Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert nincs el egyedül meg...

Miert nincs el egyedül meg par percre se?

Figyelt kérdés
Kisbabam 5 honapos es születese ota nem bir egy percet se egyedül jatszani.Van zenelö forgoja hintaja jatekai stb.teljesen mindegy 2 perc utan sikit.Ha alszik csak babakocsiban es seta közben tehat akkor se tudok mellette semmit se csinalni.Azt hittem ahogy nö egyre jobb lesz de sajnos nem valtozik a helyzet.Sirni hagyni nem akarom meg nem is birom elviselni .Van egy nagy hazunk amit kell takaritani mosni mosogatni stb...de igy hogyan??valaki hasonlo cipöben??segitseg nincs külföldön elünk
2014. aug. 19. 21:35
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
52%

Nem értem a mai anyukákat. Miért várják el, hogy a kisgyerekük, pláne a fél év alatti csecsemő EGYEDÜL legyen??? Nekik az a természetes, hogy az anyjukkal töltik a napot, hiszen ők még egynek gondolják magukat az anyjukkal. Azt igénylik, hogy mozogjon körülöttük a tér, hogy emeljék, vigyék, letegyék őket, a testi kontaktusra vágynak, tapasztalni, tanulni akarnak. Annak akarnak a részesei lenni, amivel a családjuk tölti a napot. Évezredekig az volt a természetes, hogy az anya vitte magával a kisbabáját MINDENHOVÁ, vele csinált mindent. Hogyan? Hordozva!!! Nahát! Micsoda új találmány, mi?

Tessék beszerezni egy kendőt, később egy csatos hordozót, aztán lehet dolgozni. Gyerek a hátadon, neked szabad mindkét kezed. Megoldódott a probléma.


Két gyerekem van, a harmadikkal vagyok mindenórás. Mindenféle probléma nélkül lehet gyerekkel a háton főzni, mosogatni, fejni, fát vágni, gyomlálni, bevásárolni, gyümölcsöt szedni. Tanyán élünk, "kicsit" több feladatom van mint egy lakásban lakó anyukának, a nap nagy részét kint töltjük az udvaron, jövünk-megyünk, így pl nálunk semmi más megoldás szóba sem jöhetne. És mindenki (azaz a gyerek és én is) elégedett.

2014. aug. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:

4-es vagyok

Nagyon nehez volt a haztartast megoldani, altalaban este csinaltam meg. Kb 1 eves koraig tartott ez az allando osszenoves, viszont akkor mar jart es azert kellett figyelnem. Meg falat is bontottunk a hazban, hogy egyben legyen a szoba-konyha, igy egyutt is voltunk es a konyhaban is tudtam tevekenykedni. Egyebkent is ez a felosztas tetszik, de igy legalabb volt egy nyomosabb indokom is ;)


A porszivot nagyon utalta, mindig olbe kellett venni es ugy csinalni. Ma mar azert nehez a porszivozas, mert o akarja csinalni, mindig elveszi tolem.


Tudom, hogy most borzasztoan nehez, faradt vagy es szalad a haz, de idovel jobb lesz es majd mosolyogva fogsz visszagondolni ezekre az idokre. Ne band, hogy nem hagyod sirni, en sem hagytam sose, szuletesetol fogva ossze voltunk nove, most pedig annyira kis onallo! En orulok neki, hogy nem fogadtam meg azokat a tanacsokat, amik arrol szoltak, hogy hagyjam, mert csak elkenyeztetem.


Probalj meg arra gondolni, hogy hamarosan levalik rolad es majd az is lehet, hogy visszasirod ezeket az idoket, amikor meg annyira nagyon szuksege van rad.


Meg egy tipp a haztartashoz. Oszd be, hogy melyik nap mit csinalsz. Pl. hetfon takaritod a furdot, kedden a nappalit, szerdan a halot stb. Nyilvan a mosogatas mindennapos, de abba a parodat is bevonhatod.


Bocs, hogy hosszu voltam.

