Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknek alig alszik a babája,...

Akiknek alig alszik a babája, és nincs segitsége, hogy oldjátok meg a háztartást, hogy van idötök magatokra?

Figyelt kérdés
Kisbabám este 10-töl reggel 6-ig alszik közben éjjel kétszer szopizik.Napközben ha el is bobiskol maximum 15 percre,annyi idö alatt talán eszek valamit miközben az udvaron tologatom a babakocsit(máshol nem hajlandó elaludni)4 hos és egyszerüen elég neki ennyi alvás.:(hiába altatom rakom magam mellé az ágyba nem hajlandó aludni.Apuka alig van otthon dolgozik.Valaki ugyanebben a cipöben?
2014. júl. 14. 18:36
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
82%

Nekem 2 hetes kora óta alig aludt! Most 5 hónapos és most kezd kicsit rendesebben aludni! Segítségem igazából lehetne az anyósom, de ő mindenben csak kioktat, így jobbnak látom egyedül vagyis a párommal csinálni! Nekem nagyon sokat segít a párom! Hát leginkább mindent akkor csinálok mikor itthon van a párom. Magamra nem igazán van időm.. Pár hete kezdett forgolódni a kislányom így mostanában egyre többet el van magában, de csak úgy ha a látóterében vagyok! Eddig amúgy volt h úgy csináltam a dolgom h pihenőszékbe vittem magammal mindenfele, mindig ott ült benne a lábamnál, de most már nem szereti, kezd kicsi lenni neki!

Ha nagyon nem tudok főzni mire hazaér a párom akkor akkor főzik mikor már itthon van, de akkor olyat ami fél órán belül kész van, de olyat is szoktam h napközben szépen mindent előkészítek mikor van egy kis időm és akkor csinálom meg mikor hazaér, vagy akkor fejezem be.... Még sosem volt rá panasza h általában várnia kell a kajára max 1 órát!

2014. júl. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
21%

enyém most 3 honapos, ö is kb. ennyit alszik, mint ahogy leirtad.viszont vagyok (voltam) annyira "szivtelen", hogy hagytam sirdogálni. evett, pelenka tiszta, játszottam is vele, tornáztattam is, hasa nem fáj, megbabusgatva megvolt.. ha sir, hát sirjon. (anyosom mindig azt mondja, hogy ez a dolga..)

mostanra ott tartunk, hogy leteszem a játszoszönyegére akár egy orát is elvigyorog, ütögeti a játékait. közben én fözök, takaritok..stb. én reggel 6 kor amikor felkel enni, visszateszem az ágyába, ha kiabál, sir...akkoris alvás van még, igy alszik délelött 10-ig.

2014. júl. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
ezt komolyan mondod hogy visszaalszik 10-ig?én is ezt fogom csinálni !mert már nagyon hulla vagyok...egyébként mennyi ideig ordit amikor 6-kor visszarakod?nem félsz hogy lelki sérült lesz mert nem számithad rád ha sir?én ettöl félek....
2014. júl. 14. 19:50
 14/26 anonim ***** válasza:
24%
hááát, általában 15 -20 perc kiabálás után abbahagyta, egyébként, amikor már nagyon hangosan elégedetlenkedett, akkor odamentem megsimogattam, megpuszilgattam, elmagyaráztam neki, hogy anyuka fáradt és most bizony aludni kell :-D most, ha nem akar visszaaludni, akkor max. a saját kis babanyelvén mondja a magáét, rugkapál a lábával, végül visszaalszik, de nem sir. (én mondjuk sose altattam, nappal nappali fénynél pihen, este van csak sötét és nyugi, igy már elég jol megszokta a rendszert, a másik, hogy azt mondták az ismerös anyukák, akiknek van 4-5 gyerekük is, hogy legyek bizalommal a gyerek felé, hogy aludni fog :-D igy minden este elmondom, hogy bizom benned Lucas, nagyot fogunk most aludni mindannyian :-D)
2014. júl. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Sokszor a sírásnak van oka.

Biztos, hogy eleget eszik? Hogyan alszik? Melege lehet, esetleg fázós. A babák még melegben is igénylik a takargatást.

A nappali alvásoknál két bóbiskolás között mennyi idő telik el? Tele pocakkal alszik, evés után?

Hol van napközben? Van "játéktere"?

Nálam már mind a két baba igényelte ilyenkor, hogy kicsit egyedül legyen, sokat voltak hason, gyakorolni kezdték a forgáshoz a mozgást. Nagyon lefoglalta őket a játszószőnyeg, a bébitornáztató, a lelógó dolgok...

Lehet, hogy nem fárad el eléggé az alváshoz, vagy nem éri elég inger, esetleg pont ellenkezőleg, túlfárad.

2014. júl. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Nekem éjjel a két gyerkőcöm sokszor felébredtek pontosan 2 évesek voltak amikor az éjszakát átaludták, nappal sem sokat aludtak én úgy oldottam meg a főzést pakolást hogy beleültettem ennyi idősen őket a bébihordozóba és mindenhová cipeltem magammal a lakásban őket éppen ahol csináltam valamit beszéltem hozzájuk és úgy elvoltak.
2014. júl. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
mármint arra gondolsz hogy reggel 6 órakor felkel és nem alszik vissza hanem kiabál annak oka van és ne hagyjam bent egyedül az ágyban hanem keljünk fel?(idáig ezt tettem de már nem nagyon birom)hason alszik szerintem elég a tejem mert egész nap vigyorog és nagyon nagy ütemben fejlödik nappal játszószönyegen van meg babakocsiban és nagyon keveset alszik napközben-fél fél órákat de csak ha tologatom.
2014. júl. 14. 21:12
 18/26 A kérdező kommentje:
ja játszani szoktam vele napközben és hogy melege van vagy fázik na látod ezt nem tudom....ilyen melegben egy polóban altatom és egy vékony pelussal van betakarva mert a vastag takaró az sok lenne..
2014. júl. 14. 21:14
 19/26 anonim ***** válasza:
26%
4 hós a babâm. reggel 5 fele szopizik (éjjel előtte 1szer 2szer) utána visszaalszik 8-9ig. ezután el van egyedül, eszik. nálunk délután van sírás, de muszáj hagynom mert meg kell csinálni a dolgomat, nincs segítsêgem
2014. júl. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
ja az kimaradt hogy ezután 2szer 3szor alszik fél órát
2014. júl. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!