Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknek alig alszik a babája,...

Akiknek alig alszik a babája, és nincs segitsége, hogy oldjátok meg a háztartást, hogy van idötök magatokra?

Figyelt kérdés
Kisbabám este 10-töl reggel 6-ig alszik közben éjjel kétszer szopizik.Napközben ha el is bobiskol maximum 15 percre,annyi idö alatt talán eszek valamit miközben az udvaron tologatom a babakocsit(máshol nem hajlandó elaludni)4 hos és egyszerüen elég neki ennyi alvás.:(hiába altatom rakom magam mellé az ágyba nem hajlandó aludni.Apuka alig van otthon dolgozik.Valaki ugyanebben a cipöben?
2014. júl. 14. 18:36
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
akkor ez életkori sajátosság hogy napi 2szer csak fél óra alvás??mielött gyereket vállaltam azt hittem egy pici baba legalább egyszerre 1,5 órát alszik legalábbis nekem a szüleim anyós ezt mesélte....ez igy szörnyü-reggel 6 -tól este 10-ig hogy szórakoztassak egy pici babát???
2014. júl. 14. 21:55
 22/26 anonim ***** válasza:
Nekem az vált be, hogy minden nap délelőtt kb. 1-1,5 órát takarítok, aztán abbahagyom. Gyorsan megfőzök, és utána az övé vagyok. :) Így szépen haladok a lakással körbe. Addig önmagát szórakoztatja, persze gyakran ránézek, bemegyek megsimogatom stb. Ez születése óta így van. Ha nyafizósabb napja van, akkor egy órát csak. Szépen megtanulta ezt a rendszert, nagyon ritkán sírdogál. Mondjuk ő este 8-tól, reggel 9-ig alszik, viszont napközben kb. 2*20 percet. Így semmire nem lenne időm, de egyszer olvastam egy cikket, valamelyik kismama újságba, hogy napi 10 percet elég takarítani, és ha ezt minden nap csinálod, szépen körbe érsz, és utána már kevesebb a takarítani való. Ezt a módszert vettem át, csak nem 10 percet, hanem egy órát. Most 5,5 hónapos a lányom. Azt nem tudom ez meddig fog tartani, de egyenlőre működik. :)
2014. júl. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
de jó neked este 8-tól 9-ig alszik!bár nálunk csak egyszer lenne ilyen hosszú alvás...
2014. júl. 14. 22:50
 24/26 A kérdező kommentje:
ja most olvasom napi 1 -1,5 óra takaritás?uristen nekem heti ennyire jut idöm....söt talán havonta:(valamit nagyon rosszul csinálok..
2014. júl. 14. 22:53
 25/26 anonim ***** válasza:
Nem csinálsz rosszul semmit!!! :) Mondjuk az én babám két hónapos kora óta tápszeres, így az etetés kb. 15 perc. Lehet nekem van szerencsém, de tényleg jó alvó gyerek. Én nem is próbálom nappal elaktatni, mert éjszaka, minden pisszenés nélkül alszik. Ő alakította így, nem én. Egy próbát megér ez a módszer, próbálj akkor napi 30 percet takarítani, stb.
2014. júl. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Ha aludt felkelt evett, játszottál vele egyáltalán nincs el egyedül??? Azért 4 hónaposan csak kéne néznie a forgókát, játékot, pihenőszékben ellenni.... Van hisztisebb nap persze, de az nekem kicsit fura h mindennap minden percben kézben kell lennie, vagy mellette kell lenni!

Nem minden gyerek alszik órákat, mint ahogy a felnőttek alvás igénye is más így az övék is!

Ha csinálni akarod a dolgod sztem simán lehet vinni mindenhová hordozóban, babakocsiban akinek nagy helye van, pihenőszékben.. viszed magaddal és mindent magyarázol amit csinálsz :D Nem hiszem h a gyereket sírni kell hagyni nem is szoktam, de ha tudom és látom h csak nyekereg "hisztizik" akkor csak megsimogatom, megpuszilgatom... ha nagyon behergeli magát akkor felveszem megnyugtatom de visszarakom és magyarázom neki h most ezt és ezt csinálom ezért és ezért el kell h legyen picit!

Lehet azért nem alszik többet mert direktbe altatod és nem fáradt! Várd meg amíg teljesen elfárad és akkor többet fog aludni! Elején etetés után én is mindig altatni akartam, mert az volt bennem h neki aludni kell evés után... de erről leszoktunk így akkor alszik mikor fáradt és így viszont fél -1 órát alszik 2*, meg alszik egy hosszabbat is! Én kislányom is 6kor kel de eszemben sincs visszarakni és mindenképp visszaaltatni, 2 órát fent van s utána elalszik magától játék közben, ha fáradt vagyok én is visszafekszem és alszok akkor! Nem erőltetem rá h aludjon! Sztem kár is attól nem lesz jobb!

2014. júl. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!