Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan és mikor álltatok át a...

Hogyan és mikor álltatok át a napi 2 alvásról az 1-re?

Figyelt kérdés
Kislányom most 15 hónapos, és legtöbbször reggel 6-kor ébred, akkor nem nagyon bírja ebéd utánig. Ha viszont 7-kor kel, akkor igen. /Sajnos ez nagyon ritka./
2010. jan. 13. 08:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez babafüggő. Az enyém 16 hónapos. Van, hogy 7-kor kel, de pl. még most is alszik. Ilyenkor csak ebéd után fektetem le, de ha korábban kel, akkor még 2x igényli. Erre nincs szabály, a baba magától fog átállni. Van, amelyik hamarabb (akár 9-10 hónaposan), a másik meg jóval később. Attól függ, mekkora az alvásigénye.
2010. jan. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
1 éves kora körül állt át magától az egyszeri alvásra. 7 körül kelt és 10-11 körül már el is aludt, kb. 1-1,5 órát. Aztán este 19-ig fent volt, 19-kor fürdés, aztán szunya. Most 16 hónapos, mostanában fél 8 - 8 körül kel és 12 körül szokott aludni 1-1,5 órát, viszont este elég nehéz altatni, általában 20 óra körül sikerül.
2010. jan. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Egyszer ezt megkérdeztem én is.

Az enyém 13 hónapos, próbálnám, hogy napi 1-et aludjon, de nem nagyon megy, neki kell még a 2 :(

2010. jan. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
na pont ezért vagyok itt én is.13 hós kisfiam még 2x alszik délelőtt fél órát és délután 2 körül 1 órát.Este viszont még 10.fél 11 kor még fent van.Nem tudom már mit csináljak.
2010. jan. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves 4, én a 3. vagyok.

Én vagy elcsúsztatom a délelőtti alvást, hogy napi 1x másfél óra legyen, vagy a délutáni alvásból felébresztem 30 perc után. Így este simán elalszik vacsi után. Ha hagyom napi 2x másfél órát aludni, akkor este még 11-kor is ébren van.

2010. jan. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! 10 hónapos a lányom és 11 és fél 12 között fektetem le. Néha még alszik 2x, de már 8 és fél hónapos kora óta 1x :( Nem egy nagy élmény főleg mikor nyűgös.
2010. jan. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ma kipróbáltuk, és kibírta 12:45-ig, aludt 15:10-ig. /6-kor kelt reggel/

Még most is jól bírja :-)

Aki azt írta, hogy az Ő babája 1/2 órát alszik délelőtt, szerintem mostanában kellene kitolnia az alvást ebéd utánra. Az a 1/2 óra már nagyon kevés, nekem is ez volt a problémám.

2010. jan. 13. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!