Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez is "hagyom sírni"-nek...

Ez is "hagyom sírni"-nek számít? Vagy ilyenkor mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Most sok ilyen kérdés-választ olvastam a hagyom sírni nem hagyom sírni téma körül, és a mai napig nem tudom eldönteni, hogy melyik a jobb megoldás. Nem miattam, hanem a baba miatt, ugyanis nálunk az a helyzet mostanában, hogy a kiságyban elkezd bömbölni, ott nem lehet simogatással megnyugtatni. Mintha ott sem lennék. Kiveszem, akkor is ugyanúgy bömböl, semelyik póz nem jó neki (büfitartás, karban ringatás, hasontartás, ha leülünk az sem jó, hasrafektetm az sem) Ott tartok, hogy ha nálam is ordít, akkor inkább a kiságyba ordítson, ne a fülembe. Ilyenkor mit lehet tenni?

Néztem: 3-4 percnél tovább nem bírom hagyni egyedül bömbölve a kiságyában, bemegyek hozzá, felveszem, ugyanúgy bömböl. Tehát nincs meg a "bemegyek, megnyugtatom, leteszem, aztán újra" módszer sem, meg az "elringatom, magunkhoz vesszük az ágyba, cicin elalszik stb" módszer sem mert folyamatosan (de szó szerint)ordít.

Úgy érzem, mintha ott sem lennék vele, nem nyugszik meg nálam sem. Ilynekor is "magára van hagyva"? Vagy mit lehet tenni? Most pl. du. fél1 óta csinálja ezt, már kivagyok teljesen. 7 hetes a babó, még pici. Igaz, valóban fáj a hasa, de nem fájhat állandóan 4-5-6 órákon keresztül, ahogy szokott ordítani.... :o(


2010. jan. 7. 16:03
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Akkor szinte biztos, hogy a ti babátoknak is az a baja, hogy miután leteszed felébred (mert megszűnt a ringatás), és olyan hamar felidegesíti magát, hogy percek alatt túlpörög (a 17.08-as vagyok) plusz még akkor is lehet ilyen, ha túl sok inger érte, pl vendégek voltak, vagy túl sokáig volt ébren.

Nálunk 3 hónapig szinte minden egyes altatás így ment, tudom, hogy ez borzasztó... ami nekünk segített:

napirend kialakítása, altatási rituálé bevezetése, hogy a baba megtanulja, hogy alvás jön, plusz soha nem hagytuk, hogy bealudjon evésbe, vagy vállon, hanem mindig még ébren tettük ágyba (rögtön ahogy láttuk az álmosság jeleit), és ott nyugtattuk (a fenti módokon), a lényeg, hogy megtanulja, hogyan kell egyedül elaludnia, cumit mi használtunk, nekünk rengeteget segített, azzal megtanulta lenyugtatni/altatni magát.

Ja és mi is adtuk az infacolt mert pluszba nekünk is hasfájós volt...

Kitartás! Nem könnyű, de menni fog, biztatásképpen, a mi babánk 3 hónapos korára megtanult egyedül elaludni, ma már csak leteszem és kész :)

2010. jan. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Mindig oka van ha egy ekkora baba sír.Fáj valami neki,vagy éhes.Nálam ugyanez volt,mire rájöttem ,hogy este másfél óra múlva éhes lett.Majd a bőre száraz volt,és valószínű viszketett neki.Mióta kenjük neki,azóta teljesen egyedül alszik el.Most 2hónapos.
2010. jan. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
igen, oka van annak, hogy egy baba sír, de egyáltalán nem igaz, hogy ez csak az éhségre, vagy a fájdalomra korlátozódik! Lehet a te babádnál így volt, de én meg azt tapasztaltam, hogy a fáradtságtól sír, igenis attól is tud ennyit hisztizni, hogy túlpörgette magát és nem tud elaludni.
2010. jan. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!