Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem hajlandó csak gyümölcsöt...

Nem hajlandó csak gyümölcsöt enni 6 hónapos babám. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
4 hónaposan kezdtük el a hozzátáplálást, elég nehezen ment. Mostanában jutottunk el oda, hogy kb. 150-200 gramm gyümölcsöt megeszik. Viszont bármilyrn zöldséggel próbálkozom(krumpli, répa, cukkini, brokkoli) rögtön kiköpi, öklendezik tőle. Próbáltam gyümölccsel keverni, de úgy is kiszúrja, és nem kell neki. A gyerekorvos ma leszúrt, hogy már húsos főzelékeket kéne ennie, de egyszer kevertem a csirkemellet almáva, attól konkrétan öklendezett. Üveges bébiétellel is ugyanez volt. Én nem szeretném erőltetni. Más is volt így? Megoldódott magától? Vagy mit tegyek? Mivel próbálkozzak?

#Hozzátápálás
2014. júl. 31. 23:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
elvileg egyetlen dolgot egy héten át kell(ene) bevezetni, napi egy alkalommal indulva, nem variálgatni soha semmit, ami arra is jó, ha allergén valami, egyből lehet majd tudni, hogy mi.
2014. júl. 31. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
32%
Szia!Nekem 2 gyerekem van szerencsére nekünk nem volt ilyen problémánk de Próbáld meg hogy raksz bele egy pici cukrot vagy mézet és úgy a husit és próbáld ki hogy kevesebb mennyiséget raksz bele a húsból hátha úgy nem veszi észre és fokozatosan növeld a hús mennyiségét.én a zöldséget is kevertem gyümölccsel az elején. alma+krumpli,alma+répa+krumpli,alma+banán+krumpli. ha jobban szereti a gyümölcsöt akkor úgy keverd az arányokat hogy több legyen a gyümölcs mint a zöldség. én már az elején azt csináltam hogy ha megfőztem a húslevest akkor abból vettem ki a zöldséget.turmixoltam és már lehetett is enni a babának.a bébiételeknek nem jó az ízük. néha volt hogy nem tudtam főzni és akkor etettem a gyerkőcökkel de akkor raktam bele egy pici sót mert amúgy semmi ízük nem volt.Kóstold meg mielőtt odaadod a gyereknek.
2014. júl. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

első vagyok

ill. két hétem át egyfajt ételt napi 2 alkalommal reggel, este. és soha nem keverni az ételeket.

aezután 4.héten lehet úgy, hogy más a "reggeli"más az ebéd és más a vacsora.

és utána mindig szoptatni(tápszerezni) tehát evések előtt kínálni a szilárdat.

2014. júl. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, a bébiétel ténylegnem jó. Az alma-krumplit próbáltam. Mindig én csinálom neki, de akkor megpróbálom úgy, ahogy írtad 2-es válaszoló! Icipicinként vegyíteni.
2014. júl. 31. 23:19
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

3, ha már okoskodsz, legalább olvass utána mert irtó nagy butaságot írtál :)

este nem kóstoltatunk, mert ha allergiás, éjjel nem veszed észre... (mondjuk egy fulladásos allergiánál külön jó lehet a te elméleted, na mindegy).

naponta 1x szabad csak új ízt adni és egyébként is a vacsorát majd úgy 10 hónapos kor körül lehet kiváltani.

nem 2 hétig kell egy új ízt adni, hanem 3-5 napig és nyugodtan lehet keverni már ismert ízzel, hisz ha allergiás az új ízre, akkor is kijön ha kevered.

de megnézem ahogy a babádba beletömsz vacsira és reggelire is egy egy csirkemájat....


bocs az offért! :)

kérdező, ne foglalkozz vele, majd eszik mást is. próbáld meg keverni a gyümölcsöt a zöldséggel úgy, hogy a gyümölcs legyen benne a több. addig is kis kekszet, riszt keverj a gyümölcshöz, úgy legalább laktatóbb

2014. aug. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen, így fogom csinálni. Köszi. Én sem értek egyet az első válaszolóval. Én nekem úgy mondta a gyerekorvos, hogy délelőtt adjak neki 2-3 kanál új ízt, aztán mehet másnap 4-5, és, hogy két nap alatt kijön, ha allergiás. Lehet, ott rontottam el, hogy önmagában próbálkoztam csak a zöldséggel. Így fogok tenni, ahogyan javasoltátok! :)
2014. aug. 1. 00:28
 7/11 A kérdező kommentje:
Illetve kevertem is, de inkább fele-fele arányban.
2014. aug. 1. 00:29
 8/11 anonim ***** válasza:

"reggel-este", így írtam, szóval észrevehető az allergia


"utána szopi" - szóval vacsora kiváltásról sem beszélte, átvitt értelemben írtam vacsorának (esti ebéd akkor, ha úgy tetszik "estebéd" :D)


csak az első ízeket kell 2 hétig..


de mindegy, bonyolult még nekem is, de olvastam

2014. aug. 1. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem sem akarta elfogadni, egy hétig próbálkoztam a zöldséggel. Ráhagytam, nem próbálkoztam kb 2 hétig. Újra megpróbáltuk, azóta imádja a krumplit répát cukkinit :)
2014. aug. 1. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Na azt hittem mar hogy csak az én lányom ilyen :S ugyan ez a problémánk ... 9 hónapos semmi zöldséget nem eszik 4 hós kora óta. Nem erőltetem . Hetente 1-2 megpróbálom 2-3 kanállal eszik es annyi. Viszont a répa levet megissza :) nekem üveges babáknak sír eszik , ( nem szeretnék emiatt leb*aszást...) nem eszi meg amit en csinálok. Szóval csak üveges kaja 5 hónapja eszik. Mar 3 étkezés ki van vàlltva 2 hónapja :) húsosbol az univer, ill kecskeméti a kedvenc almaszósz csirkehús , alma banán csirke , őszibarack pulyka, őszi sertés . Ezeket eszi fel állt a . Szereti nagyon . Szóval a husit adhatok neki igy. Gyumit , baba joghurtot is eszik minden nap .
2014. aug. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!