Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megkésett mozgás és értelmi...

Megkésett mozgás és értelmi fejlődés?

Figyelt kérdés
Olyan anyukák történetére lennék kíváncsi, akiknek babája minden mozgást jóval később kezdett(mit mikor kb?)!! Az értelmi fejlődésben is le volt maradva ez miatt a gyerkőc?(olyanokra lennék kíváncsi, hogy mutogatott-e ha kellett neki valami, vagy könyvekben, milyen utasításokat értett meg,tapsolt-e, pápázott-e, beszéd stb..)Mikor mit kezdett el ezek közül? Behozta-e a lemaradást,ha igen akkor mikorra, ha nem mi maradt vissza ezek miatt???
2014. szept. 1. 11:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

A fiam mindent később csinált valamivel. 8 hónaposan ült, utána kezdett kúszni, 11 hónaposan állt fel bútor mellett, kb 1 évesen mászott. Azóta mászik, bútor mellett megy, de egyedül nem hajlandó. Másfél éves.

Ezzel szemben az értelmi képességei nem voltak lemaradva. Szinte mindent megért, régóta tapsol, integet (amikor van hozzá kedve), könyvekben rengeteg mindent felismer, meg is mutatja, ha kell neki valami rámutat, testrészeit ismeri, máson is megmutatja őket, és mivel autóőrült, annak a részeit is tudja már. Beszélni még nem beszél, csak néhány szót (de kétnyelvű környezetben van, ha jól tudom, ők később is kezdenek beszélni). Most ott tart, hogy 3-4 szót tud és mindennek az elejét mondja.


Hogy mikorra hozza be, arról nem tudok nyilatkozni, mert most itt tartunk. Remélem, nemsokára elindul (szerintem fél is kicsit, nem egy bátor legény:)).

2014. szept. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nem tudom, annak számít-e nálad, nálunk így volt: 8 hónapos korára forgott mindkét oldalra (5 hónapos korra hasra, 8 hónaposan vissza), 10 hónaposan kezdett kúszni, és akkor kicsit megpörgött: egy hét alatt felállt, lépegetett bútorok mellett, majd mászott. 15 hónaposan elindult, de önállóan felállni pl. 17 hónaposan állt fel először (azaz kapaszkodás nélkül). Sokat vizsgáltattuk, a férjem is állandóan nézegette (ő neurológus), semmi baja nem volt. Az értelmi fejlődése fantasztikus volt amúgy, mire forogni megtanult oda-vissza, azaz 8 hónapos korára 5 szót használt rendszeresen, egy évesen már nagyon sok szót tudott, könyvet lapozgatott, a neki kellő dolgokra már 8 hónaposan rámutatott, mindent megmutogatott a könyveiben, mindenkinek tudta a keresztnevét a családból 16 hónaposan, nagyon hamar beszélt folyékonyan, a finommozgásai is extrém gyorsan fejlődtek, 10-11 hónaposan 6-7 kockából épített tornyot. Most 2.5 éves, nagyon ügyes mozgású, nagyon-nagyon értelmes-érzelmes-empatikus nagylány, a bölcsibe is remekül beilleszkedett.
2014. szept. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Velünk épp ma történt meg a "csoda"..Kislányom szombaton lesz 1 éves és se nem kúszott se nem mászott, egészen máig..nagyon kétségbeestem mi lesz már néztem a gyógytornászokat stb.. erre ma a semmiből elkezdett rendesen kúszni és mászni felállt...eddig csak ülni tudott, rendesen felült magától..különben az értelmi fejlődése nem maradt le.. mert már fél éves kora óta utánoz, tapsol, mutogat, szótagokat mond, "csak" a mozgás fejlődése volt lemaradva..de most ma megnyugodtam :)szóval hogy a kérdésedre válaszoljak nem maradt vissza, mindent behozott egyetlen nap alatt.
2014. szept. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

enyém nagyon jó volt mozgásban, most is az.

viszont más téren komoly lemaradásai voltak. pl. nem mutogatott, nem beszélt, 1 évesen már a kisgyerekek rázzák a fejüket, hogy neeem, enyém még 2 évesen se.

első körben autizmus gyanúját állapították meg, majd 3 évesen hozzájött a megkésett beszédfejlődés, 4 évesen lekerült az autizmusról és kommunikációs zavart diagnosztizáltak nála.

