Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek az gáz, hogy már...

Szerintetek az gáz, hogy már 2 hónapos a babám, de még mindig igénylem, hogy egy héten 2-3 napot itt legyen velünk anyukám?

Figyelt kérdés
Sajnos a férjem nincs itthon, így reggeltől estig egyedül vagyok a picivel. Kezdve azzal, hogy kinyitja hajnalban a kis szemét, befejezve azzal, hogy este megfürdetem, megetetem, büfiztetem és leteszem aludni. Napközben elég sokat van fent, sír, hasfájós is, nem marad el 5 percnél tovább a kiságyban a forgó alatt vagy a babakocsiban sem. Mindent meg tudok és meg is csinálok már a babával kapcsolatban, nem erről van szó, hogy nem tudom. Sokszor az a legnehezebb, hogy nincs kihez szólni vagy megosztani a terheket. Olyan jó, amikor néha anyukám cipeli vagy büfizteti vagy teszi tisztába vagy besegít és kivasal. Nagyon jó érzés, és igénylem, hogy itt legyen, de néha meg bűntudatom van, hogy rossz anya vagyok és miért nem tudok egyedül elbírni mindent.

2014. aug. 29. 11:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem gáz. Miért lenne az? Neked jó, a babának jó, anyukád biztosan örül, hogy veletek lehet. Örülj neki, hogy nem vagy egyedül addig sem.
2014. aug. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Miert szamit masok velemenye ennyire?
2014. aug. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ez tök jó. Bár az enyém is tudott volna segíteni! Helyette én szaladgáltam hetente 5x hozzá a kórházba, mert eltört a gerince, amikor a baba 3 hetes volt. Nagyon hiányzott a segítsége.
2014. aug. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nyilván neked kell a társaság és nem arról van szó, hogy egyedül nem bírnád ellátni a gyerekedet. Vannak ilyen társaságkedvelők. Ismerek olyat, aki a nászútra is elvitte a barátnőjét, hogy ne unatkozzon a férje mellett.
2014. aug. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mindenkinek más a teherbírása. Bűntudatod ne legyen, mert az csak hátráltat, inkább örülj annak, hogy anyukáddal ilyen jó a kapcsolatod.


A hasfájás elmúlik majd, és szép lassan könnyebb lesz minden. Meglátod, ahogy ügyesedsz, erősödsz, és megszokod az életritmusotokat, úgy nő benned a jó érzés, hogy mindent meg tudsz egyedül is csinálni. Biztasd magad azzal, hogy a babád is egyre jobban ellesz majd a játékaival, nem lesz mindig sírós meg nyűgös.

2014. aug. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

4. válaszoló: Ezen azért jót derültem. + barátnő a nászúton az unalmas percekre :)


Igen, nem kellene másokkal foglalkoznom, de vannak, akik ferde szemmel nézik és azt gondolják, hogy ez már túlzás, másnak sem volt segítsége. Pl. anyósom

2014. aug. 29. 11:49
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát erre csak azt tudom mondani, hogy ha anyósod azt mondja, hogy ugorj a kútba, akkor...?
2014. aug. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem is sokat segít anyukám, eleinte sokat jöttek át és vigyázott a picire amíg én gyors főztem valamit vagy elmosogattam, többször el is vitték egy héten (délután 4-fél7-ig), most hogy nagyobb (másfél éves) most is viszik heti 1x kb magukhoz. Nekem sem feltétlenül azért kellett ez hogy megcsinálhassam a dolgaimat, inkább a társaság ami nagyon jól esett, meg a sok jó tanács.

Szerintem akinek van lehetősége, használja ki, az irigyek meg menjenek ahova gondolom.

Anyu húga állandóan azzal piszkál hogy milyen sokat lógunk anyuékon ami amúgy nem igaz. Eleinte kb fél évig átmentünk vasárnap ebédelni, fél év után ez elmaradt. Igen, átszoktunk ugrani hétköznap 1-2 nap de csak késő délután miután ők is hazaértek a munkából, 1-2 órát töltünk ott. Itthon sokszor uncsi már és néha nekem is jól esik hogy kicsit más pesztrálja a gyerkőcöt.

Sokszor anyuék hívnak át minket, szóval nem mi vagyunk rájuk tapadva...

Ne foglalkozz az irigyekkel.

2014. aug. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ó, Drága...! :) Ha nektek jó, ne foglalkozz mással! Lehet, hogy anyósod is szeretne a babával lenni, ezért irigykedik anyukádra. Nekem 6 és 2 éves gyerkőceim vannak, de bizony én is igénylem anyukámat, ha szabin van! :D Anyósom már nyugdíjas, ő is bármikor jönne szívesen, jóban is vagyunk, de az anyukám azért más... Én egyáltalán nem érzem magam rosszul emiatt, ha anyumnak más dolga van, akkor nem jön és kész. De ő is szeret velünk lenni, így mindenkinek jó! :) Ha meg nem tud jönni, akkor boldogulok egyedül természetesen...
2014. aug. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

nekem sajnos nincs segítségem. férjem akkor jön mikor a gyerek már alszik, reggel elviszi oviba, de míg nem volt ovis addig reggel tovább aludt és akkor se találkoztak, csak vasárnap.

mikor kijöttünk a kórházból, férjem hozott haza, letette a küszöb elé a gyereket és ment, utána meg senki nem nyitotta ránk az ajtót, pedig van 2 nagypapa, de nem izgatja őket :(

szerintem becsüld meg anyukádat, ez baromi jó lehet, én is nagyon vágynék erre, pont nem érdekelne ki mit gondol :)

2014. aug. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!