Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig "kell" forgatni a...

Meddig "kell" forgatni a babát, hogy oldalt is aludjon, háton, hason?

Figyelt kérdés

kezdek elkényelmesedni..

háton fekve legnehezebb altatni, ébren tartja magát a kalimpálással, sőt be is hergeli magát

hasra meg mindig le lehet tenni, nem ébred fel, ezzel jár a legkevesebb mozgatás álomba ringatás után


de hasonfekve forgatja a fejét, tehát nemhinném, hogy elfeküdné egyszer


2014. júl. 19. 22:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Sose forgattam, nem is hallottam még ilyenről, hogy kellene.
2014. júl. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

amíg kicsi, esetleg arra figyelj, hogy ne mindig egy irányba legyen a kis feje, hogy ne laposodjon el, de ez mindegy, hogy most oldalán, hasán, hátán alszik-e, a lényeg, hogy ne mindig csak ugyanazon a fejecske oldalon aludjon... hogy pl. ne legyen merev a kis nyakacskája, és ne biccentse folyton egy irányba a kis kobakját(nálunk ilyen volt, de tornával helyre jött pikk-pakk)


amikor már forog, akkor úgyis mindegy.


amúgy meg, BÍZZ AZ ÖSZTÖNEIDBEN :) valószínű nem kényelmesedtél el, hanem érzed, hogy nem kell forgatni, nem kell macerálni a babát. bízz abban, amit érzel. ha nem érzed fontosnak, hogy forgasd, akkor ez azért van, mert nem kell forgatni :)


kényeztesd a picit. szeret hason aludni? aludjon úgy :)

2014. júl. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Soha nem forgattam, ha alvásról volt szó. Aludjon úgy, ahogyan neki kényelmes. Főleg, jogy utált hason lenni. Viszont napközben sojat tettem hasra, hogy szokja. Azóta jól el van hason, de aludni csak háton tud.
2014. júl. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én se hallottam ilyet, mondjuk forgott magától pár hetes korától (oldal-hát persze), de tuti nem forgattam volna álmában, örültem, hogy aludt.
2014. júl. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

nem kell forgatni a babát :D ilyen hlyeséget, már bocs, de ha hason szeret aludni, miért kéne hanyattfekve altatni???

az a lényeg, hogy minden irányból feküdjön, tehát ne 24 órát legyen háton, mert úgy elnyomódik a feje. de szó nincs arról, hogy ezt alvás közben kell megoldani, ébren is remekül tud másik oldalon feküdni ;)

2014. júl. 20. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én sosem forgattam. Csak hason volt hajlandó aludni, hiába tettem le hanyatt, úgy csak kínlódott. A fejét sem forgattam, hogy most jobb, most bal oldalán legyen, mert pár naposan már áttudta fordítani a fejét.
2014. júl. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

nem álmában kell forgatni :)


a kórházban csinálták így minden újszülöttel (másik osztályon voltunk, bent kellett még maradnunk) tehát minden etetés (3 óránként)után máshogy tették le őket.

vagy mindegyik baba jobb oldalon aludt, vagy mindegyik balon, háton, hason.

a babáknálnincs ilyen hogy kényelmes, vagy nem, mert jobb esetben nincs semgerinferdülésük, sem csípőbajuk, sőt még az sincs kialakulva, hogy jobb, vagy balkezesek, mindenhogy simán aludt minden újszülött(10 napig voltunk)


de mióta már nagobb, egyre többet mozog, háton nekem nehéz altatni, mert kalimpál.


megj,: anno gyógytesire jártam(gerincferdülés), ott mondta a tanár, ha jobb oldalon alszom mert úgy kényelmes, aludjak balon. a szervezet mindig próbálja levenni a terhet, ahol gyengébb az izomzat és másik testrészt terhel, ami nem mindig helyes, stb stb nem megyek bele.

2014. júl. 20. 14:43
 8/8 A kérdező kommentje:
amúgy nem kötelező, csak tanácsos
2014. júl. 20. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!