egyébként utolérte a társait 3-4 éves korára, de mai napig nehézkes a kommunikációja. mindent 50x mond el, amíg nem reagálunk rá, ha nagyon maga alatt van, egyszerűen nem tudja elmondani mi a baja, dadog és a mondat első szavánál elakad. szóval nehéz neki. de jó, hogy időben elvittük és kapott fejlesztéseket, sokat segített a fejlődésében

2014. szept. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Kislányom 15 hónapos,szépen megindult mozgásfejlődése nagyon lelassult! Hypotónia miatt már 3hós kora óta járunk különböző tornákra, és 5hósan kezdtük meg a korai fejlesztést!4,5hósan oda vissza fordult,8hósan kúszott, igaz nem a szabályos "katona" kúszás!13 hósan tudott megülni 14 hósan ült fel egyedül, és 2 hete mászik kb, 5-6 alkalommal felkapaszkodott a kiságyban állásba, tudja de nem viszi túlzásba!! Ő sem mutogat semmire ha meglát valamit csak nyúl felé ha kell neki. Mint ha a tapsoláshoz hasonlót 3 napja elkezdett de nem vagyok benne biztos hogy az konkrétan az lenne!Az integetés is hasonló de azt sem akkor csinálja mikor valakit meglát vagy megy valaki hanem amikor neki kedve tartja akkor kalimpál a kezével!! Megérteni szerintem nem sok mindent ért meg,ha mondom neki hogy nem vagy nem szabad akkor rám néz vigyorog és azért is megcsinálja, meg talán ha mondom neki többször egymás után hogy nézz rám akkor rám néz, nevére hallgat! Olyat hogy gyere ide vagy hasonló nem ért meg legalábbis nem hajtja végre, vagy hol van "valami" kérdésre sem mutat rá semmire csak néz rám! Beszéde nem túl fejlett csak annyi, hogy mamamama,papapapa,babababa, dajjjdajj,tajjtajjj és ehhez hasonlók.Játékokat nem pakol bele fele csak kivesz! Egyébként neurológushoz szoktunk járni, bár most 3 hónapja nem voltunk már, majd pont most szerdán kell mennünk! Eddig értelmileg teljesen épnek találták,ezekről még ne beszéltem az orvossal! De olvastam ezekről az AUTISZTIKUS tünetekről és eléggé el keseredtem!!!
2014. szept. 1. 12:19
 6/17 anonim ***** válasza:
Az igen nagy baj ha egy egy éves semmit nem csinált idáig,kedves válaszoló már régen el kellett volna vinni szakemberhez,ok,hogy más ütemben fejlődnek de 1 1 évesnek már ott kell tartania ha még nem is jár,hogy feláll,és próbálkozik a járással kapaszkodva, nem is értem miért nem vitted eddig sehova...a nagyon késői mozgásfejlődés meg később visszaüthet,ugyanúgy,mint a megkésett beszédfejlődés
2014. szept. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

amiket írsz azok nem autisztikus tünetek.

az autisták nem elmaradottak értelmileg, sem mozgásban, hanem inkább úgy írnám, hogy főleg szociális téren és kommunikációban nehézségeik vannak.


tiednél másról lehet szó. értemli elmaradást abszolút lehet magyarázni a mozgás elmaradással, hiszen a mozgás indítja be az agyat.

minél előbb el kell vinni orvoshoz, így is túl sokat vártatok. már a forgás elmaradásánál kellett volna menni, de legalább akkor mikor 10 hónaposan nem mászott!

szüléskor minden rendben volt? milyen apgarral született? egy esetleges oxigénhiányos állapot pl. magyarázhatná ezeket a lemaradásokat. de autizmusra nem gondolnék a ti esetetekben

2014. szept. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Örülök a kérdés kiírásának, mert mostanában én is sokat agyalok ezen.


Az én kislányom 4 hónapos múlt, mikor hasról hátra fordult, amit kb. egy hétig mutatott csak. 6 hónapos korában oldalra fordult, de még nem teljsen hasra. 7 hónapos volt mikor biztonsággal hasra is fordult, és a keze sem szorult be a hasa alá. 8 hónapos korában pedig intenzíven elkezdett mozogni, forogni, és 8,5 hónapos korában nagyon stabilan megült. De nem folytatta a mozgásfejlődését. Igaz 9 hónaposan esténként négykézlábra állt,de még 10 hónaposan sem mászott, és kúszni sem kúszott igazán, csak lökdöste magát a kezével. Ekkor kerestem gyógytornászt, mert innentől már picit aggódni kezdtem. Most betöltötte már a 11 hónapot, még mindig nem mászik, és biztos, hogy nem fog szaladni 1 évesen.

