Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Körülmetéléssel kapcsolatban...

Körülmetéléssel kapcsolatban kérnék tanácsot? Ki hol, kinél és mennyiért csináltatta a babának? Kit ajánlotok? Minnél előbb szeretném elvégeztetni születése után!

Figyelt kérdés
Itélkezésre, rosszindulatú kritikára és egyéb beszólogatásra nem vagyok kiváncsi köszönöm!
2014. júl. 21. 12:57
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
24%

na jó, itt most hosszasan, sok mindenbe bele lehetne menni, de ezt a hosszú és igen bölcs elemzést olvasva, kicsit megrökönyödtem azért. mi az hogy, más testéről döntést hoz a szülő? már bocs, de és amikor beadatja neki a kötelező védőoltást, akkor azt is elítéled, amiért engedi? hiszen akkor is döntést hozott, méghozzá a gyerek érdekében. Ami a lényege is az egész ügynek, azaz hogy 18 év alatt bizony a szülő tartozik felelősséggel a gyerek iránt, igen, akár 16 éves korában is.


Másrészt, kicsit túlmisztifikálják sokan az egésznek a jelentőségét, és igen kiforgatott gondolatmeneteket írnak le "ellenérvként". Nem olyan nagy dolog az, ahogy írta itt valaki, hogy az USA-ban ez azért rutinszerű (és persze nem csak ott), mert a metéletleneket "virsli"-nek csúfolják, hát igen, van benne valami talán. Nincs akkora jelentősége az egésznek, mint amennyit szenvednek itt egyesek a kérdés körül. Nagyon nem szeretem az iszlámot szinte semmiben, de azért ebben egyetértek velük, ott nem kérdés, hogy ki akarja és ki nem akarja, lefogják és nyissz van. Ennyi. És nincs éveken keresztül szenvedés, nincs probléma, nincs szűkület, viszont van egészség és van higiénia és van igényesség. Én személyesen is ismertem nem egy olyan lányt, aki csak azért nem állt szóba egy egyébként neki tetsző sráccal, mert megtudta, hogy metéletlen. Pl ez is egy olyan dolog, ami a szülő felelősségének tekinthető, hiszen a gyerekük későbbi életét teszik könnyebbé, boldogabbá, a csajozásban sikeresebbé. Vagy most az mennyivel jobb, ha a majdani komolyabb bnője zavarja el metéltetni? Mert ilyenről is hallottam.


Lényeg, hogy nagy a cirkusz, nagy a füstje az egésznek, de koránt sincs akkora lángja. Érdekes, ezt a témát is csak itt ebben az országban képesek ennyire kiforgatni, hogy aztán már egyesek egyenesen csonkításnak nevezik. Az ész megáll.

2014. aug. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
24%

"Ha te erőszakkal megelőzöd a gyerekedet abban, hogy dönthessen erről saját maga és neki lesznek problémái, akkor nagyon nehéz lesz megmagyaráznod neki, hogy milyen jogon tetted ezt. Sok per volt már, ahol az orvost támadták (okkal) és sokszor a szülőket vonták felelősségre, mert bizony ők azok, akik - miután elhitették velük ezt az őrületet - végül aláírták a csonkítást."


És a fordított -sokkal gyakoribb- esetet miért nem írod le? Ugyan nem tudom, milyen őrületről beszélsz. De az nem a gyerek elhanyagolása, ha nem foglalkozik a szülő a nemi szervével, és majd 16 évesen jönnek a problémák?

2014. aug. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:

Halistennek kaptam erdemlehes valaszt is. Igy mar meg is beszeltem az orvossal a teendoket.

mindenkinek koszonom a segitseget es s vslaszokat/tapasztalatokat.

2014. aug. 14. 12:20
 24/34 A kérdező kommentje:
Megszuletik felhivom egyeztetunk egy idopontot es megcsinalja.
2014. aug. 15. 21:23
 25/34 anonim ***** válasza:
52%
A körülmetélés akkor jó, ha a teljes fityma eltávolításra kerül, úgy, hogy a makk alapállapotban is teljesen fedetlen marad. Gyerekeknél a feszesség mértékét nehéz belőni, de ha nem hagynak fitymát, akkor feszes lesz. A fitymafékről megoszlanak a vélemények. Csecsemőknél nem vágják, mert szinte nincs mit, felnőtteknél szerintem érdemes azt is megoldani.
2014. aug. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
2%

Láttátok a tegnap esti "Született feleségek"-et?


