Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le a cicirol...

Hogyan szoktassam le a cicirol 10 honapos kisfiam?

Figyelt kérdés
Mar minden fele szilard etelt megeszik, azt esi amit mi is. De mindemelett rengeteget cicil (legtobbszor csak cumizik) Naponta tobbszor keri, elalvashoz is. Ejjel minimum 3x felebred. Ez se nekunk se neki nem jo. Szeretnem leszokatni mire egy eves lesz. Hogy csinaljam? Es mit kapjon cici helyett? A doktornonk azt tanacsolta adjak neki organikus tejcsit.
2014. aug. 15. 14:08
 1/8 anonim ***** válasza:
61%

én egy 10 hónapost nem szoktatnék még le a ciciről!

Istenem mit megadtam volna ha a két gyerekemet csak legalább eddig tudtam volna szoptatni(az elsőnél 8 a 2.-ik gyerkőcnél 3 hónaposan elapadt a tejem)

2014. aug. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
Hogy Neked nem jó, azt értem, de neki miért ne lenne jó?
2014. aug. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ha a kerdesre nem tudtok valaszolni akkor ne farasszatok magatokat legyszives...

En is okoskodhatnek, hogy ha egyszer volt tejed 3 - 8 honapig akkor tovabb is lehetett volna, olyan nincs , hogy egyik percrol a masikra elapad...

2014. aug. 15. 14:42
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én fokozatosan csinálnám. A gyereknek sem pihentető úgy aludni, hogy állandóan felkel. Nyugodtan szoktasd le, elég nagy már hozzá. De azért az azt eszi amit mivel én még óvatos lennék.
2014. aug. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%

Nem okoskodás volt, hanem egyszerű megállapítás, ami valószínűleg stimmel is, ha így reagálsz...


Ha el akarod választani, akkor válaszd el.

Próbáld meg fokozatosan, bár ha éjjel 3x kéri, akkor kevés az esély rá, hogy fokozatosan menni fog, mert nyilván akkor igényli. A legtöbb gyerek, aki nem elválasztódik, hanem elválasztják, nem érti azt, hogy ha egyszer kaphat, akkor másszor miért nem.


Ha pedig fokozatosan nem megy, akkor egyik pillanatról a másikra kell.

Mondd meg neki, hogy nincs több cici, és ne is adj neki többet.


Ezt a két utat választhatod.

2014. aug. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%
Azt írod, leginkább csak cumizik, szóval szerintem nem tejjel lakik jól... így helyette nem kell adni minden esetben pótlást... én a helyedben a reggeli-esti szopit meghagynám neki, még jópár hónapig, a többi pedig következetesen nincs , csak ez a megoldás - de így sem lesz egyszerű...
2014. aug. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Jo megallapitas volt... Nem tul kenyelmes honapok ota egy pozban aludni, hogy a gyerek cumizni tudjon... Es nem hiszem, hogy neki jo olyannyira eberen aludni, hogy ha megfordulok rogton felsir es cicit ker.


Koszonom a valaszokat. Megprobalom a napkozbeni cicileseket kiiktatni ejjel pedig vizzel kinalni. A reggeli - esti marad meg. REmelem sikerul.

2014. aug. 15. 15:24
 8/8 anonim ***** válasza:

én is a fokozatosságot javasolnám.igen,sokan örülnének,ha szoptathattak volna sokáig-de a kérdező nem szeretne,mert úgy érzi,h ez neki nem jó.elvileg a 6 hónap a legfontosabb-nyilván utána is,de akkor inkább a testi kapcsolat miatt.

a kérdés a leszoktatásról szól.először én azt próbálnám,hogy a napközbeni elalvást nem cicivel,hanem magától.-ekkor már ugye ehet mindent-és ihat vizet is,aztán a reggelit,majd az estit hagynám el.én legalábbis igy csináltam-ill az estihez nem tudok tanácsot adni,h mit helyette,mert én még szoptatom.nekem is felkel éjjel-és sajnos néha nincs erőm 3-4szer altatgatni,igy egyszer ,hajnalban megszoptatom.ha kitartó vagy,pár nap alatt az éjjeli ciciről is leszokik

2014. aug. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!