Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért pelenkázzák mostanában...

Miért pelenkázzák mostanában 2 éves korukig a babákat? Én anyukám szerint 9 hósan szobatiszta voltam. NEM provokálni akarok, tényleg érdekel.

Figyelt kérdés
2010. jan. 13. 14:06
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
0%
Hát pedig elég provokálloan hangzik már ne is haragudj.Nem azt mondom h lehetetlen 9hossan szobatisztának lenni,de azért necces.Akkor a te babad is 2honap mulva szobatiszta lesz?Siess nehogy 2évessen is pelenkázni keljen ám.Miért baj ez nem értem.
2010. jan. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
65%
Mostanában azért lényegesebben nehezebb bilire szoktatni a gyerekeket és ez azért van, mert ma már sokkal "jobb" pelusok vannak, nem csurog, nem folyik, kényelmes a babának, nem ázik a gyerek a pisiben mint régen. És mért akarjon az a gyerek megtanulni szólni meg bilizni ha a pelusba produkálni sokkal könnyebb és kényelmesebb neki?
2010. jan. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
55%

Szia!


Sajnálom, hogy ilyen sokan bántanak! Én 10 hónapos voltam mikor már tudtam szólni, hogy bilizni szeretnék. Persze volt pár baleset, de 1éves koromra már simán ment minden és onnantól kezdve nem hordtam pelust.

Valóban elkényelmesedett mindenki, és mindig az aktuális divatot követik a tömegek. Pl pár éve még csak 3 óránként lehetett szoptatni, ma pedig igény szerint a "menő".

Én is anyukám módszerét fogom követni a szobatisztaságra való szoktatás terén.

Jó babázást neked!

2010. jan. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, nem tudom miért baj az ha valaki kérdez egyet, szerettem azt az oldalt de túl sokan vannak itt már akik elriasztanak.
2010. jan. 13. 15:06
 25/35 anonim ***** válasza:
74%
Az egyik unokatestvérem is 9 hónaposan szobatiszta volt. Ha a gyerek már tud ülni akkor már el lehet kezdeni próbálkozni a bilivel anyukám szerint. Az mondjuk biztos hogy a régi pelenkáról könnyebb volt leszoktatni a gyerekeket, de azért szerintem nem kell kivárni a 3 éves kort, és csak azért elkezdeni akkor, mert nem vennék be az oviba. Én 1 éves kora körül akarom elkezdeni a próbálkozást. aztán persze ez is gyerekfüggő, mert van aki nehezen érő típus, ami nem baj. Egyik ismerősöm gyermeke 2,5 éves, nálunk voltak múltkor, és szólt is a pici hogy kakilnia kell, de az anyukája azt mondta, hogy most nyugodtan mehet a pelusba. Na ez az ami nag hiba. Szegény teljesn összezavarodik, hogy mi az hogy most lehet,holnap meg nem. Szóval ha van eredménye a próbálkozásnak nem szabad "visszafejleszteni" a gyereket. Ők is hozhattak volna bilit.
2010. jan. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
31%
14,54-es vagyok.A tej csak költői volt mert ez szokott még ilyen lenni,hogy az én időmben már rég ittak a babák tejet...2 gyerekem van.az első fiam elég korán el kezdtem a bilizéshez szoktatni,de az istenért nem akart.nem szólt,nem akart rajta ülni sem,és az sem zavarta a pisibe tocsog,pedig még azt is beválaltam,hogy CSAK textilpelust adok rá,hátha akkor zavarni fogja a pisi és szól.de nem.pedig 10 hónaposan már szaladt a drága,de ez valahogy nem ment neki.aztán azt mondtam ennyi volt.nem csinálok belőle idegronycsot.Ha felismeri,hogy pisilnie kell majd szól.ez be is következett,de már simán elmúlt 2 éve.és magától egyik napról a másikra lett szobatiszta.és igen változik a világ,és ez jó.a "menő"igényszerinti szoptatás egy remek dolog.igy tudtam sokáig szoptatni 2.fiamat.ő most nyáron lesz másfél éves,és én akkor tervezem a pisi,kaki bilibe csinálását,semmi erőltetés nélkül.mert minden gyerek más.
2010. jan. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
57%

[link]


Azoknak akik szerint 1 éves kor előtt korai a biliztetés!


Kedves kérdező! Az éremnek mindig két oldala van, ezen az oldalon bármit kérdezel (mindegy milyen stílusban), lesznek olyan válaszolók akik finom fogalmazva is elküldenek a sunyiba! És olyanok is, akik egyetértenek veled.

Kérdeztél és válaszoltunk, dönts szíved szerint.

Szerintem is érdemes biliztetni, amint tud ülni.

2010. jan. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

Kedves 15:08as! A menő szándékosan került idézőjelbe! Én is igény szerint szoptatok. Ráadásul kizárólag anyatejet kap a kicsi, se tea, se víz se semmi!

Sok hasonló vitát indíthatnánk, pl: hozzátáplálás, mikortól, mivel kezdve VAGY testvérek kis vagy nagy korkülönbséggel ESETLEG együtt aludjon az anya a babával, vagy a baba helye a kiságyban van stb stb

A menővel azt akartam kifejezni, hogy a világ folyamatosan változik, ami évekkel ezelőtt jó volt és tuti az mára elavult és káros is.

Gratulálok a két gyermekhez és további szép napot neked!

2010. jan. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

15:14


van ebben a cikkben is sok igazság.


szerintem az okos ember észreveszi, hogy mikor akarnak velünk megvetetni egy terméket és mi az, amire valóban szükségünk van. lehetséges, sőt biztos, hogy a pelenkagyártók is próbálják belénk sulykolni, hogy minél tovább vegyük a pelenkát. (meg a babavizet, holott a Mo-i, bpi víz jónak mondott. nyugodtan ihatja a gyerek. mert most nem arról beszélek, amikor a kerti kútból itatják a gyereket, aztán csodálkoznak, hogy beteg lesz. de az a lényeg, hogy a babákat sem kell túl félteni, mert lehet, hoyg azzal ártunk nekik)

2010. jan. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

Szia


Anyukám szerint én 14-15 hósan lettem nappalra szobatiszta és kb 18 hósan éjjelre. Az elmondása szerint sok bölcsistársamat azonban még sokáig pelusozni kellet.


Manapság szerintem is nagy szerepe van a kényelmes pelusoknak abban, hogy későbbre tolódik a szobatisztaság.

Abban is egyetértek az előttem szólókkal, hogy az erőltetés inkább káros, semmint hasznos és hogy minden gyereknek más a fejlődési üteme.


A lányom 16 hónapos. Kb a szülinapja környékén kezdett el szólni, hogy "kaka" - mikor már bement. Most ott tartunk, hogy már az ingernél is szól - viszont a bilibe nem hajlandó termelni. Játszik vele, bilizteti a babáit, ruhában/pelusban ráül és imitálja a cselekvést: nyom, vagy mondja hogy csurog stb... de ennyi és én egyenlőre megelégszem ennyivel. Pedig érdekli a téma, jár velünk wc-re, nézi ahogy lehúzzuk, mesélünk róla, hogy hová kerül amit lemos a víz stb... Úgy gondolom, kicsit még tart attól, hogy az ő "testének a része" így eltűnjön. De majd megérti, és abban biztos vagyok, hogy erőltetéssel nem érnék el nála semmit.

2010. jan. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!