Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ismersz extrán nagy másfél év...

Ismersz extrán nagy másfél év körüli kisgyereket? Mekkora?

Figyelt kérdés
Kislányomnak korához képest nagyok a méretei. Próbáljuk kideríteni mi áll a háttérben, de addig is kiváncsi vagyok, kb hol áll a "nagy gyerekek" között.
2014. júl. 3. 13:08
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
41%
ismerek a kisfiú 95cm,16kg 1.5 éves,nagyobb mint a 3éves kisfiam aki 93cm és 13kg
2014. aug. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

Szerintem is a súlya ijesztő inkább, a magassága annyira nem.

Kisfiam 14 hósan volt 92 centi és 14.5 kiló. Most 16 hósan ugyan ennyi.

Kisfiam eléggé masszív gyerek, mondjuk a ducitól még messze van.

2014. aug. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
Nem cukorbeteg?Az én legkisebb gyerekem-lányka-hamarosan 2 éves lesz,12 kiló és 90 cm.A középső fiam viszonylag "súlyos" egyéniség volt,Ő másfél évesen 13.5 kg volt(már elmúlt 6 éves,122-es ruhákat hord,és 25 kiló).Mihamarabb nézessétek meg(ha tehetitek még szeptember előtt gyertek haza)nehogy maradandó károsodást szenvedjen.
2014. aug. 6. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Azért emeltem ki a kérdést, mert nemhogy javulást hozott volna a védőnő (health visitor) diétája, hanem ugyanúgy egy kilót hízott egy hónap alatt. Most tehát 95 cm és 21,1 kg. Mai igazán felháborít, hogy mikor kértem a vérvételt, nem értette miért akarom. Azt mondta az a legutolsó, hogy a vérképet nézzék, előtte legyen "tökéletes" az étrendje. (Az én hülyeségem, írhattam volna tökéletes étrendet egy hónapig az étkezési naplóba, ehelyett írtam az igazat, holott, hogy tudta volna ellenőrizni:S:S) Októberben(!) jön újra!!! Utánaolvastam különböző oldalakon és mindenhol úgy van (legalábbis Magyarországon), hogy előbb vérvétel, és ha nincs baj, akkor diéta.

Sajnos csak szeptemberben tudunk hazamenni, de anyósom már intézkedik, hogy párom volt gyerekorvosa megvizsgálja, és akár vért is vegyen. Nem szeretném megvárni, hogy két évesen akár 25 kiló legyen.

Picit off: Azért én már alig bírom tartani magam :(:(:( Próbálom nem mutatni a lányom felé, hogy ideges vagyok, főleg étkezések alkalmával. Csak nagyon félek, hogy a végén valami étkezési zavara lesz, főleg ha kiderül, hgy nem az étrendjével van gond.

Egyébként a diéta úgy néz ki, hogy csak sovány húst, zöldséget, gyümölcsöt kap. Ezek mellett heti egyszer eszik tésztás ételt vagy krumplis ételt. Kenyérből teljes kiörlésűt eszünk már régóta, nem kap vajat, csak napi fél pohár tejet iszik. (kb 1 dl) természetesen csak vizet iszik.

Van még valakinek tippje, hogy mivel próbálkozhatnánk?

Ja, és meg szerettem volna köszöni, hogy mindenki ilyen kedves, normális hangnemben válaszolt, nagyon sokat segít, hogy nem hordtatok le:)(Sajnos ismeretségi körömben előfordult)

2014. aug. 6. 08:41
 25/32 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem az egyetlen, amit tehetsz, hogy szeptemberben mentek az itteni kivizsgálásra, addig ne emészd magad. A diétája szerintem jó, esetleg arra tudsz még figyelni, hogy minél többet igyon. Esetleg a gyümölcsöket lehet még variálni, van aminek nagyon magas a cukortartalma, pl. körte, dinnye, stb, azokat ne add. Figyeld, hogy van-e valami hatása az anyagcseréjére. Nagyon drukkolok nektek, mindenképp írj, ha jöttök haza!

2014. aug. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Magán úton nem tudsz elmenni vele valahova hamarabb? Magyarországon pl. bármilyen vérvételt megcsinálnak, ha kéred és kifizeted és nem is megfizethetetlen kategória. Valaki felvetette a cukorbetegséget. Én azt nem tartom valószínűnek, mert a cukorbeteg kisgyerekek inzulin nélkül épp fogyni szoktak.
2014. aug. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Ajánlom, hogy jelentkezzetek be a Mensmentisbe gyerek endokrinológiára, ez a szakterületük.
2014. aug. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, megnéztem, sajnos csak két éves kortól vizsgálnak, pár hónap van már csak hátra. Szeptemberben már 22 hónapos lesz, mikor otthon vagyunk azért elmegyünk legalább tanácsot adnak hova fordulhatunk.
2014. aug. 7. 14:06
 29/32 anonim ***** válasza:
Hívd fel őket megmondják mehettek e.
2014. aug. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

légyszi írd le, mire jutottak a lánykádnál a szakik.

Amúgy az én fiam is mindig jóval nagyobb volt a kortársainál, bár talán inkább magasságban, a súlya nem volt ennyire kirívó és igazándiból színizom volt mindig is az egész gyerek (pl 2 évesen szép szabályos kockás hasa volt, sosem viselt a kisgyerkőcökre jellemző "pókpocakot". De a csontozata-izomzata nagyon fejlett, és hát nagy tömegű (amúgy én is nehezebb vagyok mint aminek látszom, apukám is szal sztem ez örökletes is lehet).

Visszanéztem a kiskönyvét, (60 centivel és 3400 grammal született) egy évesen volt: 13 kg és 89 cm, 2 évesen:98 cm és 15 kg, 3 évesen: 108 cm és 17,5 kg. 4 évesen: 117 cm és 21 kg.

makk egészséges amúgy, volt kivizsgálva többször (más okokból) mindig minden rendben volt nála. sokat mozog, sokat is eszik, izombomba az egész gyerek... kockás hasú-keskeny csípőjű-széles vállú-vörösesszőke hajú- kék szemű kis viking harcosom... :D a felmenők között akadtak többen két méter körüli férfiak, biztos onnan mozgósította a fiam a géneket, mert én csak 172 cm vagyok és a férjem meg csak 182.

remélem nálatok sem találnak komolyabb problémát, de mindenképpen járjatok utána minden lehetséges oknak, másnem,hogy megnyugodjatok végre!

2014. dec. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!