Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez is "hagyom sírni"-nek...

Ez is "hagyom sírni"-nek számít? Vagy ilyenkor mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Most sok ilyen kérdés-választ olvastam a hagyom sírni nem hagyom sírni téma körül, és a mai napig nem tudom eldönteni, hogy melyik a jobb megoldás. Nem miattam, hanem a baba miatt, ugyanis nálunk az a helyzet mostanában, hogy a kiságyban elkezd bömbölni, ott nem lehet simogatással megnyugtatni. Mintha ott sem lennék. Kiveszem, akkor is ugyanúgy bömböl, semelyik póz nem jó neki (büfitartás, karban ringatás, hasontartás, ha leülünk az sem jó, hasrafektetm az sem) Ott tartok, hogy ha nálam is ordít, akkor inkább a kiságyba ordítson, ne a fülembe. Ilyenkor mit lehet tenni?

Néztem: 3-4 percnél tovább nem bírom hagyni egyedül bömbölve a kiságyában, bemegyek hozzá, felveszem, ugyanúgy bömböl. Tehát nincs meg a "bemegyek, megnyugtatom, leteszem, aztán újra" módszer sem, meg az "elringatom, magunkhoz vesszük az ágyba, cicin elalszik stb" módszer sem mert folyamatosan (de szó szerint)ordít.

Úgy érzem, mintha ott sem lennék vele, nem nyugszik meg nálam sem. Ilynekor is "magára van hagyva"? Vagy mit lehet tenni? Most pl. du. fél1 óta csinálja ezt, már kivagyok teljesen. 7 hetes a babó, még pici. Igaz, valóban fáj a hasa, de nem fájhat állandóan 4-5-6 órákon keresztül, ahogy szokott ordítani.... :o(


2010. jan. 7. 16:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem valamiért nem kényelmes a kiságya vagy nem jó helyen van.

Vagy akkor is elkezd sírni, ha be sem teszed a kiságyba egyáltalán csak leteszed magad mellé az ágyra??

Ha hasfájós fájhat a hasa hosszabb ideig is. Főleg , ha anyatejes és valami olyat eszel, emi bánthatja a pociját.

Gripe Watert próbáltátok?

Olyanról is hallottam, hogy ha nehéz szülés árán jött a világra egy ideig gyötörhetik a születésemlékek is.

2010. jan. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és ez nem számít szerintem "hagyom sírni"-nek.
2010. jan. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
az enyém ilyen korában nappal még mózeskosárban aludt, csak éjszakára volt a kiságyában, de az nem okozott gondot. bugyoláld be jobban, érezze, hogy biztonságban van.
2010. jan. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
66%

Valami oka van, hogy 7 hetesen ilyen sokáig ordít. Erre kéne rájönnöd, te vagy az édesanyja, te ismered, de ez nem jó. Főleg ha cicin sem nyugszik meg, akkor ott már tényleg van valami. Mikor szokott végül megnyugodni, mármint mit csinálsz? Pl. amikor az én babám pici volt és sírt, először mindig cicit kapott (ha nem előtte nem sokkal etettem), ha az nem használt, nem kellett, akkor pelus csere. Ha abban sem volt semmi, akkor maradt a ringatás, de ilyen ritkán volt. Nincs melege, nem fázik? Megpróbálhatod a bebugyolálást, van amelyik babát megnyugtatja. Hasfájásra van egy csomó szer, amiről itt az oldalon is olvashatsz, szerencsére az enyém sosem volt hasfájós. Mikor sír, nem vagy már te is ideges? Mert azt is nagyon megérzik a babák.


Ez nem a "hagyom sírni" módszer, mert felveszed, de azért mégis ki kéne találni miért sír annyira a babád.

2010. jan. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem igaza van az előttem válaszolónak abban, hogy valami oknak kell lennie. 7 hetesen nem "hisztizik" csak úgy egy baba. Nálam is volt hogy megpróbáltam megszoptatni, átpelenkázni, ringatni és végig folyamatosan sírt, egy órán kersztül, aztán a végén arra gondoltam, hogy lehet, hogy mégis a hasa fáj, és igazam volt. Nálunk ilyenkor csak a szélcső segített, de az azonnal (ilyen vészhelyzetekben használtam csak, szerencsére az esetek nagy részében elég volt az infacol meg a gripe water) Hidd el tud órákon keresztül fájni a pocija, de persze lehet hogy nálatok más a probléma oka, szerintem mindenképp érdemes kideríteni.
2010. jan. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Persze, hogy az adja az ilyen tanácsokat, hogy te vagy az anyja tudnod kell miért sír, akinek a babája csak akkor sírt ha pisis volt, vagy éhes.... na mindegy..

Nálunk is szinte állandóan bömbölt szegénykém, és a mai napig nem tudjuk biztosan, hogy mi volt a baj (az ember nyilván kizár minden evidens okot, és ha még utána is üvölt akkor ugyan miből kéne tudnia?)

Ha igazi hasfájós, akkor sajnos fájhat neki órákig is :( ilyenkor a kis lábait felhúzza, az arca eltorzul, grimaszol, viszont ha tornáztatod a lábát (vagy szélcsövet is próbálhattok) akkor előbb utóbb távozik a szél. Biztos ami biztos beszélj az orvossal, ő meg fogja tudni mondani, valami betegség van-e a háttérben, és ha kell ad gyógyszert. De ha nem, akkor marad a találgatás...

