Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha nem vittem még aktívan...

Baj ha nem vittem még aktívan jászótérre?

Figyelt kérdés
1éves lesz 1hét múlva a fiam,eddig csak eldugott,üres játszóra vittem hintázni,homokozóba nem ültettem még bele(csak stabilan ü,nem jár) Van nagy játszó is,de az mindig tele van,így kerülöm. Azzal riogat anyósom hogy rég vinnem kellene,félni fog a gyerekektől ha nem találkozik gyerekekkel,nem fog beilleszkedni stb. Igaz ez? Vigyem el sűrűn? 22/L
2014. aug. 28. 12:16
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Mikortól illiene minden nap játszóra vinni?
2014. aug. 28. 12:17
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem igaz.
2014. aug. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az èn babám 11hónapos. Hetente 2-3alkalommal megyünk játszótèrre. Szerintem kell nekik a gyerek társaság. :-) Hozzáteszem,hogy èn nem vagyok egy játszótèren ismerkedős típus,de a fiam igènyli,így viszem :-)
2014. aug. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem igaz.

A lányom 21 hónapos, életében 3 alkalommal volt játszótéren.

Utálom ezeket a helyeket, direkt nem megyünk ilyen helyre.

A lányom nyitott, barátkozó személyigés, cseppet sem félős.

Persze hasznos, ha minél hamarabb szocializálódik, de nem kifejezetten ettől függ, hogy félős lesz-e.

2014. aug. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen igaz, ráértek még a barátkozással! :) Ennyi idősen a babák még nem igénylik más gyerek társaságát! Én ugyan 10 hónaposan már beültettem homokozni, de nem a gyerekek miatt. Voltak gyerkőcök, akikkel összebandáztunk, de csak 1,5 éves koruk körül kezdtek el játszani, akkor is inkább egymás után mentek. 3 éves koruk körül jön el az az időszak a gyerekeknél, amikor már egymásSAL is játszanak, nemcsak egymás MELLETT. Nyilván jó, ha viszed majd gyerekek közé, de pl. babaklubba, ahol hasonló korú gyerekek vannak még. Egy zsúfolt játszótéren, ahol a nagyobbak futkároznak, homokot szórnak, ott még talán nem olyan biztonságos neki. De amúgy biztos elnézné a nagyobbakat. Azt vettem észre, hogy a kicsik szívesen mennek a nagyobbak után, utánozzák őket. :) Pl. a fiam baráti körébe tartozott egy testvérpár, a nagyobbik 2 évvel idősebb lány. A kisfiúval sokáig a nővér után mentek, ő meg tutujgatta a két fiút. Kb. két év elteltével már a két srác játszott együtt, de a fiam a mai napig, ha velük szeretne találkozni, a kislány nevét mondja, pedig már ő "kinőtte" a srácokat, nem ugyanaz a játék már nekik. :)
2014. aug. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ezért nem vinném el még a zsúfoltra mert ahogy néztem a legkisebb is 2éves lehet hanem több. Nekem pl. Nehéz lenne beilleszkedni az idősebb anyák közé, de ennek is el jön majd az ideje :)
2014. aug. 28. 12:34
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem gond, még esetleg megnézi, de érdekelni még nem érdekli őt a gyerektársaság. A fiam 3 éves kora körül kezdett el megőrülni a gyerektársaságért. Egyébként én amikor vittem, nem nagyon haverkodtam anyukákkal, a gyerekem után mászkáltam. Néha egy-egy szóváltás.
2014. aug. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én 23 éves vagyok,lányom lassan 2 éves. Én se nagyon járok játszótérre,mert én nekem egyedül unalmas,másokhoz meg nem megyek oda,hogy hé te,beszélgetünk-e már.Lányom szereti a gyereket,tudja a játszón is hogy mivel mit kell csinálni,pedig szerintem max 10x voltam vele és ebből volt 8 idén.Ennyi idősen ők nem játszanak még egymással,így max az az értelme ennek,hogy megtanulja az eszközök közös használatát,ne legyen annyira irigy.

Amíg nem jár biztosabban a gyerek,igazából hintáztatni lehet csak,nem élmény annyira vele,hogy nekem kell pakolni őt jobbra balra ha épp magyaráz valamiért.

2014. aug. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
gyerekeket szereti nem a gyereket :D félre írtam,bocsánat
2014. aug. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj. Biztos van olyan 10-11 hónapos baba, aki eltéblábol a játszótéren, de a játszótér inkább kisgyereknek való, mint csecsemőknek. Különösen egy járni nem tudó babának a játszótérnél sokkal jobb programok is vannak.

Az viszont rossz kifogás, hogy nem tudnál az idősebb anyukák közé beilleszkedni. Nem azért kell menni, hogy te beilleszkedj. Ideje lenne felnőni és nem 22/L-nek, hanem 22/N-nek lenni.

2014. aug. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!