Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet ilyen bunkó egy...

Hogy lehet ilyen bunkó egy anyuka? Mit kellett volna csinálnom?

Figyelt kérdés
7 hónapos kislányomnak torokgyulladása volt és ma vittem vissza kontrollra. Elég sokat kellett várakoznunk, és egyszer egy kisfiú odaugrott hozzánk, és elkezdte simogatni a lányom kezét. Erre amúgy is allergiás vagyok, mert egyből veszi a kezét a szájába. Erre rászól az anyja (miután kellőképpen összefogdosta a kezét), hogy "Jaj, kicsim ne fogd meg a kisbaba kezét hát tudod egész éjszaka hánytál meg ment a hasad". Aztán még rám néz magyarázatképpen, és hozzáteszi hogy "most a nyári oviban hányás hasmenéses járvány van". Hát akkor nem alapvető lett volna hogy a közelünkbe se jönnek? Köpni nyelni nem tudtam, és közben magamra haragszok, hogy miért vagyok ilyen béna, még arra se vagyok képes hogy megvédjem a lányom és az ilyen köcsögöket elküldjem a francba.

2014. júl. 3. 22:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem túlféltés, én is utáltam/utálom, ha a gyerekem kezét fogdossák, puszilgatják, ő meg utána veszi a szájába a kezét.:(

Igazad van, alapvető lett volna, hogy nem mennek a közeletekbe. Sajnos én is ilyen vagyok, hogy ha ilyen történik, akkor köpni-nyelni nem tudok, utána meg rágom magam azon, hogy lehettem ilyen béna.:( Valahogy meg kellene tanulni diplomatikusan elküldeni a francba az ilyeneket.

2014. júl. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
85%

Csak az a baj, hogy hiába nem viszed közel a babát a beteg gyerekekhez, amint beléptél a váróterembe, rögtön ki van téve a gyerek jó sok baciank, meg vírusnak. A kisfiúnak nem kellett a babád kezét ahhoz megfognia, hogy elkapja a vírust, a legtöbb ilyen hányós vírus levegőben terjed, de a rota is elég aggresszív, a kisfiú megfogja a kilincset, utána te, majd te a babádhoz érsz és már meg is van a fertőzés lánca...

Nálunk egyébként nincs elkülönítő nagyon fertőző betegek számára. Van a betegrendelő, meg külön a tanácsadó váróterme, ahova ugye csak egészséges gyerek mehet be.

Igazából, ha a lányod meg akarod védeni, akkor be se vidd a rendelőbe, kórházba, mert már a levegőben nagyon sok baci és vírus van.

Persze, nem volt szép dolog, hogy az anyja engedte a gyereknek mindezt.

Én a fiammal tavaly a gyermeksebészeten kaptam el egy hányós vírust, kb. 10 hetes terhesen. Nem volt kellemes. Pedig csak egy éjszakát voltunk a sebészeten.

2014. júl. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
71%

de ez még egy leheletnyit jobb, hisz orvosi váróban történt, tudhattad, hogy beteg.

enyém 2 éves kora körül a játszón kiszúrt egy kisfiút, tök jót játszottak, egy órán keresztül homokoztak. majd szólt anyuka a gyerekének, hogy mennek. kérdeztem, hogy nem tudnának még maradni kicsit, olyan jól játszanak. erre közölte, hogy nem akarja, hogy nagyon elfáradjon, mert egész éjjel hányt meg fosott, most is szerinte már tele a pelusa :O

azóta se beszélgetek azzal az anyukával, teljesen a lelkemre vettem...

2014. júl. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Fúú, utolsó ez nem semmi, ehhez már tényleg pofa kell! És a kisfiad akkor nem kapta el a hányás-hasmenést? Igen, ebben igazad van, hogy orvosi rendelőben voltunk. Nálunk van elkülönítő, de ide szinte csak a himlősök szoktak menni nem is értem miért. Szerintem más rendszer kellene, mondjuk, hogy a kontrollosok 8-9ig a betegek utána jöjjenek.
2014. júl. 4. 06:51
 15/18 anonim ***** válasza:
Én is nagyon ilyen vagyok, én ezt úgy szoktam megoldani, hogy ha közelít a gyerek felé valaki, akkor szólok az anyémnek, hogy nem simogasd a babét, el ne kapja tőled a betegséget és anyuka vagy apuka észbe kap.
2014. júl. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötletet, legközelebb nem leszek ilyen béna az tuti!
2014. júl. 4. 08:29
 17/18 anonim ***** válasza:
Mi 6 hetesen voktunk kórházban elsőnek húgyúti fertőzés miatt. Később kiderült, hogy VUR-ja van a babának. Mivel tél volt, tombolt a hányás-hasmenés az osztályon. Én és a férjem is elkaptuk. Olyan betegek voltunk, hogy kanállal ittuk a vizet, de az is kijött belőlünk. Hál'Istennek a fiunk nem kapta el. Szoptattam és kapta az ATB-t is. Ő amúgy azóta is ATB-t szed, míg meg nem műtik. Én a kórházban összeszedtem egy staphilococcus fertőzést. Ráment a fülemre, aminek következtében hónapokig tartó kezelés következett és mai napig rosszul hallok vele. Mivel rendszeresen megfordulunk a kórház ambulanciáján a kisfiam VUR-ja miatt, lassan immunis leszek és nem aggódom túla dolgokat. Találkoztunk KRUPP-os babával, hányóssal, influenzással, mégsem lett hál'Istenbek baja. Felháborító, ahogy az anyuka ezt hagyta a fiának, de ha csak idegeskedsz, rosszabb lesz minden, a gyerek is megérzi.
2014. júl. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Mondjuk magát a kruppot nem lehet elkapni,emiatt ne aggódj utolsó :) te is csak arra vagy élő példa,hogy a kórházban csak még betegebb lesz az ember...
2014. júl. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!