Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen egy szobában lenni egy...

Milyen egy szobában lenni egy újszülöttel?

Figyelt kérdés

19 hónap lesz a két gyerkőcöm között, más csak másfél hónapunk van vissza, nagyon parázok...

Kisfiamnál pár hónapja sikerült elérni hogy aludjon rendesen éjszaka és nappal is... Hozzá nem akarom berakni a pici lányt addig amíg ki nem alakul az alvása. Amíg éjszaka többször kell etetni stb... addig valahova máshova kellene őt raknom. A nappaliba gondoltam, de talán ott mégsem lenne jó. Kizárásos alapon marad a hálószobánk, aminek nagyon nem örülök de sajnos más lehetőség nincs.

Milyen együtt lenni egy újszülöttel egy szobában? Mi szeretünk este tv-zni, beszélgetni stb... nekünk ez a kikapcsolódás és a közös program. Újszülött mellett lehet nézni a tv-t? A férjek hogy bírják ha éjszaka felsír a baba. A férjem megszokta hamar a kisfiamat aki a másik szobában sírt fel éjszaka, ezt is megszokja majd?

Aki az elején maguk mellé vette a picit, vagyis egy szobába, az mesélne? Köszönöm.


2014. aug. 13. 15:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi is egy szobában voltunk, csak így lehetett megoldani, meg ha máshogy lehetett volna, akkor is így csináltam volna. TV-zni egész addig lehetett mellette, amíg el nem érte a TV kapcsolóját :) Utána mindig kapcsolgatta. Beszélgetni is lehetett mellette normál hangerővel, vagy halkan. Nem éreztem úgy, hogy zavaró lenne a baba jelenléte. Éjszaka könnyű volt, mert nem kellett egy másik helyiségbe átkóborogni tök kómásan, és ülve etetni, hanem magunk mellé vettem az ágyba. Aztán etetés után vissza. A párom talán az első héten ébredt fel a picire, utána nem, mondjuk nem is nagyon volt üvöltés éjszaka, és a gyerkőc is hamar átaludta az éjszakát. Volt egy olyan időszakunk, amikor nagyon sokszor ébredt éjjel (3-4 alkalom), egy idő után elég volt, hogy átnyúltam a kezemmel a kiságyába, és megsimiztem, vagy megfogtam a kezét. Nem kellett kivenni, vagy ringatni. Az ágya közvetlenül a miénk mellett volt, kb. 40 centire tőlünk. Most valamelyikünk általában kell az altatáshoz, de egyedül is el tud aludni, pici korában is többnyire így ment. Nem alszik velünk, csak néha bebújik, idegen helyen nem okoz neki gondot az alvás.

Ha együtt akartunk lenni úgy, azt megoldottuk a nappaliban, vagy akár a hálóban, amíg ő aludt, soha nem ébredt fel.

Összességében nálunk bejött ez a módszer, bár a másik lehetőséget nem próbáltuk :)

2014. aug. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Örülök, hogy mindenki aki írt pozitívan éli meg a babával való közös szobában élést, így tudom hogy nekem sem kell tartanom semmitől.
2014. aug. 13. 16:13
 13/16 A kérdező kommentje:

5.

Ne haragudj, hogy így reagáltam, csak az bántott hogy valamilyen szinten elítélsz azért mert nem ragaszkodom az együtt élésért egy szobában a babával. Én tiszteletben tartom mindenki igényét, nem vagyunk egyformák. A kérdésemre meg egyértelműen olyan anyukák-apukák válaszát vártam akik megélték már ezt a szitut, szóval elfogadom amit írnak, sőt jó olvasni amiket írnak. Én ettől a helyzettől eddig tartózkodtam, de így hogy látom másoknak mennyire bejött én is másképp látom már.

2014. aug. 13. 16:17
 14/16 anonim ***** válasza:

semmi baj, en sem akartalak megbantani. elnezest, ha megsertettem az erzeseidet. valoban kicsit nyrrsnek ereztem, ahog a leendo babad otthonanak megteremteserol nyilatkoztal, de nem akartalak "kiosztani"es ehhez valoban nincs is kozom

5.

2014. aug. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Mindjárt jobban érzem magam, hogy nem fújunk egymásra. :) Nem a kislány ellen szólt ahogy írtam, most hogy visszaolvasom tényleg furán hangzik, mintha teher lenne a második baba, pedig nem, csak szeretném megtalálni az arany középutat, ahol nekünk is jó és a kislánynak is. Ha ő is és mi is jól érezzük magunkat akkor igazán mindennek rendben kell lennie.
2014. aug. 13. 20:45
 16/16 anonim ***** válasza:

Nekem 19 hónapos a fiam de mèg mindig velünk alszik egy szobàban. 😄 Ès nem azèrt mert nincs helyünk. Lehetne sajàt szobàja de imàdom hallgatni a szuszogàsàt. Megnyugtat.

Amikor ùjszülött pici baba volt, akkor mèg kènyelmes is volt hogy rögtön magam mellè vettem szoptatni, sokszor így aludtunk vissza. Öt megnyugtatta a cicim ès a közelsègem, engem meg az ö közelsège.

Tv nincs a hàlónkban, csak a nappaliban. Mondjuk èn azt szerettem ha csend ès nyugalom van körülötte.

A pàrom 12-14 óràkat dolgozott szakàcskènt, nagyon fàradt volt, a picink pedig nagyon hasfàjós az elsö 3 hónapban, ùgyhogy èn nappalonkènt ès èjszakànkènt csak szoptattam ès tornàztattam, szoptattam ès tornàztattam...

A fèrjemmel ùgy döntöttünk hogy àtköltözik a vendègszobàba hogy ki tudja pihenni magàt. Aztàn amikor màr az èjszaka felèt àtaludta ès nem èbredt szigorùan 3 órânkènt akkor apa visszacuccolt mellèm. 😄😃😜


Szoktunk viccelödni hogy vajon mikor tesszük màr külön szobàba. Pàrom szerint majd 18 èves koràban... 😋

Èn meg mondtam hogy majd nem neki kell majd rólunk szülökröl levàlnia, hanem nekünk róla 😃

Egy biztos : mèg kihasznàlom az idöt míg velünk alszik mert olyan jóóó!

(A 13 èves nagylànyunkon làtjuk milyen gyorsan elmegy az idö, ès örülhetünk neki ha nem vagyunk cikik szàmàra, vagy ha megölelhetjük )


Mi màr azon

2014. aug. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!