Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan tudják a nők, mit...

Honnan tudják a nők, mit hogyan kell tenni a babával?

Figyelt kérdés

arra volnék kíváncsi,hogy ha egy nonek megszuletik az elso babája,akkor honnan tudja,hogy mit hogyan kell tennie? ez ilyen anyai oszton? honnan tudja,hogyan kell furdetni a babát, hogyan kell megfogni, szoptatni, etetni,mennyi az elég...meg ilyenek.

Terhesség elott sokat olvasnak konyveket errol a témárol?vagy ez csak ugy jon a noknél?

Tényleg nagyon érdekelne mert ez egy csodálatos dolog szerintem.udv!


2007. okt. 21. 10:01
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
védőnő megtanítja,vagy a szülészeten megtanítják.
2007. okt. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg megtanítják.De az ilyesmire inkább ösztönösen érez rá mindenki.Amikor még nem voltak védőnők, a legtöbb nő akkor is tudta mit kell tennie.Ez az anyai ösztön.
2007. okt. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én magamat ismervén mindig is kerültem ,hogy más pici babáját megfogjam mert olyan idegennek tűn és féltem tőlük.Amikor viszont megszületett a kislányunk olyan természetesen kaptam fel és raktam cicire hogy öröm volt nézni.pedig akkor még meg sem mutatták,hogy hogyan kell csinálni.A fürdetést meg mindig a párommal együtt csináljuk és egymást bíztatjuk.Szóval nálam tényleg bejött az anyai ösztön és szerintem ez mindenkinél müködik csak nem szabad azzal elnyomni,hogy mindig másra hallgatunk,hogy így csináld meg úgy csináld mert abba előbb utóbb bele lehet őrülni
2007. okt. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én egy 24 hetes kismama vagyok, és úgy gondolom at ösztöneimre fogok hallgatni. Teljesen egyetértek az előttem szólóval.

Az én védőnömtől semmit nem szeretnék tanulni, pláne nem a babázást:)

Sok sikert!

2007. okt. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nagyon jó kérdés! A szülés után azonnal cicire tették nekem a kisbabát és a csecsemős nővér megmutatta mit csináljak, hogyan szoptassak. A tisztába tételt megmutatta szintén a csecsemő osztályos nővér. Fürdetni a csecsemő osztályon fürdették, ezért azt párom - akinek már van egy kisfia - mutatta meg. A lényeg hogy tartani kell a fejét az újszülöttnek, de sokat lehet tanulni abból, hogy a tapasztalt rokonok hogyan nyúlnak a babához, hogyan forgatják meg. Ha elég neki a kaja, akkor legalábbis az én kislányom abbahagyja és ellazul. Innen tudom, hogy elég volt. A védőnő mutatta meg, hogy hogyan kell böfiztetni. A sírás a legnehezebb, hogy miért sír a kicsi. Ebben viszont az ösztön fog vezérelni, kiismered a kicsit és rájössz, hogy több féle sírása van. Ez viszont már hetek kérdése. De ez is ösztönös. Én is mióta babám van nem félek megfogni az ilyen kisbabát, mivel tudom már hogy nem fog eltörni:-)

Mondják az öregek, hogy a babával új anya születik és mindenkiben benne van az ösztön. Tényleg igaz!

2007. okt. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Van benne ösztön is, meg az is, hogy megmutatják, hogy célszerű csinálni a dolgokat, nekem a legtöbbet anyukám segített, meg sok nő szívesen lapozgat babás könyveket terhesen is, sokmindent megjegyeznek, akkor is, ha nem akarják szó szerint megtanulni ami benne van. Na meg a lányok általában kislány koruktól fogva fogékonyabbak a babákkal kapcsolatos dolgokra, még ha nem is tűnik úgy, de az ilyesmire sok kislány készül. Én már 8 évesen Dr. Miriam Stoppard Babakönyvét lapozgattam, csak úgy, mert érdekes képek voltak benne, szerettem olvasgatni, meg nézegettem, hogy miket kell megvenni egy kisbabának.
2008. febr. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!