Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom belázasodott. Adtam...

Kislányom belázasodott. Adtam neki Nurofent meg hűtő fürdőzik. Jól csinálom?

Figyelt kérdés
Most először beteg, ezért nem tudom mit is kell csinálni? Azt honnan tudom,hogy a foga miatt van vagy más baja van esetleg?
2010. jan. 17. 18:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Jól csinálod.Nem tüsszög?Köhögés?Hasmenés?

Holnapig semmi baj nem lesz,adj Nurofent,de reggel vidd el orvoshoz,hogy megnézhesse ne e beteg.

2010. jan. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Más tünete nincs. Éjjel újra adjak nurofent, és mérjem is a lázát?
2010. jan. 17. 18:59
 3/16 anonim ***** válasza:

Igen! a Nurofent 8 óránként lehet adni,de magas láz esetén nekem azt mondta a doki,hogy akár 5-6 óránként is lehet.

Nekünk is muszáj volt,mert még az állott vizes lepedőbe csavarás sem vitte le a lázat.

Azt viszont nem írtad,hogy mennyi idős a babád,az adagolásra figyelj!

Mi 5 hósak vagyunk

2010. jan. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
10 és fél hónapos.
2010. jan. 17. 19:04
 5/16 anonim ***** válasza:

Óóó...akkor nyugodtan adhatsz neki 5-6 óránként,úgy mint mi.

De csak ha már közelíti a 39-et.Én 38-ig nem adtam semmit.

2010. jan. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
38.5 volt. köszi a gyors választ.
2010. jan. 17. 19:11
 7/16 anonim ***** válasza:

Nekünk a doktornéni az első csecsemővizsgálat alkalmával írt fel lázcsillapító kúpot (Germicid-C), és én 38C felett mindig azt adom a kisfiamnak, mert az tartósan leviszi a lázát. 38C alatt szoktam a Nurofent (szuszpenzió) adni. (Ez általában olyankor van, amikor oltást kap, és felmegy a hője.)


A foga miatt is lehet hőemelkedése, de ezen kívül is nagyon sok oka lehet. Nekünk pl 3 napos lázunk is volt, ami arról szólt, hogy 3 napig 38C körül volt a hője, de nem köhögött, nem tüsszögött, semmi más látható baja nem volt. A harmadik nap kijött rajta néhány kiütés, elmúlt a láza, majd pár napra rá a kiütések is, és gyógyultnak volt nyilvánítható. :)


Figyelgesd a kislányodat, ha más tünetei is vannak, vagy holnapra nem múlik el a láza, aluszékony, fájdalom jeleit mutatja, vagy bármi más esetben, amitől az anyai ösztöneid veszélyt jeleznek, irány a doki!


Kívánok neki mielőbbi gyógyulást!

2010. jan. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszi, aranyos vagy. Most hogy írtad eszembe jutott, hogy nekünk is van itthon Germicid kúp.
2010. jan. 17. 19:20
 9/16 anonim ***** válasza:

De vagy a germicid c vagy a sima germicid már nem jó annyi idős korban...nem tudom pontosan,nézd meg.

Én itt láttam egyik kérdésnél,ha megtalálom belinkelem.

2010. jan. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Ez az én kérdésem volt,az eü-s anyuka irta

2010. jan. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!