Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan jött ez az őrület a...

Honnan jött ez az őrület a 70-es években, hogy a siró gyereket nem szabad felvenni?

Figyelt kérdés

Most olvasom Dr. Bagdy Emőke könyvét (Család és szocializáció és személyiségzavarok) ami 77-ben iródott, és már ott is leirja a pszichológia a majomkisérletek során tapasztalt káros hatásokat. Mégis volt egy ilyen elmélet, ami nem tudom honnan eredt, hogy a siró gyereket nem szabad felvenni, mert csak "elkapatjuk". Ekkora baromságot, amikor az anyai ösztön is azt kivánja, hogy a gyermeket magunkhoz öleljük.


Ennek az elméletnek, amit sok anya az akkori csecsemőkön alkalmazott, káros hatása lett a mai felnőttekre.


ti tudjátok akkori anyák, hogy mi ment akkoriban a 70-es években? szeretném tudni, de anyám nem árulja el nekem, hogy ő felvett-e engem. csak annyit mondott, hogy akkor ez volt a "divat".



2014. júl. 8. 23:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
90%

Sokkal korábban jött, már a náci Németországban is ezt tanították, sőt, szerintem a freudizmussal is összefüggésben van. Hermann Alice 1947-ben kiadott Emberré nevelés című könyvében azt írja, hogy a baba különböző ösztönökkel (evési, megkapaszkodási stb.) jön világra, és ezekről le kell nevelni. Tehát már újszülöttként meg kell tanulnia, hogy nem akkor eszik, ha éhes, hanem ha ideje van, és hiába vágyik az anyja karjaiba, azt nem kaphatja meg, csak rövid időre, és így lehet önfegyelemre nevelni. Azon kesereg, hogy milyen nehéz dolguk van az orvosokbak és védőnőknek, mert sok anya makacsul össze-vissza szoptat, és felveszi a síró gyereket.

A lényeg az, hogy ez már egy közel százéves elmélet, nem a 70-es években találták ki, de kellett pár évtized, hogy általánossá váljon. Ahogy a sírni nem hagyás elfogadtatása sem ment egy pillanat alatt, bár szerintem ma már inkább ez újra a norma, és a bőgető anya a kivétel.

2014. júl. 9. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
48%
Az tényleg nem jó,ha mindenért felkapkodják,ha csak hangot ad,de szerintem ez ésszerű,ha rendesen sír meg ki kell találni mi a baja van,hogy ölelésre vágyik,de nem csak az a két véglet van,hogy órákig hagyja bőgni vagy minden nyekkre felkapkodja szerencsére,egyik sem jó.
2014. júl. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
87%

Én azt nem értem, amikor azt mondják, hogy nincs a gyereknek semmi baja, honnan tudják? Honnan tudja, hogy nem épp fáj a baba feje a fronttól, vagy begörcsölt a lába, vagy csak egyszerűen fáj a csontja a növekedéstől, mint néhány kamasznak. Vagy megijedt valamitől, ami az anyának nem tűnt fel.

Nyilván ezek ellen nem lehet mit tenni, de azért én inkább megvigasztalom a babám, ha nem is tudom mi a baja.

Ennek ellenére, nem lett elkapatva, mindenki mondja,h milyen jó baba, mert szinte sose nyafog/hisztizik.

2014. júl. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem a baba, ha ok nélkül sír, akkor fél, szorong. Lehet testi baja nincs, de lelki van.


Nem tartom jó ötletnek, hogy sírni hagyják, mert akkor pont az anya, a számára biztos pont lesz a bizonytalan. TALÁN így önállóbb lesz, de szerintem megszakad egy bizalmi kapocs, még ha ez nem is tudatos.

Nem nagyon hallottam még hisztis, neurotikus "elkapatott" afrikai gyerekről, pedig ott hagyomány, hogy folyamatosan a testén hordozza az anyuka (még munka közben is).

És szerintem egy afrikai "józan parasztésszel" megáldott nő, jobb példa mint a majmok, amikkel nem lehet szerintem összehasonlítani a viselkedésünket. Miért, ha ellenséges nőtény jön veled szembe megdobálod a kakiddal? Mások hajában turkálsz kajáért? Na kb. ennyi köze van hozzánk.


