Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi kell ahoz hogy a lányommal...

Mi kell ahoz hogy a lányommal nyaralni mehessünk?

Figyelt kérdés
Augusztus 26 én kimennénk Ausztriába nyaralni, a lányom, én és a kersztanyja, de az apuka nem, eléggé elrettentő dolgokat hallok hogy közgejyzőnél hitelesitett papír kell, ez ugye nem igaz ? volt már valaki igy ? aug26án mennénk és 29 én jönnénk is vissza. Apukával nyilván egy lakcimen vagyunk, de ő sajnos nem tud jönni, megyek az okmány irodába inténi neki útlevelet meg személyit, de nagyon akkor hogy megy ez pontosan ?köszönöm a segitséget

2014. aug. 3. 18:47
 1/8 anonim válasza:
Csak írjatok német és magyar nyelven is egy meghatalmazást, mi szerint az apuka tudtával és engedélyével van a kisgyerek külföldön, majd írassátok alá két tanúval (+személyi szám, lakcím)
2014. aug. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Utlevelet apuka nelkul nem tudsz intezni. MondjukAusztriaba nem is kell. Eselyes, hogy nem lesz meg amugy a szemelyi 26ig, leven 30 nap az ugyintezesi hatarido.
2014. aug. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
27%
Személyi ig. ügyintézési ideje 20 nap, nem 30.
2014. aug. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
holnap reggel az első dolgom! köszi mindenkinek!
2014. aug. 3. 21:12
 5/8 anonim ***** válasza:

A pontozóknak. Hogy egy nyilvánvaló tényt miért kell lepontozni, mert valaki nincs vele tisztában, azt nem értem.

[link]

(3.)

2014. aug. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Jégtánc ***** válasza:
Személyi elég.Idén már 21 nap az ügyintézés.Nekünk anno két hét alatt megvolt.Írásos engedély nem kell apukától,sehol sem nézik.Okmányirodában érdeklődd meg hogy lehetne megsűrgetni az ügyintézést.
2014. aug. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

én pár hete intéztem a személyit.

kapott idegleneset, olyan mint a lakcímkártya, nem az a nyomtatott papír, hanem rendes fóliázott, szines. szerintem azzal lehet külföldre menni, de kérdezz majd rá, az a biztos.

ez 60 napig érvényes, ezalatt jön majd meg a rendes, nekünk tényleg 30 nap volt mire küldték az sms-t, de biztos meg lehet siettetni

2014. aug. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Hogyne kérhetnék az apa írásos engedélyét! 2 éve annó nálunk volt ilyen a családban!(szerencsére volt papír) Külföldön ha megállít a rendőr és látja, hogy egy kisgyerek csak az egyik szülővel van, kérheti a papírt! Sok olyan esetről hallani, hogy a szülők elváltak, és az egyik fél a másik tudta nélkül viszi a gyereket külföldre... na, ezért kell az írásos engedély :)
2014. aug. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!