Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha kimarad a mászás, meddig...

Ha kimarad a mászás, meddig várjak míg megmutatom dokinak?

Figyelt kérdés
8 hónapos a fiam, szépen kúszik, kutyázik, magától ül, feltérdel, kapaszkodva mindenhol feláll, de mászni nem akar. Tudom, hogy nem jó, ha kimarad, de meddig várjak? Tudom, hogy nem késő még 10-11 hónaposan se, ha kicsit le van maradva a baba, de ő már minden mást csinál.
2014. júl. 10. 14:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezek a mikor kéne mászni stb nem mindenkire vonatkoznsk! Minden baba más! Az én lányom nem mászott még 10 hónaposan se, nem járt 18 hónapig! Viszont 1 èvesen már gyönyörüen beszélt! Ne aggódj teljesen jó a fiad! Minden normális...
2014. júl. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
11 hónapos korig kell mászni és ez egészséges babákra vonatkozik, nem azokra, akik kicsit le vannak maradva. 8 hónapos baba esetében nem lehet azt mondani, hogy kimaradt a mászás, de ha aggódsz beszéld meg a gyerekorvossal. Gondolom amúgy is látja havonta.
2014. júl. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Még nem aggódok, biztos rájön, hogy mászni egyszerűbb, mint sétálni, mert egyelőre inkább sétálni akar. Legalábbis remélem. Szerintem 10-11 hónaposan ő már tuti magától fog járni.


Dehogy látja az orvos havonta, le se sz@rja már bocs, újszülött korában látta + az oltásokkor... :S (amiket mellesleg szabad időpont hiányában 1-1 hónappal később kapott meg). Védőnő detto, múltkor 2,5 hónapig nem jött. (Budapest!)

2014. júl. 10. 16:02
 4/9 anonim ***** válasza:

nem úgy van ahogy írod. a kor nem arra vonatkozik, hogy le van maradva. mindentől függetlenül, ha addig nem csinálja az adott mozgásformát, akkor kell megnézetni.

a mászás azért más, mert dévénnyel ki lehet váltani, tehát ilyenkor küldenek akkor is ha nincs egyébként baja, biztosra mennek.

8 hónaposan meg egyáltalán biztos, hogy kihagyta, mert 10 hónapos koráig bőven elkedheti, addig csak más sorrendben csinálta a dolgokat :)

2014. júl. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ha felall es lepeget maga csinalja, te semmikepp se vezetgest es ne tedd bele bebikompba. Ha ezek nem lesznek, akkor ra fog o jonni hogyan kell maszni, esetleg jatekkal csalogathatod amikor kutyazik. En volt hogy masztam korulotte jatekido alatt, hogy lassa ilyet is lehet. Meg nincs elkesve, van ideje.
2014. júl. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat.


Én a "kimarad"-ot úgy értelmeztem, hogy van egy sorrend, és ha ebből egy valami kimarad, az nem jó. De ezek szerint, ha összekeveredik a sorrend, az nem baj.


Nem én állítom fel, ő áll fel mindenhova, és kapaszkodva lépeget. Bébikomp nincs, nem akarom én hogy járjon ilyen picin, ő akar sajnos... de szegény annyit koppan még...

2014. júl. 10. 17:32
 7/9 A kérdező kommentje:
Ja, ha kutyázás közben csalogatom, azonnal hasra dobja magát, és kúszik ezerrel! Nagyon gyorsan megy.
2014. júl. 10. 17:33
 8/9 anonim ***** válasza:
Minek kéne látni 8 hónaposan minden hónapban ha nincs baja? Máshol is így van, mi külföldön élünk és a kötelezö oltáson kívül itt sem kell vinni... Munek? Ha nincs baja? Utálok így is ott ülni a sok beteg kehes emberrel a váróban mikor menni kell! Ürülj hogy nem kell menni... Itt vannak speciális klinikák csak gyerekeknek ahova lehet vinni ha kèrdèsed van, ès vannak körzeti növèrkék. Minden csütörtökön 2-6-ig. Otthon nincs ilyesmi?
2014. júl. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Itthon ha oltásra viszed nem kell a betegek közt ülni, mivel külön egészséges rendelés van hetente egyszer, és oda hívják be oltásra a gyereket.

Hát szerintem nem árt ha látja hozzáértő a babát. Első gyereknél az embernek fogalma sincs a dolgokról. Egyik babának a házban pl újszülött korától ferde volt a tartása, és mivel védőnő/doki szarik arra hogy rendesen megnézze a gyereket az anyukája vette észre 5 hónaposan, amit akkor már sokkal nehezebb kikezelni.

2014. júl. 10. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!