kell senki.ha szalad a ház teszek rà majd meglesz,de a gyerekem kihagyott (fontos pillanatokat) időt nem lehet visszahozni.amúgy 2éves korig lehetne éhesek a gyereke éjjel.az én lányom 4-5x kel.de volt már olyan is hogy 10x volt fenn.de volt többször is hogy átaludta az éjszakát.fogzás lesz nálatok szetintem a ludas.szerintem.vagy mennyir eszik éjjel?nekünk a gengigél baby meg az osa segít vagy a dentinox.kitartás és tényleg jobb lesz.ja és 1éves múlott a lányom.ezt a éjjeli kelések miatt ìrtam.
2014. jún. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

szerintem első körben az lehet a probléma, hogy anyós meg sógor... nekik nem kell segíteniük és ennyire benne se kellene lenniük az életetekbe! nem tudjátok úgy leválasztani a lakást, hogy 2 generációs legyen?

férjednek hajnalban nem az anyósoddal kéne kávézgatnia, meg nem a sógornak kéne délután a babakocsit tologatnia!

kicsit olyan így olvasva, mint ha ők hárman lennének a boldog család, a férjed a kicsi gyerek, te meg a gyerekkel a betolakodók.

próbáld meg rendbe tenni az életeteket amennyire tudod és kizárni a családot a mindennapokból. legyetek sokat hármasban és a férjed segítsen, tőle várd, ne anyóstól!


én gyerekem már lassan 5 éves. mióta megszületett minden vasárnap reggel a férjem kel hozzá :) amíg anyatejes volt addig reggel megszoptattam és utána, most meg már évek óta egyszerűen csak rám zárja az ajtót és megy :) sőt, ma pl. 11kor keltem, mikor kitotyogtam, minden ki volt takarítva, ők meg a kertben játszottak :)

cserébe minden este meleg vacsival várom és tespedhet a tv előtt, nincs semmi dolga hétköznap ha fáradt (de persze ha hazaér fektetés előtt akkor segít), csak a vasárnap délelőttöt kérem :)

én teljesen átérzem a gondodat, borzasztó az ha az ember soha nem tudja kipihenni magát, egyszerűen kell, szükség van erre!

de amit írsz, nekem tényleg az jön le, hogy míg ott laktok, így együtt egyrakáson, addig a férjed nem fog felnőni :(

2014. jún. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
22es vagyok. azt lehagytam, hogy ne 1,5 liter tápszert adj neki, hanem rendes ételt! tápszert adj reggel, este és délutáni hosszabb alváshoz, azonkívül legyen reggeli, 10órai, ebéd, uzsonna és kis vacsi szilárd, 1,5 liter rengeteg, annyit nem szabadna tápszerből kapnia
2014. jún. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

Nem tápszerből kap másfél litert!

Hanem alapból az összes folyadék, tea , tápszer, és víz.

Napközben már nem is adtam neki tápszert csak szilárdat és teát, tej pótlás ként nappal napi 1 alkalommal tejpépet kap.

Amúgy meg hiába bízom anyósra a gyerekemet , ma hajnalban is mondta hogy vigyáz rá de csak kicsit mert főznie kell, és én meg gondoltam magamban hogy annyié le sem fekszek, mert el sem tudok aludni , úgyhogy beágyaztam és kimentem, és mit látok?

Anyós kint cigizik a gyerek meg benn a sogórnál.

Mostanában én nem is bíztam már rá a sogórra a gyermeket mert anyósomnak nem tetszik ha rá bízom, és ő meg pont úgyan ezt csinálja egyből lepasszolja neki.

Úgyhogy behoztam a gyereket, aztán kivittem a babakocsiba megcsináltam a kajcsiját, mivel még nem volt éhes ezért csináltam magamnak is enni és megkérdeztem anyósom bemehetek e enni néz e addig rá.

De neki nincs hozzá türelme!

