Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos baba éjjel még...

6 hónapos baba éjjel még 3-szor 4-szer eszik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
6 hónapos a babám, 3 hónapos kora óta nem szopizik (elutasította a cicit). Soha nem aludta át az éjszakát, minimum 3-4-szer ébredt mindig. Este 8-kor fekvés, akkor evés, majd 11-12 körül megint evés, majd 1-2-3 körül, és 4-5-kor reggel. Mostanában szinte óránként fenn van éjjel, mocorog, sír, forgolódik. Adok neki cumit, vizet, bekenem a fogát, megnyugtatom, felveszem, de csak akkor alszik vissza, ha evett. Mivel már tápszeres, nem komfort evésről van szó. Nem tudom mit tegyek, félek, hogy elhízik. Már 180 ml-t eszik elalvás előtt, de éjjel 150ml-nél nem adok neki többet, és hígítom az éjjeli tápszert, mert nagyon sokallom, hogy ennyit eszik éjjel. Le kell szoktatni az éjjeli evésről? Hogyan?

2014. szept. 8. 14:24
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Adj neki egy kis szilárd táplálékot is este a tápszer előtt. Mondjuk almát, vagy banánt. Az telíti is. Az én fiam 7.5 hónapos és 8kg szóval nincs elhízva, de 76 cm és mivel nagy baba, igényli a táplálékot este is. Mi úgy csináljuk, hogy kap szilárdat az esti tápi előtt 1 órával. Fürdetés után pedig 210 ml-hez keverünk 7 kanállal (milumil). Ez elég neki. Éjjel, ha felkel, csak egy kis vizet, vagy teát kap, semmi mást.
2014. szept. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
Szia hogyan oldódott meg a helyzet sajna most ugyan ebben a cipőben járok a kislányommal...
2016. jan. 8. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Szia hogy oldódott meg a dolog sajnos ugyan ebben a cipoben járok a kislànyommal ugyan ez a történet kb szórolszóra mi is kis súlyúak voltunk de aztán kezelések stb 3kgval született! Kiváncsi vagyok hogy mire számíthatok átmeneti ez az állapot ?
2016. jan. 9. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Az utolsónak üzenem, hogy nagyon lassan 1,5 évesen tudtuk elhagyni az éjszakai evést. Fokozatosan csökkentettem az adatokat 10 ml- ként. De csak 2 éves korától kezdte átaludni az éjszakát... Amikor minden foga kijött.
2016. máj. 3. 16:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!