Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért pelenkázzák mostanában...

Miért pelenkázzák mostanában 2 éves korukig a babákat? Én anyukám szerint 9 hósan szobatiszta voltam. NEM provokálni akarok, tényleg érdekel.

Figyelt kérdés
2010. jan. 13. 14:06
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
58%
Szia. Én azért hiszem el,hogy 9hósan szoba tiszta volt a kérdező mert állitólag én is,9hónapos voltam mikor már nem kellett pelus.Anyum szokta mondani ej kislányom te nagyon hamar tudtad hova... :) az én kisfiam 20hósan lett szobatiszta,a kislányom most 15hónapos lesz,de eddig ha próbáltam csak sirt a bilin:( de nyáron megfelelő lesz,ha be is pisil nem fázik meg mert meleg van,akkor sokkal könnyebb:) ez van....
2010. jan. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
58%
én is szobatiszta voltam 1 éves korom előtt. és bár babám még nincsen, de van egy későn született öcsém, akinek úgymond a második anyukája vagyok. amint megtanult járni anya elkezdte a bilire szoktatást. nálunk úgy zajlott, hogy otthon le a pelust, bugyit fel és mehetett játszani. kapott egy bilit(ló alakú volt, úgyhogy játékból is szívesen ült rajta). elmondtuk neki, hogy mire való, bíztattuk, hogy szóljon ha érzi, hogy pisi lesz. és ha szólt mindig kapott valami jutalmat. nem kellett 1 hét és rájött, hogy sokkal kényelmesebb a pelus nélkül, onnantól kezdve sose kellett pelenka, éjjelre sem. szerintem egyáltalán nem volt korai, a családunkban minden gyereket hamar szoktattunk szobatisztaságra. sokkal könnyebb utána a kisgyerekkel.mindegy hol voltunk, ha szólt azonnal wc-keresés. senkinél sem vette észre, hogy trauma érte volna. plusz ilyen pelenka árak mellett én sem pelenkáznám 3 éves koráig. egyébként sem tartom jónak. szerintem a kisgyereknek is jobb pelenka nélkül, de ezt addig nem tudja, amíg meg nem mutatják neki. egyszerűen kényelmesebb a pelenka. bilire szoktatni türelemmel kell, hogy ő is akarja, játékosan.
2010. jan. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

Sógornőm 3 éves és 3 hós koráig pelenkázta a lányát.

Mikor én szóvá tettem ezt,azt mondta mit akarok van olyan gyerek akit 5 évesen is pelenkáznak:)

2010. jan. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

Szia! Én nem vonom kétségbe anyukád állítását, ő tudja mi volt.

Egyébként én is utánaolvastam és azt találtam, hogy általában 18 hónapos korukra érik el a babák azt a szellemi szintet, ami alapján képesek irányítani ezt a folyamatot. De mint mindenben, gondolom ebben is vannak kivételek.

A kislányommal (most 19 hónapos) hónapok óta ismertetem a bilit. Több hónapi próbálkozás alatt nem vettem észre semmi direkt reakciót nála, szerintem csak véletlenszerűen pisilt bele, mert már olyan sokáig ült rajta (azon nézegette a könyveit). Most meg hirtelen észrevettem, hogy amint ráültetem, belepisil és rögtön áll is fel. Ha látom, hogy kakilna, akkor is megyünk és rögtön el is végzi. Viszont még nem mondja előre, hogy kell (még alig beszél pár szót).


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy én hiába próbáltam már hónapok óta, korai volt. Láttam rajta a hirtelen változást, amint leesett neki a tantusz, hogy most mit is kellene csinálnia. Ezek szerint ő most érett meg erre és ez igazán nem amiatt volt, hogy "lusta" voltam próbálkozni, egyszerűen ilyen a fejlettsége és kész.


Nem provokáló a kérdésed, csak később fogalmaztál rosszul, amikor úgy tüntetted föl, hogy szándékosan akarnának az anyukák sok éven át pelusozni. Ez lehet, hogy egy kicsit sértő sokaknak, mert pl. mi van azzal, aki már egy évesen kénytelen beadni bölcsibe vagy bárhova a gyerekét. ő nyilván nem tud annyi időt erre szentelni, mint a régi anyukák, akik "háztartásbeliek" voltak 3 évig.

2010. márc. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
A túl jó pelenkák miatt a gyereknek tkppen fel sem tűnik az összefüggés és nehezebb is vele együtt működni a bilizés téren.
2010. máj. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!