2014. aug. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:
kedves 4-es köszi a tippeket ez jo ötlet minden nap masik helyseg....nem en sem hagyom sirni nekem az rettentö kimeritö nem birom hallgatni......igen most nagyon szalad a haz es en is nagyon hulla vagyok...
2014. aug. 19. 22:31
 24/35 anonim ***** válasza:

Ma 22:10

"Évezredekig az volt a természetes, hogy az anya vitte magával a kisbabáját MINDENHOVÁ, vele csinált mindent. Hogyan? Hordozva!!! Nahát! Micsoda új találmány, mi? "


Hjjahhh... Az én fiam utál hordozóban is lenni.

Egyéb ötlet? :-)

2014. aug. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez volt! Ne aggódj, még 1 éven át tuti így is marad :) Mi együtt szoktuk csinálni a házimunkát, már 2 éves. 1 éves kora óta sokmindent együtt csinálunk, addig pedig mindig vittem magammal és nézte. Sokáig elvolt így, ha megunta, akkor felvettem, majd megint folytattuk. Elég sokáig tartott így a munka, de én se hagytam sírni. Nem bántam meg, nyugodt, kiegyensúlyozott gyerek, ma már szépen el tud játszani egyedül is.
2014. aug. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:
hordozoban kenguruban ugyanugy üvölt...ugyhogy ez is kilöve....egy kerdes:amikor gyereket vallaltatok tudtatok hogy nem lehet egy percre se egyedül hagyni a jatekaival egy kisbabat akar masfel eves koraig???lehet hogy en tudatlan vagyok de en ezt nem tudtam.....ha ezt tudtam volna valoszinü nem vallalok gyereket...azota ugy elek mint egy igenytelen zombi....se fözes se alvas se mosas semmi.....magamrol meg ne is beszeljünk....
2014. aug. 20. 10:29
 27/35 anonim ***** válasza:
Sejtettem, hogy nem lesz egyszerű. Abból indultam ki, hogy minden gyerek más. A tesóm szörnyű gyerek volt, én viszont tündér. Reménykedtem, hogy a fiam egyszerű eset lesz, hát nem lett az. Én Vasaltam már úgy, hogy közben kézben ringattam, igaz ekkor még csak 5-6 kg volt. De szoktam úgy teregetni korábban, hogy lábbal ringattam a pihenoszeket, amikor kicsi volt és nagyon vágytam egy jó fürdőre, akkor fürödtünk is együtt. Nekem nagy segítség volt a férjem, aki látta, hogy mennyire nehéz eset a fiunk, így segített, amiben tudott. De ez fordítva is így van, most hogy ő van gyeden. Olyan férfival meg nem vállaltam volna gyereket, akire nem lehet számítani az ilyen nehéz időkben.
2014. aug. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:
hát igen de ahogy olvasom a kommenteket a legtöbb anyuka azért egyedül van a gyerekkel...az én férjem ha hazajön picit játszik vele utána alvás mert fáradt ...most is dolgozik
2014. aug. 20. 10:54
 29/35 A kérdező kommentje:
ja és mégvalami az én fiam 13 kg.én vagyok 50kg.szerintetek jó a gerincemnek ha rajtam lóg egész nap 13kg?mert szerintem nem.arról nem is beszélve hogy nem birom el!nyugodtan lehet ezért gyengének nézni,de még apukám is azt mondta mikor hordozóban felemelte hogy Uristen te ezt a gyereket hogy birod el????és akkor még egész nap rajtam lógjon??bocs de nem is értem hogy egy törékeny nö erre hogy képes...
2014. aug. 20. 10:57
 30/35 anonim ***** válasza:
13 kg? A fiam egy éves, de nincs meg 10 kg. Mit és mennyit eszik? Nem lehet, hogy a hasa fáj? És én is 50 kg körül vagyok, de mivel a fiam fel évesen volt 7 kg se, így könnyen ringattam. Nincs tuletetve?
2014. aug. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!