Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 17 hós fiam nem beszél, aggódom?

17 hós fiam nem beszél, aggódom?

Figyelt kérdés
elgagyarászik a maga módján, meg néha mondja hogy babababa, meg mamamam. de semmi értelmeset egyébként. viszont hozza a bilit, hogy belepisilhessen, nyújtja a fogkeféjét este a fürdésnél, hogy mossam meg a fogát, szóval egyébként meg értelmes. minden nap olvasok neki, énekelgetek. hogy tudnék még segíteni?
2014. aug. 8. 13:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

3 évesen (ovi előtt) elvitt anyám az orvoshoz, mert "nem beszél a gyerek". Szerencsére jópofa orvosunk lehetett, mert azt mondta anyámnak: majd beszél, ha sótlan lesz a leves. Ezzel elintézte. :D

Mindennek 33 éve. Jelentem teljesen egészséges, kimondottan beszédes típusú kétdiplomás lett belőlem.

Nyugi. Majd beszélni fog. Nincs elkésve.

2014. aug. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Az én 23 hónapos LÁNYOM! se beszél.Pár szót mond csak.Ellenben mindent megért,és maximálisan megérteti magát.A középső gyerekem 3 évesen beszélt,pedig teljesen egészséges.
2014. aug. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Akkor én mondok jobbat kedves kérdező:

Az én fiam 30 hónapos, és nem beszél, csak pár szót mond. (Kb 10-12)

2014. aug. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

17 hónaposan még teljesen belefér, de ha aggódsz, vidd el egy korai fejlesztőbe. Ott remek gyógypedagógusok vannak, akik megnézik, és megmondják, van e ok aggodalomra, de szerintem nincs. Ismerősöm kisfia két és fél évese csak mutogatott, meg nyögött, hümmögött. Most 4 éves ovis, és remekül beszél.

A kislányom 19 hónapos, korai fejlesztőbe járunk, mert mozgás, beszéd, beszédértés, és szociális kommunikációjában is elmaradt. Most már gagyog, nem csak kiabál, és jejeje, bababa ehhez hasonlókat mond, de még a mi neurológusunk sincs nagyon kétségbe esve, mert a kezdetekhez képest látszik a fejlődés, és ez a lényeg.

2014. aug. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!