Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek nem iszik cumisüvegből...

Akinek nem iszik cumisüvegből a gyereke?

Figyelt kérdés
Kérlek adjatok tanácsot, kislányom 13 hónapos, anyatejes. Lassan bevezetném a tejet, de mivel pohárból iszik nem tudom hogy legyen. Cicin alszik el, ezt szeretném kiváltani cumisüvegre. A cumit sem fogadta el eddig. Szóval mit tanácsoltok, tejem van bőven nem ezért akarom, de sokáig már nem szeretném szoptatni.
2014. szept. 5. 17:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Add neki a tejet pohárból. Ha már leszoktatod a cicin alvásról, ne szoktasd arra, hogy cumisüvegen aludjon el. Egyrészt nagyon rossz szokás, másrészt meg egy ekkora gyereket nem is lehet így "átverni". Sokkal hamarabb megszokja, ha valami egész más módszerrel (ringatással, összebújással stb.) altatod a továbbiakban.
2014. szept. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A nővérénél is melléfeküdtem és megvártam amíg elalszik, de ennek az lett a vége, hogy most 4 és fél évesen is meg kell várni míg elalszik, nem hajlandó egyedül elaludni. Nem szeretném ezt még egyszer, ezért kérdeztem.
2014. szept. 5. 18:15
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok.


Tapasztalatból mondom, hogy nagyon kicsi az esély rá, hogy az egyik gyerekeddel összebújsz, a másik meg szépen elalszik magától, főleg, ha egy szobában alszanak (ezt nem írtad.) Az én kicsim is szépen elaludt magától, amíg fel nem tűnt neki olyan 2 éves kora táján, hogy a bátyjával bezzeg összebújok, úgyhogy kellett kreativitás a helyzet megoldásához. :) A cumisüvegen elalvással viszont hosszú távon csak a gond van, ezért javasoltam valami mást. És nem is szoktak a cicis gyerekek egy évesen erre rászokni (tapasztalat szintén).

2014. szept. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nagy nehezen rá akarod szoktatni a cumisüvegre, hogy aztán nagy nehezen el kelljen venni tőle? Szerintem ez csak eleinte tűnik könnyebbnek. Ha este nem szeretnéd szoptatni, próbáld meg apával kiváltani. ;-)


Nekünk 3 van, a két kicsi együtt alszik (8 és 6 évesek). Minden este nagyon szívesen melléjük bújunk, ez a rituálé része. Ha vmiért mégsem tudunk, egyedül is elalszanak, de többnyire oda tudjuk szánni azt a 15 percet.

2014. szept. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi, sajnos Apa későn jár haza. Nem kell feltétlenül a cumisüveg, csak az elalvás miatt gondoltam.
2014. szept. 6. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!