Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek normális ez az apuka?

Szerintetek normális ez az apuka?

Figyelt kérdés

Ugyebár a panel élet nem egyszerű eset. Mindent hallani, még azt is amit nem kellene. 8 hónapos babámmal vagyok itthon, csak délután megyünk sétálni és ha akarom, ha nem hallom amit csinálnak. Szóval:

felettünk lakik egy család ahol 3 éves a gyerek. Beszélni még nem tud, csak úgy mint egy baba, talán 1-2 szó amit kimond. Na most, az apukája állandóan azt mondogatja neki,hogy ne nyávogj, mert agyonba..lak, ne nyávogj,m ert földhöz váglak, meg hasonló durva dolgokat.

Ma reggel is mikor etettem babámat az apuka kedvesen megkérdezte fiától,hogy mi a baj, rá 5 mp-re meg NE NYÁVOGJ,MERT AGYONB...! Azt hittem lefordulok a székről.

Egyik percben kacagnak, nevetgélnek, de mikor már kicsit elkezd nyűglődni a gyerek az apuka kiborul és elküldi melegebb éghajlatra. Rá egy fél órára már megint kacagnak.

Az tény, hogy elég sokat nyávog, nyűgös a gyerek, de szerintem egy 3 évesnek el lehet magyarázni a dolgokat.

Tudom,hogy nem az én dolgom, de néha már kiborít, ahogy beszél azzal a gyerekkel.


2014. jún. 30. 14:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
12%
Ha ennyire zavar, akkor menj fel és szólj neki.
2014. jún. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
22%
Pontosan így van. Nem a te dolgod. Hallasz az életükből napi kb. 20-30 mondatot és jogot formálsz az ítélkezésre? Akkor szerinted normális az az anya, aki a saját gyerekéjével foglalkozhatna, de a szomszéd után hallgatózik? Empátiáról nem csak papolni lehet ám, hanem be is lehet mutatni! A te gyereked mit fog megtanulni ebből? Azt, hogy húúú, te, hallod ezt?? ez se normális... nem azt, hogy szegény gyerek, vajon mi lehet, hogy három évesen még nem beszél, olvassunk utána, hátha tudunk segíteni, esetleg tereljük össze a gyerekekeket, és akkor tehermentesíthetjük a szülők idegeit... ááá, még mit nem! Fúúj, szomszéd, fúúúj!
2014. jún. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
91%
Azt gondolom, hogy így beszélni egy kicsi gyerekkel nem normális, de valóban nincs hozzá közöd, bár nekem is rossz érzés lenne azt hallgatnom, hogy valaki ilyen alpári módon beszél a gyerekével. Én nem gondolom, hogy a Kérdező hallgatózna, a panelban gyakorlatilag azt is hallod, ha a másik lakásban valaki elböfögi magát.
2014. jún. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
NEM HALLGATOLÓZOM. ANnyira véknyak a falak,hogy még a szellentést is lehet hallani. Már bocs. Kedves második, olvasgattam,hogy miért nem beszélhet a gyerek, de abba nem látok bele,hogy valójában mi is lehet a gond. S nem tartom olyan közelinek a barátságunkat,hogy megkérdezzem miért van így. JA, törődök a gyerekemmel.
2014. jún. 30. 14:49
 5/21 anonim ***** válasza:
16%
Magyar szokás keresni valakit, akibe bele lehet kötni, aztán csoportosan szidni. Mi fáj? Az igazság? Pontozz csak le, attól még nem lesz igazad! Nem beszél szépen, ez tény, de feltetted magadban a kérdést, hogy vajon miért nem? Vajon milyen ember lehet, milyen problémákkal? Dehogy, minek is, nem? A lényeg, hogy lehet szidni!
2014. jún. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
82%

Nem normális, de sajnos sok az olyan szülő, aki addig "szereti" a gyerekét, amíg nincs vele gondja. Amúgy meg idegesíti. Biztos úgy gondolják, mikor gyereket vállalnak,h az majd csak gügyög édesen, pihenget csendesen...stb. Én nem mennék fel szólni, tartanék tőle. Ha nálunk lenne ilyen én a védőnőnek megemlíteném. Igaz, nekem nagyon jó a kapcsolatom a védőnővel, amúgy is sokat szoktunk dumálni.

Egyébként ez nagyon szomorú, és nagyon sajnálom azt a kisfiút :( Megértem,h kiborít.

2014. jún. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Nekem aztán nem fáj semmi. Te vagy kiborulva ahogy olvasom. Na mindegy!
2014. jún. 30. 14:58
 8/21 anonim ***** válasza:
90%
A mi szomszédunkban is ilyen család lakik. Itt mindkét szülő ebben a stílusban beszél a gyerekekkel. És NEM HALLGATÓZOM én sem,de annyiban talán van közöm hozzá,és lehet róla véleményem,hogy sokszor ébredek hajnalban arra,hogy elüvölti magát a kedves szomszédasszony,hogy "maradj már a p..on te hülyegyerek!" És ez még a finomabbak közül való. Esős időben mikor egész nap bent vannak,ez megy este 10-11-ig. Szóval nem jó magyar szokás szerint kötözködni akarok valakivel,de ők üvöltenek bele az én mindennapi életembe,szerintem. Nem nekem kéne szégyelnem magam.
2014. jún. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk a lentiek elhordták egymást mindenfélének,napi szinten ordítoztak egymással,a fentiek meg két naponta olyan orgiát levágtak,hogy zengett tőlük a ház,az előjátéktól az orgazmusig hallomás alapján már tudtam mennyi van még hátra.Én igyekeztem normális lenni,és amint tudtunk elköltöztünk kertes házba :)
2014. jún. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
27%

Nyugi majd a gyerek ezt visszamondja neki. Lehet ez lesz az első mondata apuka felé?!?!?!?!

amúgy valóban az hogy hallasz pár dolgot nem jelent semmit, bár tény nem túl gyerekbarát stílus.....

2014. jún. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!