Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tanítsam önállóan enni?

Hogyan tanítsam önállóan enni?

Figyelt kérdés
Kislányom 22 hónapos, és pár hónapja már próbálkozunk a 2 kanalas módszerrel.Ő csak túrkálja az ételt, kisöpri a tányérból, pancsol vele.Néha a szájához emeli, ha mondom neki, de addigra lepotyog róla minden, és a másik oldalát kapja be a kanálnak.Az övén soha nincs semmi kaja:)) De ha megfogom én is, hogy segítsek neki, akkor kikéri magának, hisztizik, elfordítja a fejét.Nem tudom irányítani a kis kezét.Október 1-től bölcsis lesz, 15 gyerekre jut 2 gondozónő, remélem azért megetetik,ha addigra se boldogulunk.Tanácsok, ötletek?
2012. júl. 28. 07:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én is kíváncsi vagyok a válaszokra, mert a 21 hónapos fiam dettó ilyen. Gyönyörűen beszél, félig önállóan öltözik, de ez nem nagyon akar alakulni...
2012. júl. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Elég későn jut eszedbe :-)

Amint ülni tud a baba, egyből a kezébe kell nyomni a kanalat.

Eleinte persze, hogy játszik vele, de idővel rájön, mire való.

Októberig még rengeteg időd van, meg fogja tanulni, ne aggódj.

Várj még pár napot, hetet, légy türelmes,

hagyd, hogy azt csináljon az étellel, amit akar,

de semmiképp ne etesd! Mondd meg neki, nagylány már, egyen szépen egyedül, ha éhes, kénytelen lesz. :-D

2012. júl. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Másfél évesen elkezdtük, a védőnő mondta, hogy bőven ráér akkor.Tényleg nem siettünk ezzel, de szerintem előtte még azért elég kicsi.A villával szépen felszúrja a falatokat, és rágcsál is kiflit stb. egyedül, de ez a kanalazás nem nagyon megy..Köszi a válaszokat!
2012. júl. 28. 08:54
 4/12 anonim ***** válasza:

Igen, igaza van a második válaszadónak.

nekem is 2 éves lesz a lányom, és szintén megy bölcsibe, és szintén egyedül akar enni, de nem tud, vagy csak nagyon bénán.:-DDD

Én is azt csinálom, hogy hagyom. Mostmár vagy 1 hónapja tökölünk, és tegnap pont néztem, hogy míg igazán nagyon éhes, akkor az első 10 kanál tökéletesen betalál már!!!!, utána elkezd fáradni? vagy már hogy nem éhes annyira elkezd vele játszani, akkor elveszem tőle.

nekem még az is gáz, hogy a szobában eszünk mert nagyon kicsi a konyha, nincs asztal ott, és eddig ment a tv (én barom!!!) kaja közben, most arról is szoktathatom le, vért izzadok vele...:-((

2012. júl. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

én is hagyom a kanallal játszani,mondjuk nálunk az van,amit írtak itt is,első perctől van kanál nála is,minden úszik sokszor,de kit érdekel?meg kell tanulja valahogy,egyre profibb,pedig fiatalabb,mint a tied...októberig egy ekkora gyerek szerintem simán raerez,ha hagyod neki,h ő fedezhesse fel..

off:fura ez a vedonos dolog is,nálunk már 1eves statuson kérdezte,h kanalazgat:-e már...

2012. júl. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az első étkezésektől hagytam náluk a kanalat, egy éves szülinapjukon többé-kevésbé egyedül ettek.


A védőnő biztos a legjobb tudása szerint adott tanácsot, de hasznos más anyukákkal beszélgetni erről-arról.


Sok sikert!

Olyan még nem volt, hogy gyerek ne tanulná meg :-)

Ki előbb, ki később.

Csak hagyd a saját tempójában fejlődni.

2012. júl. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ez nem lep meg, mert ahány védőnő, annyi vélemény, de komolyan! Hogy őszinte legyek, hagytam neki mindig, hogy játsszon a kajával, de mindig megetettem.Nálunk is ugyanez van, hogy a szobában van az etetőszék, és megy a mese is.Kénytelen voltam bevinni, mert a konyhában nem volt hajlandó enni.De attól nem félek, hogy a TV-t hiányolni fogja, mert ő nagyon barátságos kislány, aki imádja a gyerekeket, és ha látja, hogy mindenki eszik, ő is fog.Meg azt hallottam a mi bölcsinkről, hogy ha ne adj'isten, addigra se eszik egyedül, megtanítják, mert nincs idejük egyesével etetni.Köszi a tanácsokat, megfogadom!
2012. júl. 28. 10:09
 8/12 anonim ***** válasza:
3 éves lesz a lányom októberben, kanalas ételt (amit a leves nálunk ki is merít) nem eszik egyedül, etetni kell (nálunk mondjuk más oka van ennek... Szerintem ha akarna enni, tudna egyedül.) Minden étkezés szenvedés, annyira utál enni...
2012. júl. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Csak annyit fűznék hozzá az előttem szólókhoz, hogy igen, természetesen megetetik a bölcsiben, ha addig nem tanul meg egyedül enni. Viszont ha addig nem tanulná meg, akkor ott egy-két hét alatt megtanítják neki. A kisfiam csoportjába járt egy kislány, aki még nem tudott egyedül enni. Két hét múlva az anyukája mesélte, hogy nem hitt a szemének, otthon egyedül megette a joghurtot - igaz, azért lecsöpögtette vele magát, de nem volt vészes. Szóval próbálkozzatok, persze, de azért nagyon ne stresszelj rajta, éhes biztosan nem marad, ha eszik egyedül, ha nem.
2012. júl. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

én úgy csináltam, igaz jóval előbb, hogy mindig hagytam kicsit.

10 hónapos korában kezdtük, beültettem az etetőszékbe, elétettem az ételt és hagytam pár percet, akkor még a kezével csipegette fel az ételt, 1,5 évesen már kanállal evett, 22 hónaposan villával, 2 éves korától babakést is kap :)

szerintem ez a leghatékonyabb módszer, az a legjobb ha elfordulsz :D mert akaratlanul is segíteni akarsz mikor bénázik vagy magára készül borítani az ételt, pedig ezek a tanulás részei és míg a másik oldalon leesik az étel de mégis tele a szája fél perc múlva, addig minek törekedjen rá, hogy ne essen le a kanálról?

2012. júl. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!