Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek normális ez az apuka?

Szerintetek normális ez az apuka?

Figyelt kérdés

Ugyebár a panel élet nem egyszerű eset. Mindent hallani, még azt is amit nem kellene. 8 hónapos babámmal vagyok itthon, csak délután megyünk sétálni és ha akarom, ha nem hallom amit csinálnak. Szóval:

felettünk lakik egy család ahol 3 éves a gyerek. Beszélni még nem tud, csak úgy mint egy baba, talán 1-2 szó amit kimond. Na most, az apukája állandóan azt mondogatja neki,hogy ne nyávogj, mert agyonba..lak, ne nyávogj,m ert földhöz váglak, meg hasonló durva dolgokat.

Ma reggel is mikor etettem babámat az apuka kedvesen megkérdezte fiától,hogy mi a baj, rá 5 mp-re meg NE NYÁVOGJ,MERT AGYONB...! Azt hittem lefordulok a székről.

Egyik percben kacagnak, nevetgélnek, de mikor már kicsit elkezd nyűglődni a gyerek az apuka kiborul és elküldi melegebb éghajlatra. Rá egy fél órára már megint kacagnak.

Az tény, hogy elég sokat nyávog, nyűgös a gyerek, de szerintem egy 3 évesnek el lehet magyarázni a dolgokat.

Tudom,hogy nem az én dolgom, de néha már kiborít, ahogy beszél azzal a gyerekkel.


2014. jún. 30. 14:35
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
85%

Hat, a 2-5-os valaszado elegge el van tevedve, az tuti. Miert kell rogton nekiugrani a kerdezonek es a rosszat feltetelezni rola??!! Ja, bocs, elfelejtettem, regi jo magyar szokas...Szanalmas.


Teljesen mindegy, milyen prblemaja van az apanak, egy 3 evesnek ilyeneket mondani, h agyonba***lak, semmilyen korulmenyek kozott sem indokolt es elfogadhato. De a 2-5-os valaszolonak ez biztos termeszetes,m o is biztos igy beszel a gyerekevel, ha vmi problemaja van.


Panelban tenyleg vekonyak a falak, ezt alairom, de sajnos nem nagyon lehet mit tenni, m ha felmesz szolni neki, akkor jogosan kapod azt a valaszt, h mi kozod hozza, hogy beszel a gyerekevel. Azert mar talan lehet szolni, h kicsit diszkretebben fegyelmezze a gyereket, m mas is hallja.

2014. jún. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
87%
Így van,tökmindegy,hogy apunak milyen problémái vannak,ne a gyerekén töltse ki. Ez normális embereknél nem elfogadható. A 2-5 válaszolók meg nyilván akkor is fel vannak háborodva,ha valakit lecsuknak mert agyonverte a kisbabáját,hiszen ki tudja,annak a "szülőnek" is milyen problémái vannak...tényleg szánalmas.
2014. jún. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
86%
Egyébként miért ne lenne hozzá köze a kérdezőnek?! Egy 3 éves gyerek még fel sem tudja fogni,h ez nem normális, nemhogy segítséget kérjen. Az nekem nem fér bele az "ez magánügy" kategóriába, ha vki akár "csak" szóban is bántalmaz egy ilyen kicsi gyereket.
2014. jún. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
11-es valaszolo vagyok. Igen, igazad van, en sem biztos, h meg tudnam allni, h ne szoljak az apukanak. De azt is meg kell erteni, h jogosan kuld el melegebb eghajlatra, ha szolsz neki azzal, h az o gyereke, maganugy stb. Max. gyamugynek, rendorsegnek lehet szolni, de azok meg ilyennel nem foglalkoznak, m nem eleg sulyos ahhoz...sajnos.
2014. jún. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszolóknak akik mellettem "állnak" e témában. Szólni biztos nem nenék fel, hisz akkor már nagyon beleszólnék az életükbe. elnőtt emberek, de durvánakk tartom ahogy néha beszél a gyerekkel. Amúgy nagyon normálisnak néz ki, kedves pasasnak. De mikorhaza jön munkából vagy mielőtt megy, ilyen stílusban beszél a gyerekkel. Ez háborít fel egy kicsit, mert szerintem nem érdemli meg az a gyerek. Még kicsi, sajnos még nem tud beszélni, hogy elmondja mi baja van.
2014. jún. 30. 17:28
 16/21 A kérdező kommentje:
Egyébként ezért akarunk kertes házba kölözni, hogy végre magánéletünk legyen, mert hiába külön vagyunk szülőktől, de panelban mindenki hall mindent.
2014. jún. 30. 17:30
 17/21 anonim ***** válasza:
69%
Hát szerintem is gusztustalan így beszélni egy kisgyerekkel!!! Nehogymár a kérdező legyen a hibás, amiért hallja, hogy a felette lakó szuperapuci hogy üvölt a gyerekével! Az "agyonb...-ot" meg nem tudom, hogy mi indokolná jogosan egy 3 évesnél. Na ja, magánügy... A gyerekbántalmazás, erőszak, csecsemőgyilkosság is magánügy. Nem is tudom minek kell a hírekben ezt látni, hiszen mindenkinek a magánügye hogy teszi tönkre a gyereke életét. Nem értem, hogy miért hiszik azt sokan, hogy a gyerek magántulajdon?! A gyerekek nem azért vannak, hogy egyesek a saját elfuserált kis életükben rajtuk töltsék ki az indulataikat és zsarnokoskodjanak felettük!!! El kellene gondolkodni mindenkinek gyerekvállalás előtt, hogy alkalmas-e rá, persze ehhez némi agy is kellene...
2014. jún. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
72%
mi az,hogy nincs hozzá köze.És ha azt látja,hogy üti veri,kerékbe töri,felnégyeli,ahhoz se lenne köze,mert nem az ő gyereke? Jó ez az érdektelenség...
2014. júl. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Én is éltem panelban, tényleg a légy szellentését, már bocsi is meg lehetett hallani, nem még egy jó káromkodást...Én nem fogom azt írni, hogy semmi közöd hozzá, meg mit hallgatózol, fujj szomszédolás.....szerintem is gáz az apuka viselkedése. Kár, hogy TI, normálisan élők ezt kell halljátok. De próbálj nem beleavatkozni szerintem, hátha idővel rendeződik a helyzet, ha nagyobb lesz a gyerek és már nem nyávog annyit.

Egyébként az anyuka hol van?

2014. júl. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Anyuka reggel 8tól délután 4ig dolgozik (bankban,ezért tudom ilyen pontosan - még mielőtt ebbe is belekötnének egyesek!).Ma is nagyon csűnyán beszélt a gyerekkel. SZÖRNYŰ
2014. júl. 4. 21:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!