Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is járt így? Lelkiismeretf...

Más is járt így? Lelkiismeretfurdalással megy csak? Ti hogyan tettétek túl magatokat? Megmarad a kis lelkében? Befolyásolja a későbbi kapcsolatunkat?

Figyelt kérdés
Tegnap éjjel nem bírtam tovább és otthagytam s egy óra sírás után elaludt.Ma délelőtt 20 perc délután 5 perc kellett.Nagyon kegyetlennek érzem magam és érzéketlennek,de úgy találtam másképp nem fogja megtanulni hogy egyedül kell elaludnia.Csak hintában pihenőszékben és levegőn utazás közben autóban aludt el vagy ringatva de nő a súlya és már 9 hónapos elmúlt.
2010. jan. 7. 15:11
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
49%
15:25-ösnek! Nemhogy pár hónapos, de pár hetes baba képes elaludni egyedül. és ez nem kitaláció, hanem tudomány van mögötte. Van aki szerencsés (mint Én), és a babája az első perctől tudja, "mi a dolga", van baba, akit rá kell vezetni, hogy egyedül aludjon el, és van baba, aki évekig képtelen, de ezt köszönheti amár bocs, de hülye anyjának. Kislányom születése óta elalszik egyedül, valahogy Ő ilyen. Soha nem altattam, ringattam stb., megölelgetem, megpuszilgatom, beleteszem az ágyába, odaadom neki a kedvenc takaróját, amit ölelget, felhúzom a zenélőjét, elköszönök, és kimegyek a szobájából. Perceken belül alszik. Tudom, mert eleinte visszamentem kíváncsiságból, és aludt, mint a bunda. Észre kell tudni venni, ha a baba álmos (ásít, dörzsöli a szemét, feszeng az öledben, nyűglődni kezd, ja, és korfüggő persze, de órák teltek el, mióta utoljára felkelt, elég egyértelműek a jelek), és le kell tenni aludni. Fontos a rituálé, hogy tudja, mi jön most. Nálunk hálózsákba rakás, "együtt" redőnylehúzás, és amiket az előbb felsoroltam. Mivel mindig minden ugyanúgy történik, tudja, hogy most az alvás jön, és örül is édesem, mert fáradt ugye, és boldogan beszundizik. Az Én babám is cicin aludt be mindig kb. 3 hónapos koráig, de picit mindig megpiszkáltam ágyba evés előtt, hogy lássa, ébren legyen, mikor ágyba kerül. Kb. 3 hónapos volt, amikor már nem aludt be cicin, ettől függetlenül simán tettem le aludni mindig is. Lényeg a lényeg, egy 1 napos újszülött is el tud aludni egyedül, nemhogy egy több hónapos baba. Amint mondtam, a lényeg a rituálé, és akkor tudja, hogy mi jön, biztonságban érzi magát, és simán elalszik.
2010. jan. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
Egészen pontosan mi mindenre gondolsz, amit feladok? Elalszik, sírás nélkül, kb. 5 perc alatt, nem sír, pláne nem sokáig. Mehetek és élhetem az életem.
2010. jan. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
Na igen, ez attól is függ, hogy kinek milyen vérmérsékletű baba jutott! :-)
2010. jan. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
86%

15:39! én a 15:32-es vagyok. fél év telt el azóta, hogy megtanítottam a babámat elaludni. én nem hiszem, hogy bármije is károsult volna, ugyanis most, 9 hónaposan képes 14 órát aludni, nappal pedig pillanatok alatt alszik el, ha álmos, akár a karomban, akár a háti hordozóban, akár a kiságyában, mindenféle hiszti nélkül. nem tudom, hogy mikor kéne előjönnie, hogy mégsem tud aludni azért, mert 3 hónaposan én nem akartam azt, hogy hosszútávon szenvedjen, vagy mi szenvedjünk, hanem választottam egy utat, ami egyébként a Suttogó titkai c. méltán világhírű könyv alapján tettem meg. A dolog arról szól, hogy sír a baba 2 percig, felveszed, megnyugtatod, de nem altatod el, leteszed. ismét kap egy kis időt, ismét felveszed, leteszed. akár 17x is. Egy hétig ha kitartó vagy, garantáltan sírás nélkül fog elaludni.

