Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy zajlik egy reggeletek...

Hogy zajlik egy reggeletek bölcsis gyerekkel?

Figyelt kérdés
Kisfiam szept. 22-én kezdi a bölcsit, két hét lesz a beszoktatás. Én okt. 6-án megyek vissza dolgozni. A beszokási idő alatt nyilván nem lesz gond hozni, vinni a gyerkőcöt, de utána reggel 7.30-ra be kell érnem a munkahelyemre, ami gyalog kb. 20-25 perc, busszal 10-15. Ti hogy csináljátok? Mikor keltek? Ti készültök el előbb vagy a gyerkőc? Kisfiam azon a napon lesz 17 hónapos, egyelőre a reggeli kelés általában 7 körül van. Köszönöm a válaszokat!
2014. szept. 5. 14:13
 1/8 anonim ***** válasza:

én nem tapasztalatból írok ,de mi is nemsoká kezdjük.

Én úgy terveztem, hogy én leszek a mérvadó, mivel messze dolgozom, több mint 1 óra az út, tehát ezt bele kell kalkulálnom, szóval nyilván nem érhetek be 9-re hanem 8-ra jó lenne. Így valószínű hamarabb kelnénk, mint most hogy még itthon vagyunk. Bízom benne, hogy megszokja, de remélem így este hamarabb is fog elaludni.

2014. szept. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
szerintem 6kor kelj és készülj el,a babókát pedig 6:30kor ketegesd és időbe el tudtok indulni. Lehet az lenne jó ha már a kezdetektől igy csinálnád,hogy belerázódjatok mindketten.
2014. szept. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mikor Te teljesen elkészültél akkor ébreszd a kisfiadat, hogy már csak vele kelljen foglalkozni indulásig.
2014. szept. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat! Kb. én is így gondoltam, csak egyelőre őskáosz van még a fejemben az egész új helyzettel kapcsolatban.
2014. szept. 5. 19:27
 5/8 anonim ***** válasza:
először én kelek, nagyjából elkészülök, tervezett indulás előtt háromnegyed órával keltem a gyerkőcöt (ovis, de ez most mindegy). Felöltöztetem, kap egy adag tejcit, bekapcsolom neki a tévét, a hátralevő időben még van ideje felébredni, vagy pihegni kicsit. Az utolsó simításokat magamon akkor végzem ha már mindenki kész. Nem reggelizünk itthon. Én másfél, vagy egy és negyed órával indulás előtt kelek. Szóval fél órával korábban mint a gyerkőc. Minden cuccot elkészítek este, reggel csak csomagolni meg felvenni kell mindent ami ki van rakva.
2014. szept. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Igen úgy látom, hogy nálunk is kb. így lesz. Mondjuk azt nem írtam, hogy a bölcsi szerencsére nagyon közel van, gyakorlatilag az utca végében. :) Szerintem úgy lesz, hogy én kelek 5.45-kor akkor kb. 6.15-re elkészülök, akkor keltem a kisfiam, tápszer és fél 7-ig ébredezés, mosdás, öltözés és kb. háromnegyed 7-kor indulás. Kicsit szoros lesz, de biztos belejövünk majd.

Nagyon köszönöm még egyszer mindenkinek a válaszokat! Ja, és mindenkinek ment a zöld kéz! :)

2014. szept. 6. 12:51
 7/8 anonim ***** válasza:
4 és 6 éves ovisok. Én 6:20- kor kelek, kávé, öltözés, fürdőszoba. kb 6:50-re kész vagyok. Megcsinálom a kakaójukat és 7-kor keltem őket. Amíg iszogatják kirakom nekik a ruhát, ha fáradtabbak segítek öltözni. Wc, fogmosás egmás után, addig beágyazok mindenhol. 7:25-kor mennek ki az udvarra megszeretgetik a kutyust, én gyors összedobom a táskám, és 7:30-kor indulunk. Nagy sétál, kicsit tolom (biciklivel járok). kb 5 perc az ovi. Amíg a kicsit rendezem, a nagy intézi magát. 7:50-kor már indulom tovább, ovitól fél percre van a kisbolt, onnan 3-4 perc biciklivel a munkahelyem.
2014. szept. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, nekünk is 5 perc az ovi :)
2014. szept. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!