Nálunk pl hátra feszítette ívben a hátát, és vadul kapálódzott a kezével, lábával, és úgy ordított mint akit nyúznak. Arra tippelünk, hogy ilyenkor fáradt volt és túlpörgött, és egy ilyen babát baromi nehéz lenyugtatni, mert csak egyre jobban belelovalja magát, megijed a kapálódzó kezétől, ordít hogy kizárja a külvilágot, mert a szülei persze próbálják megvigasztalni, húzzák vonják, itatják, ő meg már csak azt üvöltené, hogy hagyjatok már békén aludni akaroooooook!!! csak még nem tudja hogy kell...

mi ilyenkor (tudom durván hangzik, de akinek még nem volt szerencséje, csapkodó, üvöltő, vigasztalhatatlan gyerekkel, ne háborodjon fel) lefektettük és (gyendéden)lefogtuk a kis kezeit és lábait, hogy ne tudjon velük csapkodni és nyugodjon meg (a bugyolálást két másodperc alatt rúgta le). közben beszéltünk hozzá, és próbáltuk a cumit valahogy a szájába tenni... ha azt sikerült elérni, hogy arra ráharapjon, akkor azzal már lenyugtatta magát, és utána elaludt (közben simogattuk).

Ha nem ment ez sem, akkor jött a hagyjuk a kiságyban, mert ahogy te is írtad, ha tök mindegy neki hol van, ugyanúgy sír, akkor inkább ne a fülembe sírjon. Mindig bealudt. Volt hogy 10 perc alatt, volt, hogy 3.

Lehet érdemes lenne megpróbálnod picit tovább hagyni... Mi jobb a babának, ha 10 perc egyedül ordítás után elalszik (mellesleg tök mindegy neki, hogy ott vagy-e, mert nem is érzékel, ahogy te is írtad) vagy ha még órákig fel-le veszitek, és nem tud elaludni....

2010. jan. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

még valami eszembe jutott, túlpörgött baba megnyugtatására (előző vagyok). Bár lehet próbáltad már őket :)

Vedd a válladra, de ne ringasd, vagy ha mégis akkor csak előre-hátra finoman dölöngélj. Susogj a fülébe ritmusosan ssss-sssss-ssss és közben gyengéden paskold a hátát, olyan ütemben mint a szívverés. Lehet 5 percig is kell csinálnod, de ez általában lenyugtatja a babákat, mert a méhbeli életre emlékezteti őket (a vér áramlására és a szívdobogásodra)

Ha már le tudod tenni az ágyba, fordítsd hasra és ugyanígy paskold a popsiját és susogj a fülébe. Egy cumi is nagy segítség lehet.

Valamelyik babát a csapból zubogó víz is lenyugtatja.

Remélem bejön valamelyik!

2010. jan. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
mármint a zubogó víz hangja, nem az, ha aláteszik természetesen :)
2010. jan. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a válaszokat! Kicsit megint hosszú leszek, de leírom:

Azóta szopiztunk 4-kor, apa is megjött, akkor megint béke volt és nyugalom. (közben is szopiztunk 2-kor, utána nem volt változás, ordítás volt továbbra is) Bevettük a K vitamint, a Gripe Watert kanállal ügyesen, apa átpelusozta, még le is pisilte, játszottak, jöttek vendégek kisgyerkőccel, közben a vállamon elaludt. Elmentek, letettem az ágyba, 1 perc múlva fel is ébredt és újra bőgő. Apa altatta el, most sikerült majdem egy óra alatt, remélem tartós lesz.

Szóval: infacolt, Gripe watert használ(t)unk, és mostanában nagyon nyomja is a pukikat. De van, hogy csak nyom, akkor nem sír. Én is arra gondoltam, hogy valami oka csak lehet, mert éhes nem lehet (cicin nem sír sosem, eszik rendesen, néha bealszik), pelus tiszta, fázni biztos nem fázik, lehet, hogy melege van, de azzal nem tudok mit tenni (panel távfűtés), stb. Mindent megnéztem már. Tegnap voltunk ortopédián, tegnapelőtt UH-n minden rendben volt. Ha nem lázas, nincs külső jele a betegségnek, a gyerekoros mit tudna megállapítani? Ő sem lát bele a fejébe, ha esetleg mondjuk az fájna…

A szélcsövet még nem próbáltuk, lehet, azt kéne.

Kedves 17:08-as! Teljesen ugyanezek a „tünetek” nálunk is, akkor ez „bababetegség”.

Bugyolálni én sem tudom, mert valóban kikalimpálja, én is szoktam, hogy kicsit lefogom a kezeit, de úgy veszem észre, hogy akkor csak jobban hergeli magát, amiket írtál mi is próbáltuk már :o) Cumit nem kéri ilyenkor, aminek örülünk, de lehet, hogy jobban kéne erőltetni.

Szóval akkor lehet, hogy 10-15 perc után bealudna? Így úgy tűnik, hogy órákat tudna ordítani. Mintha bekapcsolnák és nem lehet kikapcsolni.

Köszönöm mégegyszer nektek!

2010. jan. 7. 18:50
 10/13 anonim ***** válasza:
Hú! Az én babám csak egyszer csinált ilyet, de nagyon utáltam, hogy nem tudok segíteni. Azt hallottam, hogy a hajszárító hangja is nyugtató. Mi is próbáltuk és ekkora korában még valóban kedvelte. Azt mondják az is a méhbeli vér áramlásának hangjára emlékezteti.
2010. jan. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!