Na ott tök jól kitárgyalták a témát csak nem gyöpmagyar szemszögből, hanem más kulturáltsági szinten ment az érvelés. Az alap az volt, hogy a kisbabának legyen-e metélve, és 1 kivétellel az egész család egyértelműnek tartotta, és az volt az érv, hogy "ez nem vitatéma, alapvető férfi-higiéniai kérdés és meg kell csináltatni", pont.


Aztán az az egy aki ellenezte, próbálta nagyon megakadályozni, de végül ott is kiderült, hogy csak azért mert neki rossz gyerekkori tapasztalatai vannak, mert kiskorában persze ő se akarta, emiatt cirkuszolt, de végül a szülők elvitték azzal a szöveggel, hogy "megyünk fagyizni", na aztán ott meg lekötözés és nyissz. De így utólag ő se bánta, csak a gyerekre akarta bízni.


Viszont rajta kívül mindenki evidensnek tartotta, hogy ez annyira alap, hogy nincs olyan, hogy nem, és a gyerek nyilván csak ellenkezne és csak nagy korában jönne rá az előnyeire. Tehát szülő felelőssége. ja és a másik nagy érv az volt, hogy mert "nem akarom, hogy a társai csúfolják az iskolában". ... no comment.


Persze ez az USA, kicsit civilizáltabb gondolkodás ugye ... De elég érdekes, ott tehát alapnak veszik ("alap férfi-higiéniai elvárás, nem vitatéma)", mi meg képesek vagyunk az ellenkezőjét is bebizonyítani meg csonkításnak nevezni ... hát azért ez durva.

2014. szept. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
58%
Bár az ismereteimet nem a született feleségekből szerzem, és a véleményemet sem formálja ez a sorozat, a következtetéssel teljesen egyetértek.
2014. szept. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
0%

nem is azért írtam ....

csak szal hihetetlen más gondolkodásmód, és valahogy racionálisabb érvek ...

2014. szept. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
26%

már megint a küszködés :) sztem senki se küszködik.


Na de lényeg a lényeg h azért jó páran gondoljuk azt, h civilizált országban ez egy alapkérdés, ahogy már fentebb írtam, azaz nem vitatéma.


Ami valóban vitatéma, az az, hogy vajon mikor érdemes megcsináltatni, de mindegyik álláspont mellett és ellen is vannak érvek, szal nehéz a döntés. Ugye kiskorban tényleg csak egy kis nyissz és kész, észre se veszi a baba. Viszont való igaz, hogy ekkor még kicsi a szerszám, azaz nem látni, pontosan milyen lesz, majd ha megnő. Emiatt én magam is a kiskamasz-korban való metélés mellett vagyok, hiszen ekkorra már abszolút meg lehet mm-re pontosan, szépen tervezni és csinálni, és persze túl a férfihigiénián, ekkor már megvan a személyiségfejlesztő szerepe is.


És akkor megint visszatérünk az örökös problémához: igen, elismerem, valóban vannak elrontott esetek, de sztem bármely más beavatkozásnál abszolút nem magasabb %-ban. Úgyhogy ha a doki oda figyel és nem egy barbár, akkor nem sikerühet rosszul, viszont a srácnak egy életre megváltoztatja a szemléletét. Na meg amit nem értek: miért csak nálunk ekkora cirkusz ez? Máshol miért inkább egy ünnepként fogják fel, hogy "nagyfiú" lett, és fel se vetődik a dolog kérdésként.

2014. szept. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
74%

Bármely életkorban el lehet végezni. Van aki még a kórházban, pár napos újszülötten végzi, van aki kisbaba korban esik át ezen a kisműtéten. Vannak akik az óvodáskorra esküsznek. Akik kiskamasz korban végzik, azoknál valóban jobban lehet tervezni, hogy milyen technikával történjen, bár Magyarországon nem használatosak azok az egyszer használatos céleszközök amelyek ázsiában és afrikában nagyon elterjedtek a körülmetélés végzésére. Egyébként ezzekkel az eszközökkel nincs szükség kórházi háttérre, steril körülményekre, sem szakképzett orvosra, de ez más téma..

Sokak szerint a felnőtt körülmetélés adja a legszebb eredményt, mert addigra már kifejlődött minden.

2014. szept. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!