Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek is divatjamúlt és...

Szerintetek is divatjamúlt és csúnya az Ildikó név?

Figyelt kérdés

Ezt a nevet választottam a kislányomnak. A férjem nem nagyon van oda érte de beleegyezett. Viszont a rokonság jóformán azt mondja nem vagyok normális ha ezt a nevet akarom mikor manapság olyan sok különleges és szép név van.

Kezdek elbizonytalanodni.

Szerintetek is csúnya vagy mi a véleményetek?



2014. júl. 31. 13:10
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
86%
Ez szerintem egy kifejezetten szép név. Én a magam részéről hidegrázást kapok a mai "különleges" nevektől na meg a számolatlan Hanna, Jázmin, Csenge és társai különlegesnek gondolt tucatnevektől.
2014. júl. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem igen, biztos van kivétel de én Ildiben csak nagyon butákat is ismerek.

Olyan nevet válasszatok amiért mindketten odavagytok.

2014. júl. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
78%

Teljesen normális név, ezerszer inkább Ildikó, mint Dzsesszika és társai.

Ha nektek tetszik, ne hagyjátok magatokat eltántorítani, elvégre Ti vagytok/lesztek a szülei, nem a rokonság.


És ha szóltok neki a játszótéren, nem 10 kislány kapja fel a fejét, hanem csak a tiétek :)

2014. júl. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%

Én mondjuk elfogult vagyok, mivel anyukám Ildikó, de szerintem semmi baj ezzel a névvel. Nem egy mai darab, az tény, de ez egyáltalán nem baj, sőt. Még mindig jobb, mint ha tucatneve lenne szegény kislánynak.

(Mikor általánosba jártam -elég rég- nagyon furcsa volt, hogy volt a suliban egy darab Anna nevű lány, azt is olyan "öregesnek" éreztem akkor -jó 20 éve-, de mára divatos lett, gondolom ő is örül ennek. Még akár az Ildikó is lehet ilyen név, akkor pedig úttörőnek fog számítani vele.)

Csúnyának pedig egyáltalán nem csúnya.

2014. júl. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
48%
Ismerek buta Ildikót is, meg okosat is. Nekem a név önmagában nem tetszik, mert régimódinak tartom. Mást választanék.
2014. júl. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 Margit84 ***** válasza:
100%
Dehogy csúnya... Inkább a ma divatos nevekkel vannak gondok szerintem. Én is elgondolkodtam azon, hogy a Margit baromira nem átlagos név manapság már, holott nem is újkeletű. Nekem nem volt gondom vele soha, pedig a korosztályomban sincs már.. és játszok a gondolattal, hogy ha lányunk lesz akkor őt is így hívják.
2014. júl. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
65%

Hm.. Engem Ildikónak hívnak és a kislányom is megkapta második névnek. Én imádom de nálunk az apuka nem akarta, így hiába nem akartam második nevet neki de így lett.

Én imádom és nem vagyok butuska sem :)

Ráadásul anyukámnak is ez a keresztneve.

2014. júl. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 Ghtyshd válasza:
100%

nekem nagyon tetszik. Sőt egy ideig (2-3 évig) ez volt a kedvenc nevem.

De tényleg jobb mint valami modern cucc. Pl. egyszer egy táborba voltam, és olyan neve volt az egyik lánynak (10 éves lehetett), hogy senki nem tudta megjegyezni.

2014. júl. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
20%
Azért az Ildikó meg a Zsálya között szerencsére van egy szép középút, ami mint mindenben a legjobb.
2014. júl. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem nagyon szép név. Nekem az egyetemen két Ildikó szaktársam is van. Egyik se buta...

Engem a Dzsenifer, Dzsesszika, Eszmeralda stb. névtől ráz ki a hideg.

2014. júl. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!