Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek is divatjamúlt és...

Szerintetek is divatjamúlt és csúnya az Ildikó név?

Figyelt kérdés

Ezt a nevet választottam a kislányomnak. A férjem nem nagyon van oda érte de beleegyezett. Viszont a rokonság jóformán azt mondja nem vagyok normális ha ezt a nevet akarom mikor manapság olyan sok különleges és szép név van.

Kezdek elbizonytalanodni.

Szerintetek is csúnya vagy mi a véleményetek?



2014. júl. 31. 13:10
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
39%

Én is Ildikó vagyok. Különösebben nem tetszik nagyon, de csúnyának sem tartom. Az biztos, hogy nem régies és divatjamúlt. A Mária, Katalin, Ilona, na azok az öregesek. Az Ildikó inkább kortalan szerintem.

És manapság nagyon ritka név.

Ha neked ez tetszik, és a férjed is beleegyezett, akkor legyen ez a kislányotok neve. Nem fogjátok megbánni.

A név, amit én szerettem volna a kislányunknak, sokáig nem tetszett a férjemnek, mert olyanokra emlékeztette, akiket nem kedvelt, de aztán beleegyezett, mert átlényegült a név.

Az Ildikó az különleges név. Sokkal jobb, mint a manapság tucat Zoé, Luca, Sára, Hanna, Csenge stb.

Amúgy én Lindákból és Andrásokból ismerek rossz fejeket. (Remélem titeket nem így hívnak.)

2014. júl. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
50%

"Plusz engem nagyon idegesít a -kó vége (ahogy az Anikónál is), számomra ez nagyon parasztossá teszi a nevet, régen falun becéztek így mindenkit, Jankó, Palkó, Attilkó. :D"


Évek rejtélyének vetettél véget! Nagyon rég óta gondolkodok azon, hogy miért idegesítenek ezek a nevek!

2014. júl. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem a kérdező tudja miért az ő döntése. Itt mindenki halomra írogatja, hogy a Dzsesszika és társai a gáz nevek. Na lehet, hogy az apjának meg csak Dzsesszika és Eszmeralda tetszene és semmi más. Akkor is gáz, hogy a kérdező döntött? Hallottátok volna az én férjem milyen neveket hozott elő, azt hittem rosszul leszel, mint a falusi cigánysoron, így nálunk is az lett, hogy én választottam nevet, ő meg egybe "beleegyezett" ami kevésbé nem tetszett neki a többihez képest.
2014. júl. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
51%
22-es válaszoló: örülök, hogy segíthettem! :DD
2014. júl. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
49%

23! Igen, szerintem igy is gáz. Attól, mert nálatok is így történt, nem ez a normális. Nem hiszem, hogy nincs átmenet a Dzsesszika és az Ildikó között.


20. voltam

2014. júl. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem az egyik legcsúnyább név!!mária,katalin,erzsébet és társaival együtt!!
2014. júl. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

25 pedig nem volt. Egy teljesen más nevet dobott még fel, mégpedig az, hogy Erzsébet. Az se sokkal jobb. Nem érdekelt én nem megyek bele se a Zsinettbe, se a Dzsesszikába, se a Dzsindzserbe. Más meg neki nem tetszik. Ilyen helyzetben márpedig igenis az van, hogy majd ha kinyomja ő, akkor lehet Dusmáta a gyerek, addig is normális nevet fog kapni.


De ismertem olyat is, aki mindenáron Szándokánnak akarta nevezni a gyereket és nem érdekelte, hogy nem is anyakönyveztethető. Beszélni se lehetett vele. Ott is a "feje felett" lett eldöntve, hogy mi legyen a gyerek neve. Egyszerűen van olyan, hogy valaki hajthatatlan, neki ilyen nevek tetszenek, nem együttműködő, nem érti meg, hogy a másiknak nem tetszik az általa bedobott öt név, meg amúgy is objektívan is gáz nevek, és nem választ másikat, csak hajtogatja ugyanazt. Akkor meg sorry, volt rá lehetősége hónapokig, hogy kössön valami kompromisszumot, ha nem hát nem. Nem mindenkivel lehet közösen másik nevet választani. Lehet, hogy nálatok úgy volt, másnál meg nem. Ettől még ők is normális emberek.

2014. júl. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
Ja rám konkrétan rám is hagyta, hogy akkor legyen, amit akarok, mert neki csak az a pár név tetszik és kész. Hiába mondtam, hogy ott van 1500 név, csak van valami más, ami mindkettőnknek jó.
2014. júl. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
58%
Ne haragudj, de nekem nem tetszik. Nem azért, mert régies, hanem mert valahogy a hangzása nem jó számomra. Inkább akkor az Ilona. :)
2014. júl. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:

Ó köszönöm a sok választ! :)

Ilona nem tetszik de köszönöm a tippet.

Az,hogy a párom beleegyezett az azért van mert nem gondolt erre a névre magától, de azt tudja,hogy kislány korom óta tudom, így fogják hívni a kislányom ha lesz. :)

Így értettem,hogy beleegyezett mert nekem fontos.

Egyébként ha fiú lenne a pici, neki egyértelmű,hogy az ő nevét kapná! :D Ez szerinte nem is volt kérdés :D

Én erre rávágtam,hogy akkor így a lánynévbe nekem nagyobb a beleszólásom! :)

2014. júl. 31. 22:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!