Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rend, tisztaság, de hogyan?

Rend, tisztaság, de hogyan?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy már erről is rengeteg szó esett, de akkor is, még egyszer :) azzal kezdeném, hogy nem vagyok egy betegesen rendmániás nőszemély, de ami kezd nálunk kialakulni, az néha már kiborít... a kisfiunk 17 hónapos, kis örökmozgó, jön-megy, pakol, ahogy kell :) kertes házban lakunk, szóval a kupi meg van tetézve néhány sáros cipőnyommal is, mert egyszerűen képtelenség állandóan cipőt cserélni. Próbáltam már, hogy bezárom az ajtót, de akkor ott sír, és menne ki.

Szóval kezd az agyamra menni, hogy most már tényleg egy csatatér a ház, pedig becsületemre mondom, pakolok is :) Amikor elkezdem pakolni pl. a játékokat, az én kis manókám jön, és persze épp az kell neki, már viszi is, majd pár perc múlva valahol landol, mást vesz a kezébe, az is elpottyan valahol, és így tovább :)

Lesz ez jobb? :) amikor bölcsibe megy majd (szeptember), van esély, hogy jobban megmarad a rend és tisztaság :)


2014. aug. 7. 12:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Miért képtelenség állandóan cipőt cserélni?


A játékoknak meg kell egy doboz.


Szerintem ennyitől nem lesz csatatér. Legalább is nálunk ennyitől nem volt. Mikor csatatér volt, azt tulajdonképpen nem a gyerek csinálta, csak hozzáadott egy kicsit az összképhez a pár szét dobált dolga, de kitakarítva, rendet rakva, ugyanaz nem keltett csatatér benyomást.

2014. aug. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Te vagy az anyja,ha sír fogod és nem engeded ki.Majd megtanulja,hogy ha kimehet,kinyitod az ajtót,ha nem ,nem. Nálunk sem a gyerek kupijától szokott kupi lenni általában,bár ő hajlamos a szárítóról is leszedni a ruhákat meg szanaszét dobálni a rajzolós papirjait.

Szerintem nyugodtan cserélhetsz neki cipőt,meg amúgy is ha sár van,ne engedd ki és kész.

Igen,jobb lesz ha bölcsibe megy(szegény jó hamar),mert otthon se lesz,ahogyan gondolom te is és párod is dolgozni fogtok,így senki semmit nem tud szétpakolni és összekoszolni.

2014. aug. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A gyerekek ilyenek, előveszik a játékot, aztán majd megtanítjuk neki, hogy el is kell rakodni. Együtt, ebéd előtt pl. Mi vettünk ikeás játéktárolót, mivel ezer játék van a nappalinkban. Amióta megvan, egy fokkal rendezettebbnek nézünk ki. A cipőcsere meg szerintem simán megoldható. Mi is kertes házban lakunk, mindennek megvan a maga ideje, a benti játéknak is, meg a kimenetelnek is. Nem rohangálunk ki-be a lakásba. Ajtó előtt cipőt leveszik, megszokták.
2014. aug. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
NÁlunk sincs mindig olyan rend és tisztaság, mint amit én szeretnék, de ikreim 20 hónaposak, a nagy 4 éves lesz (ovi most nincs) ,de sikerült mindent megcsinálni mellettük. Az hogy a játék azanaszét van, az nekem nem kupi, mert óránként max. körbe megyek és össze kapkodom.Ki csak akkor megyünk , ha én mondom és amikor jövünk be, maguktól ülnek le az ajtó elé és húzzák le a cipőjüket. Nálam fontos szempont, hogy játékokon kívül mindig minden el van pakolva, mert ha valami véletlelül elől marad, akkor tuti szédszedik pillanatok alatt.
2014. aug. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mi mindig összepakolunk mindent a helyére a délutáni alvása és az esti alvás előtt, sosincs kupi, mert amikor valamivel nem játszik is pakolgatok szép lassan közben. Polcra, dobozba, szekrénybe.

Tisztaság is van, miközben takarítok, ő is talál magának elfoglaltságot.

1 gyerek mellett szerintem meg lehet oldani.

2014. aug. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!