Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tanítsam meg önállóan...

Hogyan tanítsam meg önállóan enni?

Figyelt kérdés

18 hónapos a kisfiam. Hónapok óta küzdelem az evés. Egyedül akarja csinálni, de nem igazán megy neki. MIndent szétszór, kiborogat, eldobál, kiköpköd. Kész csatatér utána a konyha. Rászólok semmi. Elveszem tőle, semmi. Próbálom türelmesen tanítani, megmutatni, segíteni, semmi. Kis kézzel ehető falatkákkal elboldogul ügyesen, de a kanalat nem tudja "kezelni". MIndent meg ugye nem lehet kézzel enni. A leveset és a főzeléket is egyedül akarja, tőlem nem akarja elfogadni, kotorászna kézzel a tálban és szedegetné ki belőle azt amit meg tud fogni. Nem hagyom neki, amiből aztán óriási rapli lesz.....

Meddig tart ez még? Hogy tanítsam meg egyedül enni?



2014. aug. 13. 12:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Próbáltad már úgy (bár valószínűleg igen),hogy neki is van egy kanala és neked is egy másik?
2014. aug. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Próbáltam igen. Néha segít. Azt is próbáltam, hogy én segítek neki az ő saját kanalával enni, de nem hagyja ezt sem :-(

Félreértés ne essen én nem várom el tőle, hogy másfél évesen késsel villával egyen, gátolni se akarom abban, hogy bontogassa a szárnyait, tanulgassa az evést, én tudom, hogy ez egy ilyen időszak, sok rumlival jár amíg megtanul egyedül enni, de most már kriminális amit művel. Hátha nektek van valami tippetek? 1 hét múlva megyünk nyaralni, fogalmam sincs hogy fog étteremben enni.... Ott mégse hagyhatom neki, hogy mindent szétdobáljon! :-/

2014. aug. 13. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!