2014. jún. 30. 07:07
 25/30 anonim ***** válasza:
50%
Gabi 86-nak írom, hogy hagyd már ezt a sablon dumát hogy nem tudja milyen lesz bizonyos helyzetekben. Duma már ne is haragudj!!!! Csak ismeri a saját férjét és együtt tervezték a babát. Nem? Én a gyerekünk születése előtt is számíthattam a férjemre minden helyzetben. És nem kellett megkérni, hogy nézzen a gyerekre.
2014. jún. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
Csak csatlakozni tudok azokhoz akik azt írják hogy a férfi kötelessége is, hogy foglalkozzon a gyermekkel. Egy másik fórumban valaki azt írta, hogy a férjének szinte fizikai fájdalom a kisgyerekivel lenni! Minek az ilyennek szülni? Apuka úgy él otthon, mint egy kiszolgálando idegen, aki csak arra jó, hogy adja haza a pénzt? Ez így nem család, ennyi erővel ki lehet adni egy szobát egy idegennek, köztéri, szallasert pénzt kérni ehhez nem kell apa, meg férj!
2014. jún. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 Gabi86 ***** válasza:
0%
Kedves 25 válaszoló ez nem sablonszöveg.képzeld az én párom gyerek elött nagyon segítőkész volt.sőt az első màsfél hónapba,de vmi megvàltozott.nagy kertünk van amit beültettünk meg ház körüli munkák és azok fontosabbak lettek,de lehet én reagálom túl.vagy dolgozik vagy kinnt csinál vmit.most mondjuk megint kicsit jobb mert már 1 éves a lányunk és jobban elvan vele.de ehhez rengetegszer össze kellett vesznem vele hogy nem a munka az első hanem a gyerek.mert ez az idő nem jön vissza amit most elveszteget/ett.szóval ennyi.szerintem meg ez hülye szöveg ''hogy ilyennek minek gyereket szülni,ha tudtad hogy milyen,, én is elterveztem hogy milyen anya leszek mit nem fogok engedni a gyerköcnek,de sorra döntön (döntöttem)meg a saját elképzeléseimet.ezért aztán szerinem nem lehet tudni kiből milyen szülő vàlik.akkor lehet max ilyet mondani ha az apa pl alkesz vagy veri a feleségét.olyankor lehet ilyet írni.sőt magamból indulok ki soha nem gondoltam hogy ilyen idegbeteg tudok lenni(szülés utàni depresszióm volt).már ha meghallottam hogy sír a babàm fent voltam a plafonon.fàradt és kimerült voltam 0 segítséggel és egy nagyon nagyon hasfájós babàval.úgyhogy ez nem így megy.szerintem.én ha tudtam volna hogy ilyen nehéz és ilyen idegbeteg lesze biztos később vagy egyáltalám nem vàllalok gyereket.megmielőtt azt hinnétek soha nem bàntottam,csak a berendezési tárgyakon vezettem le a feszültséget.bocs ha bakiztam,de új a teló és össze vissza nyomkodom még rajt a betüket.
2014. jún. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

11-es vagyok.

Lehet mentegetni a dolgozó apukákat, akik hullafáradtan betespednek a tévé elé, de akkor majd magyarázzátok majd el a gyereknek, hogy apu szereti őket, csak maradjanak szépen csöndben, ne zavarják, ne várják el, hogy játsszon velük, és ettől függetlenül kötődjenek hozzá, szeressék nagyon, és ne tekintsenek rá majd úgy mint egy idegenre.

Egy gyerek ezt biztos megérti, igaz???

Aztán majd jöttök ide mártírkodni, hogy a gyerek fél percre nincs el az apjával... Tenni kell a normális apa-gyerek kapcsolatért, méghozzá az apukáknak!!!

2014. jún. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
25-ös vagyok.Már ne is haragudj, de számomra akkor is elfogadhatatlan, hogy valaki (egy apa, férj) ilyet megenged magának!!!!!!!!!!!!!!! Felháborít és dühít! És igenis ismeri az ember a párját annyira,hogy tudja mellette lesz egy ilyen helyzetben vagy sem. Milyen dolog már, hogy meg kell kérni az apát, hogy nézzen a saját gyerekére?!
2014. jún. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

Előre jelzem, nem olvastam végig, de:


1. A férjed egy önző disznó!

2. Nehogy szülj neki még egy gyereket!

3. Sürgősen költözzetek el anyóstól!

2014. júl. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!