Az értelmi fejlődése rendben van. Felismer képeket, helyeket és helyzeteket, megismer rég nem látott embereket. Szereti az állatokat, örül nekik. Nagyon szépen eszik. Tapsol, néha pápázik, sokat gagyarászik, néha babanyelven megismétli, hogy anya, apa, mama, ha kedve van, mindent szeretne megfogni, régóta hallgat a nevére, tökéletesen érti, hogy nem, nem szabad, és megfigyeltem, hogy ha türelmesen elmagyarázom neki, hogy mit hogy kell, akkor megérti. Szóval, én azt hiszem, hoyg az értelmi fejlődésével nincs baj. De így, hogy tornára járunk, ott belém adták kicsit a félsz-t. Más szemmel vizslatom azóta, talán kicsit túl parázom, hogy "biztos rendbe van minden?" Nagyon bizonytalan vagyok, mert olyan jól fejlődő, értelmes pici, nem lenne okom panaszra. A gyerekorvos és a védőnő elégedett, nem mondták, hogy baj lenne, mert mindent megcsinált eddig, és ráadásul szabályos módon, csak lassabban. Mindig megvizsgálták, emelgették, nézegették a fejlődését, jól reagált. A gyógytornász szerint nincs nagy baj, csak egy kis segítség kell neki, mert a mozgásért felelős központ sérülhetett. És itt jönnek a dilemmáim. Mi van, ha tényleg csak lustább? Vagy lehet, hogy később lesz baja? Remélem nem. Vagy lehet, hogy ez a mozgás is már egy kicsit túl van misztifikálva? Ezernyi aggódalom, mert anya vagyok. Pedig egy piszok optimista vagyok. Úgy fogom fel most is, hogy a torna ártani nem árt, jó kezekben van, a többit meg majd az évek megmondják.

2014. szept. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
A 6 és 7 válaszoló valamit nagyon felreértett!!! Kislányomnál egyáltalán nem maradt ki a forgas írtam is hogy 4,5hósan már oda vissza fordult az nálam egyenlő a forgással de most kijavítom ha valakinek nem volt teljesen tiszta! És az a vád hogy nem vittem sehova...szerintem leírtam,hogy 2 féle totnára járunk (egy sima és egy dévény),plusz a korai fejlesztő heti 2 alkalom,azaz hetente 4 helyre hordom a lányomat! Neurológusnal is voltunk,de ezt is leírtam már!!!! Onnan kerültünk tornára mint általában a babák nagy része akinél hypotoniát állapítanak meg(ez volt mikor 3 hós elmúlt)!!! Legalább is ez itt felénk így van akinél a gyerekorvos ilyesmit lát rögtön oda küldi!!! És hozzá tenném még azt is hogy tavaly december óta,most az utolsó két hónapban nem kellett mennünk,eddig mindig 1-2 hetet bent feküdtünk minden hónapban újszegeden a neurológusunkál! De ezt is leírtam hogy x ideje nem kellett mennünk,de eddig mindent rendben találtak értelmileg!!! De azóta nem voltunk majd szerdán kell mennünk vissza,mint ezt is említettem!!!! Szóval nem vádaskodásokat és hogy mekkora "szar anya"(nem szó szerint ezekkel a szavakkal,de a mögöttes tartalmon nem változtat)vagyok hozzászólásokat kértem!! Én tudom hogy min mentünk eddig keresztul ( MR,2 db Lumbal punkcio,számtalan vérvétel stb..)és mit tettem és teszek a gyerekem fejlődéséért! Csak annyit szerettem volna,hogy mások történetét végig olvassam,mert reménykedtem benne,hogy a fejlesztésekkel és tornákkal behozhatja maradandó károsodás nélkül a kortársait és nem egy betegség korai jelei ezek nála!! Remélem mostmár mindent leírtam úgy hogy senki ne értsen semmit félre(bár szerintem elsöre is érthető volt)!! És még egyszer köszönöm a 2 hozzászóló minősítését!!
2014. szept. 1. 16:56
 10/17 A kérdező kommentje:
Egyébként,kis súllyal születet,37 hétre korai burokrepedés miatt 1950g-al és 40cm-rel, 9/10 Apgarral!oxigény hiány nem vol!! Legalábbis tájékoztatást nem kaptam róla és sehová nincs feltüntetve,de rögtön felsírt!!
2014. szept. 1. 17:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!