Akárhogy is szépítjük a dolgokat, egy csecsemő nem fog mást csinálni, csak sírni fog.

A kérdésben szó van egy 9 hónapos (az enyémmel egykorú) babáról, aki nem képes egyedül elaludni, mert eddig még senki nem tanította meg neki. Ha te úgy gondolod, hogy nem is kell, majd elringatod, az szíved joga, de ha más szeretné, hogy a babája egyedül el tudjon aludni, azt nem kell már egyből ezzel a lelki takonnyal traktálni.

Mert a te elméleted alapján ha egy 9 hónapos gyerek veri a földhöz magát, hogy kell neki a mobiltelefonod, vagy bármi más, akkor te fogod, és odaadod neki, akkor nem sír. Mi pedig mit teszünk? Megpróbáljuk megtanítani neki, hogy a telefon nem neki való. Igen, lehet, hogy sír egy kicsit, de a későbbiekben mindenki nyugodt lesz:

1, nem játszik a telefonoddal, ez neked jó, mert nem megy tönkre

2, tudja, hogy nem az övé a telefon, megtanítottál neki egy hasznos dolgot.

Szerintem azzal, hogy mindent hagyunk egy babának, főleg egy 9 hónaposnak, aki már inkább kisgyerek, és nem is baba, nem érünk el semmi mást, csak hogy egy elkényeztetett anyámasszony katonája legyen, aki sose tanul meg szembenézni saját magával és a kudarcaival. Márpedig ezek a dolgok hozzátartoznak az élethez, és minél később próbálod megtanítani neki, annál nehezebb lesz. Hát ennyit a pszichológiáról.

2010. jan. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
15:52! A 15:21-es, stb. vagyok. Ennél jobban én sem tudtam volna megfogni a dolog lényegét! Maximálisan egyetértek! :-D
2010. jan. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
48%

Én nem értem miért olyna nagy probléma ha ölbe kell venni a babát amig elalszik? És ha ti sirtok a másik szobában,és szörnyü lelkisiemretfurdalásotok van akkor mi a francnak csináljátok ezt? Ez nem kiképző tábor,egy baba idgerendszere nagyon fejletlen,nem azért ordit hogy bosszantson. Persze ha addig ordit hogy bekómál a kimerültségtől,az tekinthető "sikernek" végülis..

Amugymeg a bemegyek,leteszem ,puszi mese,kijövök és alszik módszer sokkal könyebben elvégezhető az erre érett gyerekknél,orditás nélkül..2-3 éves korban.

Szerintem ez egyáltalán nem helyes,és ti is tudjátok hogy nem az,magatok irjátok hogy kegyetlenség.Szerintem is.

2010. jan. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
39%
3 évig meg ringatod? gratulálok. csinál valaha bármit is önállóan az a gyerek? :)
2010. jan. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
59%
ja és természetesen a babának nem lesz baja,mi lenne ettől nem nől ki harmadik lába.. csak gondolom elég szar érzés lehet neki. Szar nektek,szar neki,nem értem mire jó.
2010. jan. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
41%
Akkor forgasd ki a szavaim..képzeld én sem ringattam 3 éevs koráig a gyerekemet de bementem hozzá ha bőgött és simogattam a fejét vagy énekeltem neki.. nem a mellette lévő szzobában vagdostam az ereimet a lelkismeretfurdalást és hagytam egyedül a sötétben orditani!!!
2010. jan. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
36%

Miért kéne 3 évig? És ha addig, akkor mi van?

Az ovisat már nem vigasztalod?

2010. jan. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!