Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért pelenkázzák mostanában...

Miért pelenkázzák mostanában 2 éves korukig a babákat? Én anyukám szerint 9 hósan szobatiszta voltam. NEM provokálni akarok, tényleg érdekel.

Figyelt kérdés
2010. jan. 13. 14:06
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
Ja, igaz, a mai pelenkák annyira kényelmesek és komfortosak.. ha csak kisdolog megy beléjük, a felülete tök száraz marad a pelenkának, szóval a babáknak sem "érdekük", hogy bilibe termeljenek.
2010. jan. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
Egyébként meg most hogy így mondjátok... a 14 hónapos lányomnak még nincs is bilije. Nem is látott még olyat. Anyum azt mondta, hogy elég lesz neki nyáron venni, és nyáron próbálkozni a szobatisztaság kérdésével, amikor jó meleg lesz, és nem gond, ha pucér fenékkel szaladgálhat egy kicsit... Akkorra lesz 19-20 hónapos.
2010. jan. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
59%

Legyek öszinte???

Nem hiszem,hogy 9 hónaposan szobatiszta voltál.....Esetleg 19.

A lányom korán csinált mindent,mégis 21 hós korától szobatiszta rendesen......

9 hósan.Nézd majd meg a saját gyermeked mit fog tudni 9 hónaposan.Biztosan nem közölni,hogy pisilni kell,e´s kakilni.Pláne nem éjjel.

2010. jan. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
94%

[link]


ezt a cikket elolvasva nem értek veled egyet kérdező.

az orvosok azon a véleményen vannak, hogy az ideális kor 2-3 év között van, mert ekkor képes biológiailag kontrollálni a baba a székletét.

egy másik cikk pedig arról ír, hogy rá fog szokni idővel a gyerek a bilire, de nem szabad erőltetni, mert az esetleg lelki sérülést is okozhat számára.


szerintem neked van egy véleméyed, a barátnődnek egy másik. tartsd tiszteletben

2010. jan. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:
Figyi, nem vitatkozom veled, írtam is, hogy nem provokálni akarok, és ha nem tudsz rendesen válaszolni a kérdésemre akkor hagyd ki légyszi, az anyámmal beszélem meg inkább a dolgot mintsem veled, jó?
2010. jan. 13. 14:31
 16/35 A kérdező kommentje:
14:31 köszönöm, végre egy értelmes válasz!
2010. jan. 13. 14:32
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

Íme egy másik cikk, amiben az is le van írva, hogy mik a korai bilire szoktatás hátrányai.

[link]

2010. jan. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
Az én fiam rengeteget eszik.10 hónapos.El tudjátok képzelni mennyit kakál??? Volt olyan, hogy 1 hónapban 100 db pelus elment!8,5 hónapos korától bilizünk. A reggeli kaki mindig okés. A többi a necces.De így legalább spórolunk.Különben gyereke válogatja, hogy meddig kell pelenkázni.Van ilyen is , olyan is.
2010. jan. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
én sem hiszem,hogy 9 hósan szobatoszta voltál.én nem azt mondom,hogy anyukád nem mond igazat,de hogy nem emlékszik már rá,az tuti.ahhoz hogy 9 hónaposan szobatiszta legyen egy gyerek,6-7 hónaposan ell kell kezdeni a szoktatást.nos ez szerintem lehetetlen.próbáld meg a gyerekeddel és ha bevált irj ide nekünk,hogy hogy csináltad.és akkor én is el kezdek próbálkozni.anatómialig lehetetlen,de a te anyukád biztos sokat tud.és szerintem már tejet is iszik mert abban az időben már rég tejet ittak a babák.
2010. jan. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:
Ki iszik tejet?
2010. jan. 13. 14:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!