Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülöttnek milyen teát...

Újszülöttnek milyen teát lehet adni?

Figyelt kérdés
2014. aug. 2. 20:51
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Mar a korhazban is ahonnan hazajottunk bevezettek h 3kor nem adtak neki lefejt tejet hanem vizet, mert h had pihenjen a pocakja. A limonadet pedig mar az itthoni haziorvosunk mondta, h mivel tobbet szopizik mint az eloirt adagja, igy a belei birjak a tempot ezert hagyjak ki egy etetest.

Nekem se tetszik a limonade sot elotte sohasem hallottam ilyet. Csak mivel korababa triplan feltem s tamaszkodnek azborvosi segitsegre. De ezzel most nem ertek egyet.


Neked hanyadik hetre szuletett a babad?

2014. aug. 2. 22:42
 12/25 A kérdező kommentje:

Szoval csak aggodom nehogy baja legyen a hasanak. 50et evett a korhazban 2 hete, most meg mar min 70et szopizik, de volt b 100at.


Es nagyon szepen koszonom a valaszokat!!!

2014. aug. 2. 22:45
 13/25 anonim ***** válasza:
74%
Ne adj Neki se teát, se limonádét, sőt, azt mondanám, hogy éjjel még vizet se! Szoptasd meg! Egy ilyen pici babának olyan picike a gyomra, hogy éjjel szinte 1000 %, hogy az éhes pocija ébreszti. Egy időre született újszülött is -legalábbis a többség- 3 óránként kel éjjel, mert éhes. A kisfiam időre jött, extra egészséges, közel 4 és fél kilós masszív újszülött volt, és éjjel-nappal 3 óránként kelt szopizni. Siha senki nem mondta, hogy ne szoptassam meg. Elég Neki még az anyatej szomjoltásra is, a vizesebb előtej pont erre a célra való. Ha csak néhány kortyot iszik, valószínű, szomjas volt. A hasfájásra pedig ne teát adj Neki, hanem prObálj ki erre a célra kifejlesztett cseppeket: Infacol és társai.
2014. aug. 3. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a kórházban az volt a rendszer, hogy 2 óránként kellett etetni éjjel-nappal. Ha nem szopta meg az előírt adagját akkor pótolták neki szondán keresztül. Hazajövetel előtt mondta az orvosunk, hogy ha nem ébred 2 óránként ne keltsem fel, de 3-4 óránál többet egyenlőre e hagyjunk ki szopi nélkül. A babád úgyis tudni fogja, mikor elég neki, mikor nem akar enni. Egy korababa másképpen fejlődik, mint az időre jött babák. Kislányom a 4 hónapos korára nagyobb volt mint a nagykönyvi átlag, addig havi több, mint 1,5 kilókat hízott. Aztán szépen lassan leállt a nagymértékű súlygyarapodása ahogy sorban hagyta el a szopikat.

Én a helyedben biztos nem adnék neki teát és társaikat, hanem ha kér megszoptatnám.

2014. aug. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

nekem is azt mondta az orvos h ne etessem éjszaka 8 hetesen, mert h többet eszik a kelleténél, meg h neki már át kell aludni az éjszakát, adjak neki vizet teát, de én nem kínoztam h éhezzen vízzel nem fog jól lakni... 1-2 hét múlva magától abbahagyta az éjszakai evést. Azóta is átalussza az éjszakát, 4 hós koráig mindig is többet evett mint az előírt pedig nem is volt koraszülött és nem kis súllyal született.... 4 hónapos kora óta meg kicsit kevesebbet eszik mint ami a nagy könyvben meg van írva!


én biztos adnák neki éjszaka is enni... biztos nem adnék neki vizet meg várnám meg mire az ordítás közben elalszik.

2014. aug. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Én is egyetértek. Ha éjjel ébred szoptatás meg. Nekem voltak olyan éjszakáig hogy végig cicizett, olyan is hogy óránként kelt, eszembe se jutott éjszaka teát adni neki. Csak napközben ha csuklott, mert páromat nagyon zavarta, amúgy lehet nem ítattam volna addig ameddig cicizett. Plàne hogy téli baba volt. Egyébként minden nap 100ml mertem ki neki az volt a napi adag. Na mindegy , 1 hetes korától ihatta es itta is, 4 hós koráig. Nagyon szerette. Soha nem fajt a hasa sem. Màr 9 hónapos :) jah es limonadet biztos hogy nem adnék neki, se a citrom lere sem a cukorra nincs szüksége ... Az én lányom nem ivott de nem is fog egy darabig az tuti :)
2014. aug. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
A Mecsek baby tea nagyon jó nyugodtan adj neki,de limonádét azt inkább ne.
2014. aug. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
ja ne etetés helyett hanem mellette,mert melegben nagyon szomjasak
2014. aug. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Limonadet??? Te jo eg!!! Anyatejet adj neki!!!!
2014. aug. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

A koraszülött babás anyukától kérdezném, h mekkora súllyal jöttetek haza és mennyi volt az előìrt adagja?

Otthon aztán mennyit szopizott egy evésre?


Köszönöm!

2014. aug. 3. 21:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!