Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit szoktstok csinálni?...

Reniimage kérdése:

Ti mit szoktstok csinálni? Gondolok itt etetés, altatás, babafogások, ilyenek.

Figyelt kérdés
Az én védőnőm olyanokat mond, hogy éjjel-nappal mindig 3 óránként etessem a babát... De akkor én meg a baba mikor alszunk? Szóval ez hülyeség, este úgyis felébred, ha éhes. Ti hány óránként etetitek, meg mikor szoktátok utoljára etetni, a "nagyobb" alvás előtt? A másik meg az lenne, hogy tudtok esetleg képet küldeni, vagy leírni, hogy mégis hogyan kell helyesen fogni a babát?

2014. aug. 12. 10:44
 1/4 anonim ***** válasza:

nekem nagyon pici sárga babám volt, szigorúan 3 óránként kellett volna keltenem, de ez esélytelen volt, max 25 óránként kajáért üvöltött. és ezt ne úgy képzeld el, hogy kaja után aludt 2,5 órát. haha, előző etetés elejétől kell mérni az időt, nagyon pici babák nagyon sokáig szopiznak mert még gyengék, nem tudnak helyesen szopizni, ezért van, hogy 1 óráig is eltart. utána büfi, és akkor jó ha van 1 órád magadra, alvásra, fürdésre, evésre, mindenre.

de ez persze csak az első napok, szépen lassan nő a pocakja és hatékonyabban tud enni, kb. 6 hetes korára azért sokat javul a helyzet, de van olyan baba aki 3x-4x kel éjjel nagyobb korában is, főleg ha fogzik, akkor jó ha megint alszol pár órát :D

szóval egyáltalán nem mondott akkora hülyeséget a védőnő, de majd ha megszületett a pici meglátod :)


az a lényeg, hogy a fejét mindig rendesen tartsad, de google képekhez írd be és kiad sok képt

2014. aug. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindkét gyermekem egyszer kelt fel éjjel enni, este 9-10körül ettek, majd éjjel 1-2fele, és reggel 5-6körül! Tehát csak egyszer kellett éjjel felkelnem hozzájuk,de nekem a kórházban is az orvos, a gyerekorvosunk és a védőnő is azt mondták,hogy nem kell felkelteni a gyereket, de pl amikor kórházban sárga volt a lányom, ott szigorúan kelteni kellett.
2014. aug. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Éjjel nem kell felkelteni enni, nappal sem eszik minden gyerek óramű pontossággal. Az enyém mondjuk pár nap után tényleg 3-4 óránként kért enni, de minden gyerek más. Ő sokat evett egyszerre.
2014. aug. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az első szoptatásoknál is a lányom végzett 20-25 perc alatt. Most 9 hetes és 15 perc az evési ideje. 5 hetes koráig az volt,hogy 8kor evett este, majd hajnali 2-3 körül újra és alvás 6ig (éjjel sosem ébresztettem). Az 5. hét óta nem kel éjjel enni.
2014. aug. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!