Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos babám a kiságyban...

5 hónapos babám a kiságyban 10 percnél tovább nem marad. Mit csináljak, hogy lekössem?

Figyelt kérdés
Hiába játszom vele, ott vagyok a kiságynál, simizem, ha már elkezd elégedetlenkedni, de nem tudom megnyugtatni, lekötni, csak ha kiveszem. Egész nap nem cipelhetem a kis popóját, pedig azt szeretné. Mit csináljak, hogy kicsit többet ellegyen egyedül játszással? Vagy ezt csak ha már nagyobb lesz, akkor lehetséges?
2010. jan. 15. 08:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Eddig is egyedül kellett volna hagynod a kiságyában.Ne maradj mellette,és ne is vedd fel,ha nem akarod még egyéves korában is cipelgetni.Legyen az ágyba játék,amivel elfoglalhatja magát.Lehet,hogy eleinte sír,de ezzel nem kell törődni.Néhány nap alatt szépen fog játszani egyedül is.
2010. jan. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Pont ezt kérdeztem én is pár napja:) Én azt tanácsolom, hogy vedd ki a kiságyból, játszószőnyegre, habitapira, stb. Ha ott is sír, nekem azt javasolta egy anyuka (eddig bejött), hogy jelölj ki délelőtt és délután fél/egy órát, amikor nem veszed fel, egyedül kell játszania, amíg te pl főzöl, takarítasz. Ha sír, 5 percenként odamész hozzá és elmondod, hogy most más dolgod van, de itt vagy, nincs semmi baj, majd mész tovább a dolgodra, pár nap alatt megszokja, hogy egyedül is lehet játszani.

5 hónaposan már nem kell egész nap cipelni a popóját :)

2010. jan. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

én nem tartanám napközben kiságyban!

Egy ekkora gyerek már többet mozog(na) tedd ki a földre, persze úgy, hogy ne fázzon föl. Nem felvenni kell, hanem teret biztosítani számára. A szőnyegen, pokrócon szépen elforog, több mindent lát, az hiányzik neki.

2010. jan. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én sem tartom őt a kiságyban nappal.Szerintem az nem játszótér.Az én lányom tudja,ha a kiságyban van,akkor aludni kell,nem is kell altatnom,mert csak beteszem este,cumi,és alszik.

Az én lányom is 5 hónapos,ő legtöbbet a földön van,játszószőnyegen.Ez készteti a kúszásra,lát mindig,egész nap elvan.

2010. jan. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekünk is a kiságy az alvás helye. Én sokat szenvedtem h napközben ott aludjon, de mára már úgy néz ki, h sikerült. -így a játék a nappaliban, a szőnyegen + egy pokrócon van. így tudja h amikor a kiságyba megy,akkor ott alvás van.

Karácsony után az én babám sem akart egyedül lenni, tuti azért mert az ünnepek alAtt sokat volt kézben. Elég sokat nyűgösködött, ha letettem a szőnyegre még le se érte a feje már cirkusz volt (nem sírt!!!!). én azt csináltam, h raktam mellé játékokat és otthagytam. egy ideig nyűgösködött, aztán megtalálta a játékait és azzal lefoglalta magát.4 hós

2010. jan. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Na,akkor én leszek,aki nem azzal fog jönni,hogy már rék hagynod kellett volna és csak miért csak most,st,stb.Az enyém is 5 hónapos,SOHA nem volt el egyedül,addig üvöltött,míg fel nem vettem.Vannak jobb napjai,mikor nem nagyon igényli a társaságom.Minden játék kb 2 percig köto le,aztán másik kell.Még nem forog,nem kúszik,a játszőnyeget nem szereti,hason jól elvan,de amíg nem tud forogni,addig kénytelen vagyok én váltogatni neki a pózokat.Bár mostanában már elég ügyesen löki magát oldalra,remélem akkor majd jobb lesz.Nem cipelem egész nap,de szinte mindig ott kell vele lenni és játszani vele,bohóckodni,stb.Van gyönyörű napirendünk,éjszakák tűrhetőek,de ezzel egyszerűen nem tudok mit csinálni.
2010. jan. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

rég,köti

Egyébéknt a kiságyban nekem sincs napközben,de mint látod,mit sem változtat a dolgon.Egyébként szerintem is tedd a földre,nagyágyra,legyen tere.

2010. jan. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
Szia! nekem már 14 hónapos, és én cipeltem mindig a popóját.Jól össze szoktunk, könnyen elvégzem az itthoni teendőimet,és ha megyünk valahova, felkötöm a hátamra a hordozót és még sportoltam is! :) Neked is ajánlanám a háti hordozókat,mivel kicsike még a melledre is fel kötheted.Egyébként tényleg jó ha lerakod a földre, hogy lásson téged is és kitáruljon előtte a világ.A kiságy alvásra való,amíg tart az éber ideje addig a földön egy pléden csuda jól el szórakozhat,de persze ne számíts arra hogy fél órát ellesz magában.Idehaza mikor még kisebb volt a fiam, és én úsztam a munkában nem volt időm mellette ücsörögni és játszani, ezért magamra kötöttem és amíg én készítettem a levest,vagy vasaltam,teregettem ő kíváncsian figyelt a hátamról, vagy szundizott egyet.Gyorsan elvégeztük amit lehetett,és utána mentünk a földre játszani.
2010. jan. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Utolsónak köszönöm,hogy leírta.Mostmár tudom,nem vagyok egyedül.Javult a helyzet egyébként?

utsó előtti

2010. jan. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, hasznos volt! Ő nem a kiságyban alszik, hanem a nagyágyban köztünk (az ellenzők hagyjanak békén, neki és nekem így a jó!) a szőnyegen szokott lenni, de rövid ideig bírja ott is. Amúgy az teljesen jogos, hogy most már ne tegyem a kiságyba.:) Nagy fiú és már rég forog oda vissza, és most mászni akar, de ahogy felpucsít, löki magát előre és nem sikerül, mindig eltörik a mécses, jobban mondva tombol, hogy nem sikerül neki. Vicces, de most pl. el van a szőnyegén.:) Hordozónk nekünk is van, de abban csak sétálunk, itthonra nem használom, mert könnyebb a hordozójába tennem, és onnan néz engem amíg mosok, főzök, stb...
2010. jan. 15. 12:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!