Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, nektek "mitől,...

Anyukák, nektek "mitől, hogyan" van mindennapra megfelelő energiátok gyermeke (i) tekhez?

Figyelt kérdés

Kissé el/kifáradtam. A mindennapos monoton robotolás, hol főzni, hol vasalni, hol takarítani, játszani mindennap a gyerekkel, levegőztetni is....alig bírom már energiával.Férjemen kívül más segítségem nincs, de ő is csak java többségében hétvégén ér jobban rá. Félre ne értsetek nem panaszkodni akarok, csak ti ezeket hogy bírjátok mind megoldani, energiával, nem idővel? Nyílván beosztva, mert én is egyik nap ezt, másik nap azt csinálom, de nem tudok már mindent akkor elvégezni, amikor alszik a gyerek (már csak 1x egy nap). Reggel korán kel,de még éjszakázni is kell vele, így nem bírok még előtte felkelni házimunkázni, estére meg hulla vagyok. Főzni/takarítani már megoldom mellette is.Már elkezdtem vitamint, magnéziumot is szedni.

Valami más ötletetek? Biztos vagytok még rajtam kívül is ilyen "kis energiájú" emberek?


2014. júl. 28. 11:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
és az a legjobb,h. ezt nem is ide akartam gépelni,hanem a "provokatív" kérdéshez. ezen is látsazik,h. ma milyen napom van :)
2014. júl. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Kedves Zsófia, megmosolyogtam az írásod, fáradtságom ide vagy oda. Legyen szép napotok Nektek is!
2014. júl. 28. 14:41
 13/18 anonim ***** válasza:
20 hónapos ikreim vannak és 4 éves lányom a hét 7 napjából 6 napot egyedül csinálok. A párom reggel 7 kor indul és este 8-10 között ér haza valamikor. Nem bántásként, de bírom és sokkal jobban, mint egy gyerekkel. Most egyszerűen nincs időm még rágondolni sem, hogy fáradt vagyok. Ha nagyon kész vagyok, mert azért ilyen is elő szokott fordulni, akkor azokra gondolok akik még ennél is "rosszabb" helyzetben vannak+elképzelem, hogy 3-4 év múlva milyen jó lesz. Ma pl. egyszerre kakált be a két kicsi, de annyira, hogy fürödni kellett, közben a nagy is kiabált szaladjak, mert elfogyott a WC-papír. 1-1 ilyen menet közben nincs időm agyalni és pikk-pakk elmegy a nap. Igaz este 11 kor csak nézek ki a fejemből, de éjszaka minden gyerek jól alszik így ki tudom magam pihenni és másnap újult erővel inditok.
2014. júl. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Hát ezen már én is elgondolkodtam....hogy mit kellene szedni de min speed vagy fű vagy ilyesmi.én már dogozom mert már bölcsi.ovi-sulisok a gyerekek.Hétköznap inkább csak romelhárítás és egyszerű kajafőzés van este.Hétvégén nagytakarítás,vasárnap este 2 órácska vasalás.amikor apa haza jön átadom a stafétát ő játszik a a srácokkal meg lefekteti őket,mindig nyúzott vagyok ,álmos.Engem az tölt fel ha csinálunk vmi közös programot,elmegyünk vhova hétvégén.
2014. júl. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Hűha... hááát... igy olvasva a kommenteket, lehet, hogy le leszek pontozva amiért ilyen lusta dög vagyok, de én bizony, ha a baba pihen, akkor én is pihenek. Ez nálam alapszabály, különben nem birnám... igy viszont én tökéletesen elvagyok, egyáltalán nem érzem magam kikészültnek. Reggel mosogatással, porszivózással inditunk, aztán csinálom amit legfontosabbnak látok a házban, minden nap egy kicsit és igy azért valamennyire szinten lehet tartani a lakás állapotát.


Szóval a délelőtt a házimunkázós, az este meg a gyerek után elpakolás ideje, de az megvan amig apa fürdet, vagy apa elpakol amig én altatok...


De ahhoz, hogy amig alszik én is pihenjek ahhoz ragaszkodom, ez nekem kell ahhoz, hogy vidám és jó anya tudjak lenni a maradék időben... akkor inkább fusson a ház... (de nem fut szerencsére :) )

2014. júl. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Én meditálni szoktam. Töltsd le a netről. Nagyon jól rendbe tesz negyed óra, fél óra alatt, napokra. Nem hókusz - pókusz, nem is árt. Olvass utána. + 10 perc torna, pl. amíg várom, hogy megforrjon a tea, leves addig lengetem a lábam, karom stb.
2014. júl. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm, azért tanácsokat, ötleteket is kaptam, nem csak a "nekem még rosszabb, nehezebb a helyzetem, mégis jól bírom" kommentek. Pont az ötletekre voltam kíváncsi, mivel lehet feltöltődni még, amire esetleg nem gondoltam a vitaminokon kívül. Egy jó alvás is hiányzik, az tuti. De eddig a foga, most meg java többségében a meleg miatt egyetlen éjszakát sem alszunk végig már több hete, így főként ez az, ami már kikészít. Remélem hamar rendeződik, ha csak ez az egy lenne már a helyén, sokat számítana nekem.
2014. júl. 29. 13:53
 18/18 anonim ***** válasza:

15ös vagyok.

EZ nem tanács, mert egyáltalán nem állitom, hogy követendő példa lenne, sőt... Én már hónapok óta átszoktam arra, hogy az első ébredésénél átmegyek mellé és együtt alszom vele a szobájában egy kényelmes heverőn. Mivel az ágyunkba szoktatni nem akarom, a sirva hagyásnak nem vagyok hive és az éjszakázásokat nem birtam, igy ez lett a megoldás. Teljesen kipihenten ébredünk mindketten... Néha átkozom magam, hogy hozzászoktattam, mert szerintem már csak azért kel éjfélkor, hogy odahivjon, mert neki onnantól kellek... amikor viszont hajnalok hajnalán hallom a szomszédból az ugyanilyen korú babát fél órákat orditani, meg a szüleit énekelgetni, akkor meg áldom az eget, hogy igy csinálom... Szóval semmi sem fekete a fehér, aki kialussza magát (mint én), annak vannak más problémái. :)


Végig kell gondolni mik a fontossági sorrendek, hol tudsz engedni, hogy jobb legyen. Nekem az alvás egyértelműen a döntő abban, hogy hogy érzem magam, úgyhogy én itt voltam kénytelen engedni az elveimből... igaziból imádok vele együtt aludni... de azért örülnék, ha nem igy lenne...


Egyébként egy takaritónőn nem gondolkodtál? Nekünk nincs, szükségét sem érzem, de neked lehet, hogy segitene.. és akkor tudnál pihenni amig a baba alszik.


Bocsi, hogy hosszú lett és, hogy rossz a hosszú i betűm... :):)

2014. júl. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!