Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tanítottad meg már járni...

Hogy tanítottad meg már járni és beszélni tudó babád egyedül aludni?

Figyelt kérdés

Lányomnál egyszer egy évesen már sikerrel jártam az "Aludj jól, gyermekem" könyvvel, de most történt egy kis változás az életünkben, és az utolsó 2 hónap megint tragédia. Mindig ott kell lenni vele, fogni a kezét, éjjel sokszor ébred és hajnalban is korán, csak velem alszik vissza. Ennek mindkettőnk-hármunk, sőt már pocaklakóm érdekében is szeretnék véget vetni.

Egy évesen a kiságyban volt még, nem volt gond, de most a hálózsákban is lemászik az ágyról, veri az ajtót és kiabál, akaratoskodik.

Kinek milyen tapasztalata vagy másfél év körüli, vagy idősebb babával ilyen téren?


2010. jan. 18. 21:03
 1/8 anonim ***** válasza:
En eggyel mar vegig csinaltam kb egy het de az kemeny.A masodikkal meg nem volt lelki eröm kitartani.Lefektetes mindig hasonloan zajlik,megnyugtato szavakkal szeretettel : ez a te szep agyad...stb jönni fog mindt a bumerang de mindig vissza kell kiserni es halk szavakkal megnyugtatni ha üvölt akkor is el kell fogadja.Nehez kibirni de bele nyugszik ha kitarto maradsz.Ja es a ferjed is.
2010. jan. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
34%
sok mozgas,friss levegö,nagy seta ,finom vacsora es mindjart jobban alszik.
2010. jan. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Sok mozgás mindig is volt, friss levegő minden nap van, sőt már gyalog, nem is babakocsiban, vacsi mindig is volt, de az alvás mindig targédia...

Már az első szoktatás előtt mindent kipróbáltam, amit csak lehet kezdve a cumitól, az aroma illoolajokig, az ágy áthelyezésén át mindent, semmi nem vált be.

Akkor hamar ment a szoktatás, 4 nap alatt szépen aludt, de tegnap már 3 óra alatt sem aludt el, csak állt az ajtóban és verte bele a fejét. Ma már holtkóros, annyira fáradt, de mégsem alszik el, délben is csak fél órákat alszik.

Ha már jön a pelenkázás sír, mert tudja, hogy ott fogom hagyni, és aludnia kell.

Tanácstalan vagyok, hogy folytassam a "projektet" vagy ne, beválik-e most is ez a módszer, vagy nem...

Nemsoká szülök, nem szeretném ha apával végigordítaná az éjjelt, mert nem fogom a kezét...

2010. jan. 21. 19:26
 4/8 anonim ***** válasza:
17%
Szia!Apukájával nem alszik el?Nálunk eleve nem volt a kezdetben külön alvás.Mi egy szép nagy matracon aludtunk a nagy ágy mellett.Összebújtam a fiammal és alvás,apa meg fent alhatott a nagyágyon.Most 14hónapos és már külön alszik a matracon mi meg mellette a nagyágyon.Együtt alszunk el,még is külön vagyunk.Még egy fél év,és meg kapja az elő kis ágyikóját,utána a külön szobácskát.Azért ajánlanám neked a matracos megoldást,mert mint írtad ,szüksége van rád az alváshoz is.esetleg eleinte mellé fekhetsz,aztán szépen fokozatosan mindenki a helyére kerül.A matracról lát léged,hozzá is tudsz érni,ő is hozzád,és a pocaklakódat sem fenyegeti a nagylányod rugdolódása.Esetleg apukájával kidolgozhatnátok egy kényelmes altatási stratégiát mert bizony két lurkónál elkél a segítség,és mennyire jó ha az apa eltudja altatni a kicsit.
2010. jan. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Én nemtudom mennyire jó az főleg most hogy jön a tesó hogy egy szobában vagy egy matracon aludjanak, főleg nem másfél évesen.Azért van a saját szobája azért van a saját kicsi ágya.

A lányomnak szerencsére megy az egyedül alvás.

De egyszer azt hallottam hogy mig el nem alszik ott vagy mellette, nem kell ringatni, simizni, csak legyél ott.És pár nap vagy hét után fokozatosan távolabb ülsz le, végül már csak az ajtóban.

Nemtudom hogy ez mennyire jön be de ez jutott eszembe.

2010. jan. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó, próbáltam, nem vált be..

A lényeg, hogy teljesen egyedül aludjon el a szobájában, de ez most nem megy neki...És nem tudom, hogy erőltessem, vagy ne, de már 2 hónapja nem változik "magától" semmi...az idő meg sürget, max 6 hetem van szülésig.

2010. jan. 21. 20:53
 7/8 anonim ***** válasza:
Nalam elöször a delutani alvast fogadta el az ö szobajabba de az estivel meg gond van.Elalszik nagy nehezen de ejjel ujra nalam köt ki.Talan erzi a te ketsegbe esettseged.
2010. jan. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Annette Kast-Zahn Dipl-Psych könyvei rendkivül jok.
2010. jan. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!