Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is járt így? Lelkiismeretf...

Más is járt így? Lelkiismeretfurdalással megy csak? Ti hogyan tettétek túl magatokat? Megmarad a kis lelkében? Befolyásolja a későbbi kapcsolatunkat?

Figyelt kérdés
Tegnap éjjel nem bírtam tovább és otthagytam s egy óra sírás után elaludt.Ma délelőtt 20 perc délután 5 perc kellett.Nagyon kegyetlennek érzem magam és érzéketlennek,de úgy találtam másképp nem fogja megtanulni hogy egyedül kell elaludnia.Csak hintában pihenőszékben és levegőn utazás közben autóban aludt el vagy ringatva de nő a súlya és már 9 hónapos elmúlt.
2010. jan. 7. 15:11
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
72%
Ja és huszonéves,önálló felnőtt ember mostmár,mindig önállóságra neveltem . Ez meg nem egyenlő azzal hogy megvártam hogy kiköpje a tüdejét este az orditástol .És 2-3 éves korában simán elaludt már,nem kellett bemenni hozzá amig el nem alszik.
2010. jan. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

Húha,jó kis vita kerekedett,jól elhűltem hogy ilyen sok válsz van.

Én sokmindent kipróbáltam már kislányomnak voltak korszakai az alvásban is,6 hetes koráig böfizés közben de ugye ez napközben egy 9 hósnál ha már mást eszik nem kivitelezhető.Aztán megpiszkáltam én is hogy ne böfizés közben aludjon el.Aztán letettük s kicsi nyöszi után elaludt.Aztán énekeltem neki hajladozva az ágy fölött.Aztán paskoltam majd simogattam a fenekét hátát.

Aztán ringattam a pihenőszékben közben szólat a Paff.Aztán ringattam ölben,aztán kivittem babakocsizni.,aztán az erkélyre és léptem jobbra balra aztán hintáztattam aztán volt két hét(akkor nem tom mi történt )de csak letettem nézelődött és elaludt.Aztán próbáltam a bemegyek felveszem kijövök módszert sokat olvastam utána,kimerítettem sokmindent.Viszont a lényeg most már az hogy mivel minden módszer olyan hogy én kellek hozzá azért csináltam ezt azért próbáltam mert a bölcsibe nem ringatja majd senki és az oviban sem.tehét egy évem meg 3 hónapom van megváltoztatni.Nem elvárás amúgy a környezetmben csak a saját dolgomat akarom megkönnyíteni mert nem lehet egy ekkora gyereket ringatni lassan lehetetlen fizikailag.Este van rituálénk de naközben nem Este fürdés öltözés kajci ébren pedig be a kiságyba akkor nincs gond de napközben nincs cumisüveg.

Nem néztem az időpontot de aki azokat a jó hosszú válszokat írta számomra is megfogalmazta a lényeget.Egyébként meg nem is azt kérdeztem hogy helyesen tettem e a szívem úgyis azt mondja hogy nem az eszem meg hogy igenAzt hiszem mindenre válszoltam várom a továbbiakat.

2010. jan. 7. 17:30
 23/30 A kérdező kommentje:
ja igen szerintem 2-3 évesen késő lenne ezt megváltoztatni már most 9 hósan is az mellesleg nagyon sajnálom őt de ha felvenném azzal feladnám és én nem vagdosom az ereimet bemegyek hozzá időnként nem fogom fel tragédiaként de nagyon rossz érzés nem szeretném ha azt mondanátok hogy szívtelen vagyok elég ha nekem eszembe jut mellesleg ettől én nagyon szeretem a lányomat ő a mindenem meg a fentléti idejében maximálisan az övé vagyok összebújunk játszunk meg minden amit más is csinál na még ennxi jutott eszembe nem mentegetőzni akartam ezek a tények
2010. jan. 7. 17:39
 24/30 anonim ***** válasza:
27%
en csak azt nem ertem, miert kell lepontoznatok, ha nem egyezik az allaspontunk??? felolem mindenki bogetheti a gyereket ameddig akarja, en csak a sajat allaspontomat irtam le, azt hittem ez az oldal lenyege es nem az, hogy ha nem egyezik a velemenyunk akkor le kell pontozni...szomoru
2010. jan. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
37%
elozo vagyok, meg annyit tennek hozza, hogy en sem ertek egyet minden valasszal, de mindenki ugy csinalja, ahogy tudja/szeretne/sikerul megsem pontozk le senkit sem mert nem azert olvasom ezt az oldalt, hogy itt vezessem le anonim modon a frusztraciomat. szanalmas es tenyleg lehangolo. ha valakinek van tapasztalata egy temaban nem kell csak azert leertekelni, mert nem egyezik a maseval.
2010. jan. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

Hú vannak itt hideg-meleg válaszok...

Lányok!Nem kell ezen azért összeveszni,mindenki természetesen úgy csinálja ahogy akarja,itt csak megosztjuk egymással a tapasztalatokat,és ez jó!

Én nem tudom sírni hagyni a kisfiamat.Már próbáltam,de nekem nem megy.Ő este egyedül alszik el,de ha nem hát ringatom.Ez a dolgom!És nem is esik nehezemre...lehet,hogy később már fog,de nem baj.Ez is csak egy vélemény.:-)

2010. jan. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

én nem pontoztam le senkit különben sem értem azt aki a pintozással foglalkozik valahogy olyan mintha jutalmat kapnánk a pintokért pedig nem hizem hogy így van de nem ide tartozik

köszi a válaszokat

a 3.4.5. kérdésre nem is válszoltatok...de mindegy

most este elaludt magától bár befáradt nagyon remélem nyugodt éjszakánk lesz ránkfér a pihenés ráadásul férjem éjszakás...ás talána nappalok is megoldódnak

2010. jan. 7. 19:49
 28/30 anonim ***** válasza:
Sziasztok! A 18:56-os válaszoló az én szívemből is szólt. Én ringattam, most már nem, mert már a kicsi is másfél éves. Most esti mese van.Üdv.: Orsi
2010. jan. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
61%

18:56-os vagyok:

Én úgy gondolom,hogy megmarad a lelkében...most nem azt mondom,hogy emiatt lelkileg sérült ember lesz (mert azért nem!),de egyfajta "bizalomvesztéssel" jár.Szerintem te vagy akire mindig számíthat,és ha párszor nem,akkor meginog a bizalma.(Mint a felnőtteknek is.)Azt azért nem hiszem,hogy befolyásolja a kapcsolatotokat,de én jobbnak látom,ha érzi,hogy számíthat rám,és nem hagyom cserben.Ez biztos építőbb,mint az ellenkezője.De ez csak az én véleményem!:-)

2010. jan. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Tegnapi 15:48-as vagyok. Félreértések elkerülése végett, Én sem vagyok sírni hagyás párti, ha kislányom nem tud elaludni (ez olyan ritka amúgy, mint a fehér holló....), és úgy istenigazából sír, természetesen Én is bemegyek Hozzá, simizem, megnyugtatom, ha kell, fel is veszem. De, valami oknál fogva, Ő annyira biztonságban érzi Magát az ágyában, hogy erre nincs szükség. Ma már odáig jutottunk, hogy ha fáradt, néha még el is mászik az ágyáig, felkapaszkodik a rácson, és ott ugrál, hogy be akar menni. Igen, ilyen is van.
2010. jan. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!