Felőlem mindenki azt csinál a gyerekével amit akar, ez az én véleményem.

2014. júl. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

igen, mindenki azt csinál, de a következményeket legalább mondjuk ki. Ebben a könyvben nagyon jól le van irva, hogy milyen a kapcsolat már a szüléstől kezdve az első órákon hónapokon át az anya és a csecsemő között, vagy pl azok az anyák, akik börtönben nevelik a gyerekeiket, mit okoznak a hangulatváltásokkal, vagy a koraszülött gyerekek, hogy mit eredményez az anyától való elszakitottság (csecsemő depressziót, ami a kicsi érdektelen tekintetében, ekcémában, fej elforditásban, étvágytalanságban, és fejletlenségben jelenik meg- pl nem csinálják azt a rángatózást a kezükkel) ez mennyire durva már??? a majmokról csak az elején van pár szó, a többi az emberekről szól, és igen kimutatták már azt is , hogy afrikában ahol nagyon nagy a szegénység, mégis sokkal kevesebb az öngyilkosság, mint pl a skandináv területeken ahol az elszakadás a jellemző az ottani népekre.


én még csak most tervezem az anyaságot, de a szivem már oda húz, hogy fel fogom venni a kicsit amig annyira tehetelen állapotban van, mert akkor semmi sem számit neki, csak az anya biztonsága. persze a dackorszak az más, meg eljön az idő, amikor megtörténik a leválás (ahogy az előzőkben is irta valaki) akkor már nem kell kényesztetni, ezzel én is egyet értek, én kifejezetten a két éves kor előtti időkre gondoltam.

2014. júl. 9. 10:47
 16/16 anonim ***** válasza:

Nehéz ügy ez a sírni hagyás.Én 3 hetesen hagytam sírni 1x5 percet és 1x2percet,mert egyszerűen addig képes volt 12 órán át is ordítani.Hát nem bírtuk már.Hasra tettük,sírt 5 percet,következőre már csak 2 percet és azóta tudott aludni.Én azt vettem észre ezzel a sírni hagyással,hogy simán az volt a gondja,hogy nem tudott háton aludni.

DE !!! Kinek mi a sírni hagyás?! Nekem azt mondták az,ha fél órát/órát is sírni hagyod. És nálunk 1x volt az hogy másfél órát ordított,mert máshol voltunk és nem tudott elaludni. Ez az egy alkalom volt,inkább nem vittük többet úgy a barátainkhoz,hogy alvása kiessen.Már 21hónapos,de már kibírja alvás nélkül a napot,így nem gond ha úgy jönne ki a lépés,viszont ha lehet,azért inkább alvás után megyünk bárhová.

Szerintem régebben tényleg több dolga volt a nőknek,mert akkor főztek is,kertészkedtek.Ma már a sok panelban lakó anyuka inkább rendel kaját és ül a fenekén,mondván a gyerek a legfontosabb.De szerintem meg lehet oldani a gyereket és a háztartást is,mert igenis valakinek ezt meg kell csinálnia.És nem az apukának aki hazajön 8-10-12óra munka után hulla fáradtan.

Most nehogy azt hidd,hogy én nem veszem fel a kicsimet,meg sose volt hogy éjjel sírt volna.Tegnap éjjel is éjfélkor kint ült velünk,mert felébredt.

Én értem mindkét oldalt egyébként,a határt kell megszabni.Melyik szülőnek mi a jó,melyik babának mi a jó.Szerintem azért igenis kell hagyni sírni a kicsit,természetesen nem órákat.Az a kicsi van elkapatva,akit ha elesik már rögtön jajveszékelve felkapnak.Na,azok a gyerekek lesznek akik mindenért bőgnek majd és le se lehet tenni őket.De tény az is ,hogy nagyon is tudatosan cirkuszolnak a babák kicsinek is már.Hisz rájön pár hetesen is,hogy na ha így ordítok anya felvesz,ha így orditok nem fog felvenni,tehát a másikfélét csinálom.

2014. júl. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!